وزارت آموزش و پرورش در نشان دادن «ما می توانیم» موفقیت های زیادی داشته است.


عمانیه هشتمین فستیبی و فیاصلی ایران نوشیت

تهران (پانا) – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اقدامات وزارت آموزش و پرورش در بازگرداندن سربلندی به جامعه دانش آموزی و موفقیت در بسیاری از المپیادهای بین المللی تقدیر کرد و از یوسف نوری و همکارانش به خاطر این موفقیت ها تشکر کرد.

محمدمهدی اسماعیلی در افتتاحیه هشتمین همایش و نمایشگاه «ایران نوشت» در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: امروز ده سال از آغاز کار نویسندگی ایران می گذرد، می بینیم که این اثر به یک اثر تبدیل شده است. نماد مهم در جنبش استقلال ملی. حوزه خودمختاری و زندگی شخصی قبل از تبدیل شدن به یک مؤلفه اقتصادی، صنعتی و مدنی و پیوند با هویت ملی، جزء فرهنگی محسوب می شود.

وی همچنین گفت: کشور ما با ۲۰۰ سال پیش رو دارد که از ابتدای دوره قاجاریه آغاز شد که شاهد ورود فرهنگ تواضع به این کشور بودیم. این فرهنگی بود که فکر می‌کرد ایرانی‌ها و ایرانی‌ها عقب‌مانده فکر می‌کنند و فاقد ایده و نوآوری هستند و مدل‌های بیرونی می‌خواهند و البته هنوز هم عده‌ای از همان راه و اندیشه حرکت می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در ۲۰۰ سال که پیش می رویم به نظر می رسد در امانت متخصص شده ایم، این حکایت غم انگیزی از هویت ملی ماست.

اسماعیلی تاکید کرد: امروز لازم است برخی از متون دوره قاجار و پهلوی به عنوان درس در مدارس و دانشگاه های کشور مرور شود تا نسل های کنونی بدانند چگونه از پیشرفت های غرب در گذشته و ایران صحبت کنند. وابسته به غرب محسوب می شود.

وی گفت: خداوند متعال درجات امام بزرگوارمان راحل را که زنجیرهای عقب مانده را از پای مردم ایران آزاد کرد، بیفزاید و کار برای ما انجام شده است. و «ما می توانیم» به عنوان یک شعار راهبردی و با معجزه انقلاب اسلامی به اثبات رسیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان دغدغه‌های آموزش و پرورش برای تقویت هویت ملی گفت: از وزارت آموزش و پرورش به خاطر موفقیت بزرگ در تلاش «و ما می‌توانیم» تشکر می‌کنم و با افتخار به جامعه دانش‌آموزی کشور پاسخ می‌دهم. . امروز شاهد موفقیت های کشوری زیادی در المپیاد دانش آموزی هستیم و همه اینها در سال اول دولت سیزدهم مردمی به دست آمده است.

اسماعیلی ادامه می دهد: این موفقیت ها مایه خیر و برکت است و من به نوری و همکارانش تبریک می گویم.

وی تصریح کرد: امروز در زمینه نویسندگی ایرانی به پیشرفت بسیار خوبی رسیده ایم و این نمونه ای است که در این گونه زمینه ها (شبیه به زنجیره و نگاه به ترکیبی از دلایل قبل و بعد. از سوی جامعه و کودکان و جوانان در زمینه های بازی و سرگرمی، کارتون، فیلم و… فرصتی همیشگی برای کار و پیشرفت است. چون در این زمینه ها ویژگی بچه های معروف برای فرهنگ ایرانی خوب نیست.

اسماعیلی همچنین گفت: این موضوع نشان می دهد که با وجود کارهایی که تاکنون انجام شده است، باید این مسیر را طی کنیم، از این رو باید روی همکاری و همکاری درون دولت تمرکز کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صلح سه رکن اصلی تغییر وضعیت فعلی هستند و این یکی از کمک های مردمی دولت است. ادارات و وزارتخانه ها به عنوان یک نهاد هماهنگ کننده با یکدیگر همکاری می کنند.

وی تاکید کرد: معتقدم در آینده هدف و نتایجی که امروز برای رسیدن به آن جمع آوری شده است به لطف خداوند متعال به سرعت پیش خواهد رفت. به عبارت دیگر، این پروژه از این ایده پیش می‌رود که در مکان‌های مختلف مانند سینما، بازی‌های رایانه‌ای، برنامه‌های نمایشی و غیره دیده شود و این موارد در یک زنجیره به هم متصل می‌شوند.

اسماعیلی درباره آمار استفاده مردم از بازی های موبایلی و رایانه ای گفت: میانگین سنی بازیکنان در کشورمان ۲۲ سال است و ۳۳ درصد مردم از این بازی ها استفاده می کنند که نشان دهنده اهمیت این رشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اخیرا فرهنگسرای صنعت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی شده است و تلاش می کنیم فعالیت ها و برنامه های این وزارتخانه را در قالب یک فرهنگ زنجیره ای و سازمان یافته به هم پیوند دهیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درباره تقویت ظرفیت خانه برای تولید کاغذ گفت: انشاالله در سال آینده تمام نیاز خانه به کاغذ در زمینه کتاب مدرسه، نشر و چاپ پاسخگوی پتانسیل کشور باشد. . بنابراین رویدادهایی مانند نمایشگاه ایران نقطه اوج این تلاش های بلندمدت است.