پنج ساکن خانه‌ «پروین» معرفی شدند


یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ – ۲۳:۳۱

تئاتر شهر

تهران (پانا) – نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی و تهیه کنندگی داود نامور پنج بازیگر این نمایش معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی نمایش پروین، هوشنگ قوانلو، مریم ندایی، آتنا تندرو، سهیل ملکی و حمید حسینی با نمایش «پروین» به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی به روی صحنه می‌روند.

هوشنگ (اصلان) قوانلو بازیگر باسابقه‌ی تئاتر، سینما و تلویزیون که فعالیت هنری را از سال ۱۳۶۹ آغاز کرده است و در کارنامه‌ی کاری وی همکاری با کارگردانان بنامی چون بهرام بیضایی، اصغر فرهادی، محسن امیریوسفی، سیروس مقدم، محمدرضا اصلانی، شهرام مکری، یداله صمدی، دکتر علی رفیعی، ایرج کریمی، پوران درخشنده، ابوالفضل جلیلی و … به چشم می‌خورد.

سهیل ملکی و حمید حسینی از دانش‌آموختگان آموزشگاه سمندریان که پیش‌تر سابقه‌ی همکاری با حسین کیانی در نمایش‌های «چشم به راه میرغضب»، «تیاتر سعدی، تابستان سی و دو»، « همسایه آقا» را داشتند در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

همچنین مریم ندایی و آتنا تندرو نیز دو ساکن دیگر در خانه‌ی پروین هستند، مریم ندایی بازیگر تئاتر و صدا‌پیشه نیز پیش‌تر دوبله‌ی استانی مجموعه تلویزیونی‌ مطرحی نظیر ستایش را برعهده داشته است، وی همچنین در نمایش شاه لیر به کارگردانی مسعود دلخواه ایفای نقش کرده است.

آتنا تندرو که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ به صورت جدی آغاز کرده است دانش آموخته‌ی مربیانی چون مسعود دلخواه، رضا ثروتی، عاطفه تهرانی، مرتضی اسماعیل کاشی بوده است. وی در بیش از ۲۰ اثر نمایشی فعالیت هنری در مقام بازیگر یا مشاور کارگردان داشته است.