وزارت بهداشت برای ثبت سفارش ۱۰۰۰ آمبولانس اهدایی مجوز درخواست کرد


چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ – ۲۲:۴۹

مبولانس اورژانس

تهران (پانا) – وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صدور مجوز ثبت سفارش، ورود، تخلیه و شمارش هزار دستگاه آمبولانس و بدون هزینه پذیرش و عوارض مالیاتی به دولت درخواست کرد. بررسی و تایید

به گزارش ایرنا، از آنجایی که بخشی از نیاز کشور دارو، تجهیزات پزشکی و آمبولانس توسط سازمان‌های بین‌المللی (سازمان جهانی بهداشت، یونیسف، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و …) و کمک‌های پزشکی به وزارت بهداشت و ارائه آموزش پزشکی به نمایندگی از دولت است. جمهوری اسلامی ایران و مدیر نظارت، نظارت و بهره برداری از بخش سلامت کشور نقش مهمی دارد، این مورد نیز مختص نظام سلامت است تا بتواند جذب و تعامل کند.

لذا لازم است مراجع ذیصلاح و ذیصلاح قاطعیت و قوت کامل را در اختیار کشور قرار دهند و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را در ساماندهی و ساماندهی امور عمومی به کار گیرند. استفاده از تلاش‌های اهداکنندگان و سازمان‌های بین‌المللی برای تأمین و توزیع سهام برای فرصت‌های کم درآمد و تضمین این برنامه تشویقی ضمن فرهنگ‌سازی و مشارکت کامل.

بدین منظور وزارت بهداشت، درمان، اطلاعات و آموزش بهداشت با توجه به اهمیت موضوع پیشنهاد می کند مجوز ثبت سفارش، ورود، تحویل و شمارش هزار دستگاه آمبولانس اهدایی سازمان های بین المللی و خیرین به این وزارتخانه صادر شود. جهت استفاده در پایگاه های اضطراری کشور بدون رعایت مقررات جهت بررسی و تصویب به شورا ارائه شده است که در شرایط فنی واردات خودرو بدون پرداخت حقوق و عوارض وارداتی و معاف از مالیات بر ارزش افزوده تنظیم شده است.

اپلیکیشن فوق توسط کارشناسان کمیسیون زیرساخت، صنعت و محیط زیست در حال بررسی است.