هشدار سیل در شمال تهران؛ مردم باید از مسائل دوری کنند


یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ – ۱۷:۴۰

دوچرخه سواری در ایستگاه شهر صنار و بلاک چین

تهران (پانا) – مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال وقوع سیلاب در مناطق شمالی – شمالی استان تهران هشدار داد و گفت: این بحران از بعدازظهر فردا دوشنبه ۳۰ خرداد تا سه شنبه خرداد ادامه دارد. ۲۰.

به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، حامد یزدی بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور اخطاریه زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و گفت: بر اساس پیش‌بینی هواشناسی از شامگاه دوشنبه ۳۰ خرداد تا پایان روز یکشنبه. ۳۰ خردادماه رگبار و رعد و برق و رعد و برق کوتاه مدت و وزش باد شدید در مناطق متاثر از تگرگ به ویژه در ارتفاعات شرق استان تهران رخ می دهد.

وی با بیان ماهیت رعد و برق، سیل و جاری شدن سیل در شمال و شمال شرق استان تهران، گفت: بر اساس پیش بینی های هواشناسی ممکن است محصولات کشاورزی به دلیل تگرگ و باد بد باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن توصیه به عدم دویدن در رودخانه ها و تردد در جاده ها گفت: از مردم می خواهیم فردا و سه شنبه از جاده ها خارج شوند.

وی همچنین گفت: برای احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابجایی مهاجران، تغذیه حیوانات و پرواز شناگران توجه لازم است.

یزدی مهر با بیان اینکه با وزش باد شدید در مناطقی که گرد و غبار در آنها ریزش گرد و خاک، شاهد کاهش کیفیت هوا هستیم، افزود: با توجه به احتمال شکستن درختان کهنسال، آسیب به سازه موقت و ریزش تابلوهای تبلیغاتی توصیه می شود. توسط انسان حذف شده است شرایط لازم