هشدار برای دفتر مرکزی به مشهد و ۷ استان دیگر


هشدار برای دفتر مرکزی به مشهد و ۷ استان دیگر

ستاد هماهنگی خدمات سفر به گردشگرانی که قصد سفر به استان های یزد، فارس، کرمان، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و خوزستان را دارند هشدار داد و گفت: علاقه مندانی که قصد عزیمت به مشهد را دارند از محور شمالی می تواند حرکت کند، از توقف خودداری کرده و در حاشیه رودخانه استراحت کند.

گزارش کردن گلو به گزارش خبرنگار گردشگری ایرنا، بارش شدید باران و سیل طی چند روز گذشته ۲۰ استان کشور شامل ۱۱۱ شهر و ۳۱۰ روستا را درگیر کرده است. ۱۴۰۱ – ۱۲:۳۰) ۵۶ نفر جان باختند.

از سوی دیگر سیل برخی از مسیرهای تردد را مسدود کرده، برخی بناها و بناهای تاریخی و زیرساخت های گردشگری را تخریب کرده است، سیلاب در تهران، یزد، اصفهان، شیراز، کرمان، اهواز و مشکلاتی برای ساکنان این شهرها وجود دارد. مسافران و گردشگران ساخته است.

به ستاد سفر اطلاع دهید

همچنین با فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم، پیش بینی می شود بازدید از استان ها به ویژه شهرهای مذهبی کشور برای برگزاری آیین های دهه اول محرم افزایش یابد. ، تاسوعا. و عاشورای حسینی با ادامه سیل در برخی استان ها.

در این چارچوب، دفتر مرکزی هماهنگی خدمات سفر به شهروندان در خصوص شرایط جوی هشدار داده و از مسافران خواسته است قبل از هر چیزی از وضعیت جوی، جاده و سفر، وضعیت جاده ها و مسیرهای سفر آگاه باشند. برنامه ریزی سفر امکان حمل و نقل و اقامت در محل را بررسی کنید.

ستاد هماهنگی خدمات گردشگری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بارندگی‌ها و سیلاب در برخی استان‌های کشور و آسیب‌های وارده به برخی از بناها و زیرساخت‌های گردشگری، لازم است مسافران از خطرات سفر آگاه باشند. و قبل از سفر هماهنگی های لازم را انجام دهید.»

در این پست آمده است: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، بارش ها در روزهای آینده ادامه دارد و بارش ها در استان های یزد، فارس، کرمان و نیمه شرقی تهران تشدید می شود و سیلاب در استان ها شدید خواهد بود. کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شرق خوزستان.

ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: مسافرانی که از محور شمالی قصد عزیمت به مشهد مقدس و اطمینان از خطر تردد دارند، در حاشیه رودخانه های خاص توقف و استراحت نکنند.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن