واکنش ایران به اظهارات تحریک آمیز رئیس سازمان تروریستی سنتکام


چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۰:۴۹

سنتکام

تهران (پانا) – قایق های نظامی بدون سرنشین اعزامی نیروی دریایی آمریکا به خلیج فارس و دریای عمان در پوشش نظارتی ضمن تهدید امنیت کشتی خطوط، چندین سانحه دریایی را به همراه داشته است.

یک فرمانده نظامی با تجربه در گفت و گو با نورنیوز به اظهارات رئیس سازمان تروریستی سنتکام پاسخ داد و گفت: حضور غیرقانونی نیروهای نظامی آمریکا در اقیانوس آرام آرامش را حفظ کرده و مشکل جدیدی در این زمینه ایجاد شده است. حمل و نقل ایمن و استفاده از قایق های بدون سرنشین.

ژنرال چریک، سرکرده تروریست های سنتکام گفت: عملیات روز گذشته سپاه پاسداران از پهپاد آمریکایی در خلیج فارس غیرقانونی و ناراحت کننده بود.

این مقام نظامی کشورمان در خصوص اقدام مستقیم نیروی دریایی سپاه در رهگیری و رهگیری یک پهپاد آمریکایی که اطلاعات ناوبری آن رهگیری شده است، گفت: اخیرا چندین فروند قایق نظامی بدون سرنشین و پوشش تجسسی نیروی دریایی آمریکا به خلیج فارس و خلیج فارس ارسال شده است. عمان علاوه بر تهدید امنیت خطوط کشتیرانی، حوادث دریایی نیز رخ داده است.

وی با تاکید بر عزم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای ادامه فعالیت‌های قانونی و مشروع خود در خلیج فارس و دریای عمان، گفت: رویه‌های مربوط به بلاتکلیفی را در منطقه تحمل نمی‌کنیم. مانند گذشته و برای جلوگیری از عدم قطعیت و بی ثباتی.