ویتامین U چیست؟ عوارض جانبی ، فواید ، کلم و موارد دیگر


این هفته یک شنونده جدید پیدا کردم که می نویسد:

“من فقط پادکست شما را دریافت کردم و روی رویدادها کار می کنم. من در حال حاضر در رویدادهای 2010 هستم. من روشهای جدید و هیجان انگیزی را یاد گرفته ام که خوب غذا بخورم و احساس خوبی داشته باشم ، وام شما را به امانت بگیرم. یک فیلم ویتامین دیدم اوه

پس از 13 سال پادکست تغذیه Diva ، مواد مغذی زیادی وجود ندارد که من حداقل یکبار آنها را گزارش نکرده باشم. اما من هرگز در مورد ویتامین U صحبت نکرده ام. بیایید پرونده را مستقیماً بیان کنیم


ویتامین U چیست؟

ویتامین U یک ویتامین واقعی نیست بلکه گوگرد حاوی کلم و سایر سبزیجات از خانواده براسیکا است. (نام شیمیایی آن s-methylmethionine است.) در دهه 1950 تصور می شد که این دارو درمانی م effectiveثر برای زخم معده است-و به همین دلیل است که ویتامین U نامیده می شود.

در آن زمان ، من معتقد بودم زخم معده دردناک ناشی از استرس و غذاهای تند است. درمان معمول رژیم غذایی ناسالم و آنتی اسیدها بود که کمی کمک کرد. اما ظاهراً نه به اندازه اکثر آب کلم. مطالعات کمی از آن زمان (از جمله تحقیقی که توسط زندانیان سن کوئنتین انجام شده است!) نشان داده است که نوشیدن نوشیدنی کلم خام درد را بهتر کاهش می دهد و زخم ها را سریعتر از حد معمول التیام می بخشد.

امروزه ما می دانیم که اگرچه استرس و غذاهای تند قطعاً می توانند علائم را بدتر کنند ، اگر در حال حاضر زخم دارید ، اما واقعاً باعث زخم نمی شوند. بنابراین ، شما چه کار می کنید؟

برخی از داروها می توانند به مخاط معده آسیب برسانند و اگر هر کدام از این داروها را مصرف کنید ، این اولین شک شما خواهد بود. اما غیر از این ، زخم ها همیشه در اثر عفونت h ایجاد می شوند. باکتری پیلوری درمان معمول یک دوره آنتی بیوتیک برای تجزیه باکتری است ، که بسیار م –ثر است – بدون ذکر چیزی کمتر و بدتر از نوشیدن چهار چهارم آب کلم خام در روز.

ما همچنین دریافتیم که استفاده طولانی مدت از آنتی اسیدها می تواند پیامدهای ناخواسته زیادی از جمله افزایش خطر پوکی استخوان و شکستگی استخوان ، کمبودهای تغذیه ای و عفونت های روده ای داشته باشد. به نظر می رسد که محافظت از ناحیه اسیدی معده نقش مهمی در سلامتی ما دارد. بنابراین ما دیگر نباید زخم ها را با خرد کردن آنها با شیر منیزیا درمان کنیم.

همچنین ببینید: چگونه می توان از بازیابی اسید جلوگیری کرد

ویتامین U چه می کند؟

من هنوز در مورد نحوه عملکرد s -methylmethionine برای التیام زخمها اطلاع ندارم – یا اینکه آیا چیز دیگری در آب کلم بخشی از اثر بوده است. اکنون که ما یک درمان بسیار م forثر برای زخم ها داریم ، تشخیص در اولویت تحقیقات قرار نگرفت. اما هنوز افرادی هستند که ویتامین U را به عنوان یک تقویت کننده عمومی برای کبد و کلیه ، برای کاهش کلسترول و تری گلیسیرید و حتی به عنوان یک جزء آرایشی و بهداشتی ترویج می کنند.

شواهد برای حمایت از این مزایا بسیار محدود است ، بیشتر شامل آزمایش لوله و حیوانات و چندین آزمایش انسانی است که نمی توان آنها را خلاصه یا کنترل کرد. به نظر من ، شواهد کافی (چه رسد به اطلاعات ایمنی و دوز) برای توصیه مصرف ویتامین U به عنوان مکمل غذایی وجود ندارد. اما شواهد زیادی وجود دارد که از مزایای خوردن سبزیجات در خانواده کلم حمایت می کند.

کدام غذاها حاوی ویتامین U هستند؟

براسیکا شامل انواع کلم ، کلم بروکلی ، جوانه بروکسل و موارد دیگر است. مس علاوه بر غنی بودن از s-methylmethione ، سرشار از ویتامین A ، C ، K (که به ساخت استخوان های قوی کمک می کند) و اسید فولیک است. گلوکوزینولاتها – که ترکیبات آنها در برابر سرطان محافظت می کنند – کمی ویژه خانواده براسیکا هستند. براسیکا حاوی سایر ترکیبات حاوی گوگرد است که فواید مختلفی برای سلامتی دارند. می دانید که من واقعاً به غذاهای درجه یک اعتقاد ندارم ، اما اگر باور کنم ، برنز تقریباً در بالای لیست است.

و راههای زیادی برای لذت بردن از آن وجود دارد. شما می توانید آن را خام (کلم بروکلی ، همه؟) ، پخته (کلم بروکلی و جوانه بروکسل بسیار خوب هستند) ، خشک شده (مانند سایر قطعات) ، آنها بیرون بیایند (شوق جوانه کلم بروکلی را چند سال بعد به یاد داشته باشید؟) ، یا حتی آب میوه ، اگر دوست دارید با این حال ، من فکر می کنم شما از خوردن سبزیجات خود بیشتر از نوشیدن آنها سود می برید.

همچنین بخوانید: گرگرفتگی: عادت سالم یا پمپ قند خون؟

اگر تلاش می کنید هر روز پنج وعده سبزی بخورید (و امیدوارم این کار را انجام دهید) ، سعی کنید حداقل یکی از این غذاها از خانواده براسیکا باشد. در اینجا برخی از دستور العمل های مورد علاقه من برسیکا وجود دارد:دیدگاهتان را بنویسید