پرخوری عصبی چیست؟


رژیم غذایی و درمان خانگی پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
داروها
فلوکستین ضد افسردگی (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی توسط FDA تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن معمولاً اتفاق نمی افتد. اما در موارد شدید ، فرد می تواند برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
با این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر مواردی که منجر به خوردن بیشتر یا پاکسازی می شود تمرکز می کند. بنابراین ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم هنگام رژیم های اضافه وزن تبدیل به یک چالش می شود.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
اغلب برای کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی شخصی (IPT):
این رویکرد بر مشکلات روابط در زندگی دیگران تأکید می کند. زیرا روان درمانگران معتقدند نحوه برخورد شما با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

درمان تغذیه
هدف از تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی خوب است. متخصص تغذیه به شما کمک می کند علائم فیزیکی گرسنگی و سیری را بشناسید. آنها همچنین به شما در حفظ وزن و یافتن رژیم غذایی سالم کمک می کنند.

مراقبت بیش از حد از خود
با پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان ورزش سالم ، مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادات ناسالم غلبه کرده و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید