هشدار مدیریت بحران به تهرانی ها کنار رودخانه ها نمانید


هشدار مدیریت بحران به تهرانی ها کنار رودخانه ها نمانید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار نارنجی در استان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش سریع سطح آب رودخانه از مردم می خواهیم در حاشیه رودخانه ها ایستادگی نکنند.

گزارش کردن گلو به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار سطح نارنجی رنگ برای بهره برداری از سامانه جریان همرفتی همراه با وزش باد شدید، خیزش گرد و غبار و نفوذ گرد و غبار در استان تهران خبر داد و گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی، احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها، طغیان معابر، جاری شدن آب در رودخانه ها در روز چهارشنبه ۱۴ مرداد لغایت پایان روز جمعه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ در استان تهران وجود دارد.

وی ادامه داد: وقوع باران، رعد و برق و تگرگ شدید در ارتفاعات شمالی به ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات و نقاط پیرامونی باران است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن توصیه به عدم ایستادن در حاشیه رودخانه‌ها و نهرها گفت: از همه شهروندان می‌خواهیم از کوه‌نوردی خودداری کرده و مراقب تردد درون و برون شهری باشند.

وی همچنین نسبت به تردد مهاجران، پاکسازی دهانه پل ها و جاده ها و رعد و برق هشدار داد و گفت: شهروندان گرامی با توجه به پیش بینی وزش باد بسیار شدید و افزایش گرد و غبار و ورود گرد و غبار ترانزیتی همسایگان استان و کاهش کیفیت هوا به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان تهران مراقب باشید از توقف و تردد در اطراف درختان و ساختمان های نیمه کاره خودداری کنید.

یزدی مهر همچنین با هشدار نسبت به پتانسیل سازه های نیمه کاره گفت: مردم به خطر سقوط اجسام و علائم توجه کنند تا از حوادث جدی جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از آمادگی مدیریت بحران استانداری تهران برای پیشگیری و مقابله با حوادث مرتبط خبر داد. . گفت: الزامات لازم در این رابطه در نظر گرفته شده است.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن