هر چه زودتر این ۵ چیز را از آشپزخانه بیرون بیاورید


شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۱:۴۵

آشپزخانه

تهران (پانا) – اگر در آشپزخانه خود با هر یک از اقلام یا مواد غذایی زیر مواجه شدید، در اسرع وقت آنها را دور بیندازید.

به گزارش همشهری آنلاین، آشپزخانه قلب هر خانه ای است و ما زمان زیادی را در این قسمت از خانه می گذرانیم. بنابراین، وجود وسایل، ابزار یا مواد غذایی زیاد در آشپزخانه غیرعادی نیست. اما لازم نیست برای نظم بخشیدن به آشپزخانه خود تا سال نو منتظر بمانید. اگر با هر یک از اقلام یا مواد غذایی زیر در آشپزخانه خود برخورد کردید، فورا آنها را دور بیندازید.

۱. پیری

برخی از افراد دوست دارند برای تمیز کردن اسکاچ قدیمی آشپزخانه از آب و صابون استفاده کنند یا آنها را در ماشین لباسشویی قرار دهند یا در مایکروویو بگذارند تا از شر عفونت خلاص شوند (البته اسکاچ را نگذارید و در مایکروویو ذوب کنید). اما یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ در مجله نیچر نشان داد که اسکاچ قدیمی حاوی باکتری ماراکسلا است. این باکتری ها می توانند خطر عفونت را در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند افزایش دهند.

۲. تخته برش ثابت

انواع تخته های برش مخصوص مواد غذایی خام، سبزیجات، نان و … روشی مطمئن و مهم برای پیشگیری از مسمومیت غذایی است. اما شیارهایی که به مرور زمان روی تخته برش ظاهر می شود، نشانه ساییدگی بیش از حد تخته برش است و به شما می گوید که باید تخته برش جدیدی بخرید. تمیز کردن این شیارهای ایجاد شده در طبقات قدیمی دشوار است و به مکانی مناسب برای رشد باکتری های بیماری زا تبدیل می شوند.

۳. میز قدیمی

شاید چند ظرف قدیمی در آشپزخانه داشته باشید که شکسته یا فرسوده شده اند، اما همچنان از آنها استفاده می کنید. این ظروف را باید در اسرع وقت دور انداخت زیرا تکه های پلاستیکی از آن ها تبدیل به آب داغ شده و وارد غذا می شود و تکه های ظروف چوبی به صورت تکه های کوچک وارد غذا می شود. علاوه بر این، تجهیزات قدیمی مانند تخته های برش قدیمی، مناطق غیرقابل دسترس هستند که تمیز کردن آنها بسیار دشوار است و محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

۴. ادویه های باستانی

اگر دوست دارید آشپزی کنید و طعم و بوی ادویه ها را دوست دارید، احتمالاً ادویه های زیادی در آشپزخانه خود دارید. اما این ادویه ها مانند سایر محصولات غذایی نمی توانند برای همیشه سالم بمانند و استفاده از ادویه های قدیمی توصیه نمی شود.

طبق استانداردهای بین المللی، ادویه جات کامل در صورت نگهداری مناسب بین ۲ تا ۴ سال و ادویه های خشک با نگهداری مناسب بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری خواهند داشت. اما، در این زمان، طعم و عطر ادویه ها ضعیف خواهد بود. اگر ادویه ها در دمای اتاق، در جای خشک و خنک و دور از آفتاب نگهداری نشوند، خیلی زودتر خراب می شوند.

۵. روغن پخت و پز

روغن پخت و پز آنقدر که بسیاری فکر می کنند دوام نمی آورد. این روغن ها با از دست دادن کیفیت اولیه خود کهنه و فاسد می شوند. در حالی که برخی از روغن های پخت و پز می توانند تا یک سال پس از باز شدن دوام بیاورند، اما همه روغن ها به این مدت ماندگاری ندارند. به عنوان مثال، یک بطری روغن زیتون تا چند ماه پس از باز شدن، کیفیت اولیه خود را حفظ می کند. بنابراین، اگر مقداری روغن قدیمی هنوز در کمد آشپزخانه خود دارید، وقت آن است که آن را دور بریزید.