هزینه ۲۸ میلیارد تومان وام عروسی تاکنون


متقابل کنید و اضافه کنید

تهران (پانا) – از ابتدای سال جاری تا هفته گذشته ۲۸ هزار میلیارد تومان کوپن عروسی به ساقدوش ها پرداخت شد که ۷۱ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

به گزارش ایرنا، بر اساس سیاست سیزدهم دولت برای ساماندهی موضوع ازدواج، افزایش وام قرض الحسنه و نبود زور در اوراق آن بر اساس دارنده بیمه نامه بانکی تحمیل شده است که منجر به افزایش قابل توجهی شده است. افزایش هزینه وام ازدواج نسبت به دولت قبل

آیت الله رئیسی امروز در مراسم بزرگداشت وصال (جشن هفته نکوداشت) نیز از افزایش سریع قیمت موسسات مالی برای عروسی ها تجلیل کرد و گفت: به دختران و پسرانی که می خواهند فرصتی را فراهم کنند. متاهل، یا تلاش برای پرداخت به آنها برای سوء استفاده؛ قبلاً گفته‌ام که ورودی‌ها باید شامل باشند، نه پیچیده. بانک ها نباید به مجوزهای این زمینه اعتراض کنند.

از این رو، رئیس جمهور از بانک مرکزی خواست تا ظرف ۱۵ روز برای تسریع و کنترل بازپرداخت وام ازدواج از محل «تاییدیه ها و ضمانت نامه ها» و تعیین «دوره انتظار» با توجه به اطلاع زوجین از مدت زمان بدهی، اقدام کند. پرداخت شده

آیت الله رئیسی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد را موظف به نظارت بر روند قیمت خانه های عروسی کرد و گفت: اگر بانک قیمت خانه ها را بشکند، باید تصمیم قطعی گرفته شود.

نگاهی به عملکرد بانک‌ها در پرداخت مالیات ازدواج در ۱۳ کشور نسبت به دوره قبل نشان می‌دهد که پرداخت مالیات ازدواج برای عروسی‌ها بهبود یافته است و با دستور رئیس‌جمهور، پرداخت وام ازدواج انجام می‌شود. الان سریع تر باش

افزایش بسیار زیاد پکیج های عروسی در سال جاری نقش مهمی در ارتقای قدرت خرید تازه دامادها داشته است. از سوی دیگر بانک مرکزی ۲۶ فروردین ماه سال جاری شرایط و ضوابط نحوه بهره مندی متقاضیان از بانک عروسی را اعلام کرد.

در این دایره برای اسناد اعتباری و شرایط اخذ مشخص شده است: متقاضی وام عروس پس از تصمیم گیری در مورد شعبه در ۱۲ اثر برتر این امکان را خواهد داشت که با مدارک لازم به شعبه ثبت شده مراجعه کند. روزها. همچنین در صورت عدم مراجعه داوطلب به شعبه مربوطه در زمان تعیین شده، اطلاعات ثبت نام داوطلب باطل خواهد شد.

متقاضیان بانکداری عروسی پس از تایید شعب بانکی باید حداکثر ظرف مدت ۴۵ روز کاری مدارک مورد نیاز خود را تکمیل کنند و در صورت تکمیل نشدن مدارک نام داوطلب از سامانه حذف خواهد شد که سایر داوطلبان موظف به تکمیل آن هستند. به لیست بپیوندید منتفع خواهد شد ابتکارات فوق الذکر و درک عملکرد بانک ها باید اجرا شود.

همچنین با توجه به بخشنامه ۱۴ اردیبهشت ماه بانک مرکزی مبنی بر سهولت بهره مندی وام گیرندگان از بانک های خرد به شبکه بانکی، محدودیت کیف پول عروسی کاهش یافته است.

دولت از ابتدای شروع کار و همکاری در این پروژه، از شهریور سال گذشته سیزده طرح برای افزایش هزینه وام عروسی انجام داده است و از این رو از ابتدای سال جاری تا ۱۸ تیرماه، شبکه بانکی پدیدار شده است. بیش از ۲۱۴ هزار متقاضی به ارزش کل ۲۸۳ میلیارد ریال (۷۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته) وام عروسی پرداخت شده و ۳۱۵ هزار نفر در حال تکمیل پرونده خود در شعب بانکی برای تملک این خانه هستند. .

سرعت و سهولت در پرداخت حساب های بانکی عروسی یکی از مهمترین اهداف شبکه بانکی به ویژه به گفته رئیس جمهور است که پیش بینی می شود در پایان ۱۵ روز آینده شاهد وضع قوانین جدید باشیم. . برای تسریع در پرداخت کوپن عروسی به نامزدها. این موارد الزامات کمتری برای صدور و بازپرداخت بدهی و همچنین شفاف سازی اسناد مالی ازدواج خواهند داشت.