واردات ۹۰۰ هزار تن کالای اصل از بندر شهید رجایی


دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ – ۱۵:۱۲

بندر بوشهر

تهران (پانا) – سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان هرمزگان از واردات ۹۰۰ هزار تن کالای بومی از ابتدای امسال به کشور از طریق بندر شهید رجایی این استان خبر داد.

به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، ناصر سرگزی زاده مدعی شد: بندر شهید رجایی استان هرمزگان با فرود در بندر شهید رجایی یکی از اصلی ترین نقاط ورود انواع کالاهای بومی به کشور است. محموله ها پس از تحویل به انبارهای دولتی تحویل و به مرکز جمعیت تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه کالاهای حمل شده از این کشتی ها گندم، برنج و نفت خام بوده و به طور میانگین هر هفته سه کشتی در بندر شهید رجایی پهلو می گرفتند، گفت: از این میزان کالای بارگیری شده ۷۱۹ هزار تن غلات و ۱۱ دریا. – کشتی، ۱۲۱ هزار تن برنج و ۳۸ کشتی کانتینری و ۵۷ هزار تن روغن خوراکی و سه کشتی وارد بندر این بندر شده است.

سرپرست اداره کل گمرک و خدمات بازرگانی هرمزگان گفت: ۸۳۷ هزار تن کالای اصل تحویلی در بندر شهید رجایی پس از انتقال به انبارهای دولتی از طریق شبکه‌های کالایی به سراسر کشور ارسال شد. مابقی این کالاها طبق برنامه حمل و نقل شرکت بازرگانی دولتی ایران به تمام نقاط کشور صادر می شود.