وحشت چیست؟ درمان سکته قلبی


گاهی اوقات تشخیص علائم و نشانه های چندین بیماری دشوار است ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی آیو اضطراب همچنین بیماریهایی وجود دارد که هنگام مواجهه با آنها یا تجربه شخصی خود ممکن است در مورد آنها شک داشته باشید. در این مقاله ، هدف ما این است که با تشخیص این بیماری ها به شما کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان واقعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حملات پانیک و حملات قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص آنها را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث حملات وحشت زدگی و سرگیجه شود. اگر فکر می کنید قلب شما متوقف شده است ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

علائم حملات پانیک یا پارگی عصب

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • دست دردناک

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • روکس

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2 تا 3 درصد از مردم ایالات متحده از اختلال هراس رنج می برند و اکثر افراد بدون حملات پانیک دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و حملات پانیک ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • lalabo
 • ماتاگ
 • تعریق

اگرچه علائم هر دو بیماری ، وحشت و سکته قلبی ، با یکدیگر در ارتباط هستند ، اما دانستن نحوه تشخیص آن می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حملات پانیک شدید است: ناگهان ، ترس زیادی دارید. ممکن است بی جا باشد ، یا می تواند ناشی از چیزی باشد که شما را مضطرب کرده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با احساس درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و درد قفسه سینه را تجربه کنید.

علائم جسمانی هنگام تپش قلب

علائم حمله قلبی ممکن است در مردان و زنان متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – یک وضعیت جدی و غیرقابل انکار. یا ممکن است “احساس درد شدید در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ داشته باشید”. شما همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر شما یک زن هستید – زنان نیز اغلب تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

بیماری قلبی ادامه دارد (بدتر می شود)

بیماریهای قلبی عموماً از کمان بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم معمولاً 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم افسردگی حملات پانیک قابل توجه است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه ممکن است تا حدی افزایش یابد که احساس کنید فیل روی سینه شما نشسته است ، تنفس دشوار می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

طبق گزارش ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع – که ضربان قلب نامیده می شود – را تجربه می کنند و احساس می کنند که کنترل ندارند. حملات هراس به زنان اغلب ناشی از تزریق زیاد است – هنگامی که شما به سرعت نفس می کشید و علاوه بر احساس گرسنگی احساس ضعف می کنید. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات پانیک می شوند ، شاید پاسخ آنها به وحشت سریعتر فعال شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش WAA توجه داشته باشید که این حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام ایست قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و تروپونین I را به پروتئین های خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطح بالایی از تروپونین انجام می دهند ، و اگر این کار را انجام دهند ، می تواند به تایید اینکه درد قفسه سینه شما به دلیل حمله قلبی است ، کمک کند. آنها همچنین یک نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی برای تشخیص آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ضربان غیرطبیعی قلب هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را می دانیم؟

تشخیص تفاوت بین وحشت و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر فرد قبلاً علائم آن را مشاهده نکرده باشد. با اندازه گیری عوامل متعددی می توان بین دو موقعیت تفاوت قائل شد ، از جمله:

علائم درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، علائم اغلب متفاوت است. در طول حمله وحشت ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس استرس باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا شانه ها ادامه یابد.

در آغاز

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا بداند که دچار حملات پانیک یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

عادت زنانه

مدت زمان علائم همچنین می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حملات پانیک کمک کند. بیشتر حملات وحشت در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم طولانی تر و بدتر می شوند. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه تشدید شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حملات پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. نقص در یک یا چند رگ خونی قلب ، که جریان حیاتی خون را متوقف می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری قلبی کمک کند. حملات پانیک می تواند در یک رویداد یا بخشی از اختلال استرس رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل تنوع ضربان قلب (HRV) خطر بیماری قلبی را افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را تنظیم می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار به درستی کار می کند HIV پایین به این معنی است که قلب فرد به خوبی تغییر نمی کند. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان در مطالعات HRV بر روی افراد مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که وحشت زدن به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به حملات پانیک ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

برو وحشت زده برو دکتر

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی یکسان هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • شروع ناگهانی درد شدید قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از بازو یا زیر فک بوجود می آید.

روشهای درمان

بسته به اینکه فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، تصورات متفاوت خواهد بود. در حالی که حمله پانیک می تواند ویرانگر باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز نیاز به درمان مناسب برای حملات پانیک دارند که می تواند بر کیفیت زندگی آنها تأثیر بگذارد. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله اصلاح شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال حمله قلبی، همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری عروق کرونر قلب انجام داد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این مقاله کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید