وزش باد و بارش پراکنده در مناطق مختلف کشور


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از بارش پراکنده باران در مناطق مختلف کشور و همچنین وزش باد شدید در شرق در روزهای شنبه و یکشنبه (۲۴ و ۲۶ مردادماه) خبر داد.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: چهارشنبه (۲۱ مرداد) در برخی مناطق اردبیل، گیلان، مازندران و کوه های مرتفع البرز از جمله شهرستان های زاگرس در چهارمحال، بختیاری، کهگیلویه. و بویراحمد و هرمزگان و در جنوب در سیستان و بلوچستان به ویژه در عصر ابر و بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وزش باد از ویژگی های مهم شرق کشور به ویژه در منطقه زابل است. هوا آرام تر و بهتر از سایر نقاط کشور است.”

وی افزود: روز پنجشنبه (۲۳ مردادماه) در جنوب کشور بارندگی خواهد بود و این روند در منطقه شمال ادامه خواهد داشت.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران وضعیت جوی، از روز جمعه (۲۳ مرداد) در اکثر مناطق کشور جوی آرام و آرام برقرار می شود.

وی افزود: عصر روز شنبه و یکشنبه (۱۵ و ۲۶ مردادماه) با گذر موج وزش باد متوسط ​​از شمال کشور، در برخی نقاط شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی. کرانه های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران و کرانه های مرکزی زاگرس در همدان، مرکزی، قم، شرق لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال، بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد ابرانکی، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید. انتظار میرود.

ضیائیان ادامه داد: در این دو روز دریای خزر قوی و دما در سواحل شمالی کاهش می یابد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز گفت: هوای تهران فردا (۲۲ مرداد) صاف تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دما پیش بینی می شود. ۲۸ و بیشینه دمای ۳۸ و جمعه (۱۴ مرداد) صاف با نیمه ابری و گاهی وزش باد و کمینه دمای ۲۶ و حداکثر ۳۷ درجه سانتیگراد است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۱۲ و ۲۳ مردادماه) اهواز با دمای ۴۸ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۱۶ و ۱۵ درجه سانتیگراد و اردبیل با دمای ۱۶ و ۱۷ درجه سانتیگراد است. درجه سانتیگراد سردترین مراکز جزیره هستند.»

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن