ویژگی های مختلف پیاز که نمی دانید


جمعه ۳۱ تیر ۱۴۰۱ – ۰۶:۰۰

پیاز سیب زмений

تهران (پانا) – کمتر کسی فکر می‌کند که پیاز برای کار دیگری غیر از پخت و پز و خانه‌داری استفاده می‌شود، اما از پیاز برای از بین بردن رنگ زرد لباس‌های ناشی از آهن استفاده می‌شود.

به گزارش نمناک، نکات جالبی در مورد استفاده از پیاز در مراقبت های خانگی و درمان برخی مشکلات وجود دارد که باید بدانید. هر ماده می تواند کاربردها و خواص زیادی داشته باشد. پیاز نیز از این قاعده مستثنی نیست و در برخی موارد به خصوص در خانه می تواند مشکلات را حل کند.

آیا تا به حال از پیاز بیرون از آشپزخانه استفاده کرده اید؟

پیاز می تواند مشکلات خانه شما را به روش های مختلفی حل کند که در ادامه به آنها می پردازیم.

بهترین فواید و کاربرد پیاز

پیاز در زدودن زنگ چاقو موثر است برای رفع این مشکل پیاز را چند بار با چاقو از وسط نصف کنید، خواهید دید که زنگ زدگی آن از بین رفته است.

اگر از لخته شدن خون و نیش زنبور عسل رنج می برید، پوست پیاز برای درمان خارش و عفونت مفید است. پیاز را یک شب در دست خود بپیچید و محل درد را با عسل بمالید.

خمیر پیاز و آب به از بین بردن آکنه کمک می کند. زیرا پیاز خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد و برای این منظور از ماسک پیاز برای درمان آکنه استفاده کنید.

برای از بین بردن بوی بد رنگ و لاک که برای سلامتی مضر است می توانید از خلال پیاز استفاده کنید.

فواید و کاربرد پیاز

پیاز برای درمان گلودرد نیز مفید است. مقداری پیاز را در آب بجوشانید و در صورت نیاز عسل به آن اضافه کنید و روزی دو بار بنوشید.

اگر لباستان به دلیل حرارت زیاد اتو زرد شد، می توانید پیاز را از وسط نصف کنید و روی پارچه کتان بمالید. نواحی زرد رنگ حذف می شوند. سپس چند دقیقه در آب سرد خیس کنید و بشویید.