هلیا با ۴ یقه جوان ما را خوشحال کرد


خرید از پایین صفحه اصلی و در

هلیا با ۴ یقه جوان ما را خوشحال کرد

یوز واژه ای فارسی است که از دیرباز برای این حیوان به کار می رفته است. یوز از صیغه یوزیدن به معنای جست و جو می آید.

به گزارش گلونی، معاون محیط زیست و زیست شناسی سازمان از تابلوی یوزپلنگ مادری که شامگاه پنجشنبه ۳۰ مردادماه با ۴ توله در محور شمالی مسیر ترانزیتی تهران به مشهد کشف شد، خبر داد.

حسن اکبری گفت: یوزپلنگ ماده شناسایی شده هلیا نام دارد و یوزپلنگ ماده سال گذشته از مادرش «حرب» جدا شد و امسال موفق به به دنیا آوردن ۴ توله شد.
وی گفت: با تلاش همکاران محیط زیست استان سمنان و انجمن یوزپلنگ ایرانی بر اساس بانک اطلاعاتی شناسایی یوزپلنگ در منطقه توران مشخص شد که این یوزپلنگ ماده هلیا است که امسال موفق شد ارائه ۴ کره دیگر به ایران زیبا.

وی بیان کرد: امید است با عنایت خداوند متعال و مساعدت یکدیگر به ویژه توجه و همکاری رانندگانی که در این مسیر تردد می کنند اعم از دامداران و جامعه محلی و حفاظت از زیستگاه های مردمی باشند. این گونه بسیار مهم، ما می توانیم کار خوبی برای نجات این گونه انجام دهیم.

هلیا با ۴ یقه جوان ما را خوشحال کرد

وی گفت: مدافعان مشغول بررسی و کنترل حاشیه های جاده برای بررسی و رصد ماده ها و توله های رؤیت شده چند روز پیش هستند اما طبق گزارشات ابتدا محدوده گشت و کنترل را به آزادسازی و کنترل گسترش دادند. سایت های قابل ثبت این یوزپلنگ مادر ۴ توله به دنیا آورد.

اکبری خاطرنشان کرد: مجموعه توران و پناهگاه حیات وحش میاندشت و فضاهای باز بین آنها از مهم ترین مناطق یوزپلنگ آسیایی در ایران و قاره آسیا است که با وجود دشت و تپه ماهور و … حضور کالا

انتهای پیام

کد پستی: ۲۷۲۶۷۶ ساعت ارسال: ۰:۵۹ صبح