هر آنچه باید در مورد سرطان سینه بدانید و پاسخ به سوالات رایج در مورد آن


اگر در مراحل پایانی تصمیم گیری برای انجام یک کار بدون استخوان هستید، احتمالاً ابزاری به نام بشقاب برش یا بشقاب برش را شنیده اید. اینها اکنون به عنوان طناب های غیر نخاعی شناخته می شوند و همه در این صفحه گنجانده شده اند.

سوراخ کن چیست؟

منگنه نوعی وسیله پزشکی است که در جراحی برای بخیه زدن یا اتصال بریدگی ها یا بافت ها استفاده می شود. منگنه به عنوان یک استپلر جراحی نیز شناخته می شود.

در عکس زیر می توانید شکل این کاتر را ببینید. یک کمپرسور از مجموعه ای داخلی از بافت های متصل تشکیل شده است.

عکس یک لایه بردار ساده
این یک عکس جراحی پوست واقعی است

شکل شاتر یا محور محرک چگونه است؟

سوزن های جراحی انواع مختلفی دارند و اندازه و شکل آنها بسته به محل استفاده متفاوت است. ساده ترین نوع بخیه ها آنهایی هستند که برش های ایجاد شده در پوست را می بندند. اصولاً به جای نخ و سوزن جراحی برای بخیه زدن از منگنه استفاده می شود. این منگنه ها زمانی استفاده می شوند که برش بزرگ باشد و نیاز به دوخت قوی باشد.

حدود ۶ نوع استپلر جراحی وجود دارد که به نام های پوستی، خطی، دایره ای، استپلر لومن، انسداد و تقسیم، آندوسکوپی و کوتر خطی شناخته می شوند. شانت اسلیو شکم در دو نوع انسدادی و سگمنتال و آندوسکوپی موجود است. زیرا بافت تومور همزمان بریده و بخیه می شود.

عکس انواع غذا
عکس غذا

کاربرد هارد دیسک چیست؟

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد، از جراح اسلیو معده برای برش و بخیه زدن معده استفاده می شود. اگر با جراحی ناف آشنایی دارید، احتمالاً می دانید که ما ۷۰ تا ۸۰ درصد ناف را برمی داریم و یک موز کوچک یا دکمه دستی باقی می ماند.

عکس ناف

ممکن است برای این برش از گیره استفاده شود یا نباشد. به این ترتیب کاتر در طول خط حرکت داده می شود، تومور بریده می شود و لبه های بریده شده دوخته می شود.

مزایای سرآستین چیست؟

در غیاب منگنه‌ها، پزشکان از بخیه و سوزن برای بستن برش‌ها یا اتصال بافت‌ها استفاده می‌کنند. اگرچه ما هنوز در بسیاری از انواع جراحی از نخ و سوزن استفاده می کنیم، اما شما به دلایلی از منگنه دستی در جراحی، به خصوص جراحی دست شکم استفاده می کنید:

 • اول، آنها به طور قابل توجهی مدت زمان فرآیند را کاهش می دهند زیرا لبه های باقی مانده به سرعت به هم متصل می شوند
 • خطر نشست بسیار کاهش می یابد زیرا گیره ها به هم می چسبند و بافت ها را محکم به هم متصل می کنند
 • درد را کاهش می دهد
 • کاملا درست می گویند
 • زمان بهبودی را کاهش می دهند
 • آنها طول مدت آنفولانزا را کاهش می دهند
 • تحریک بافت مشکل است (برخلاف روش قدیمی پنبه و سوزن).
 • سریع خونریزی را متوقف کنید
 • و…

آیا باید بریس ها بعد از جراحی برداشته شوند؟

بیشتر گیره ها در ناحیه شکم و زیر پوست استفاده می شود و اکثر اوقات می توان گیره ها را جدا کرد. زیرا در صورت کثیف شدن گیره ها و جمع نشدن آنها، برای برداشتن آنها باید همین کار را با دودکش انجام داد.

گیره های غیر سیمی و فلزی معمولاً روی پوست گذاشته می شوند و بعد از بسته شدن زخم برداشته می شوند، اما در مورد گیره های غیر سیمی اینطور نیست زیرا بعد از مدتی به داخل بافت شکم نفوذ می کنند.

به همین دلیل در بیشتر مواقع می توان از غذاهای خالص استفاده کرد که برای هر بیمار فقط یک بار استفاده می شود. قیمت آستین بدون بسته بندی جدا می باشد. بیمار باید دیسپنسرها را بخرد یا برای تهیه آنها به بیمارستان بپردازد.

🔔 پست مرتبط: قیمت گوشی موبایل چقدر است؟

چگونه بعد از کار دستی از موبر مراقبت کنیم؟

قبل از عمل، جراح لاغری هر آنچه را که باید در مورد منگنه شکم بدانید را توضیح می دهد. همچنین بعد از عمل در مورد مراقبت های اولیه از زخم ها و ناحیه اصلی به شما توضیح داده می شود.

از آنجایی که خطوط اصلی داخل درایو هستند و از دید شما پنهان هستند، نمی توانید آنها را ببینید یا دستکاری کنید. اما باید بعد از خالی شدن معده غذا خورد و از فاز مایع وارد شد و به راحتی وارد فاز جامد شد. اصولا ابتدا باید غذاهای مایع و نرم بخورید و بعد از چند هفته (حدود ۸ هفته) به خوردن غذاهای جامد ادامه دهید. این به التیام و التیام کامل معده کمک می کند.

همچنین از بلند کردن اجسام سنگین یا حرکت زیاد خودداری کنید.

🔔 پست مرتبط: شناخت اجزای غذا پشت ناف

چه زمانی برای مشکلات مچ دست به پزشک مراجعه کنیم؟

علائمی وجود دارد که نشان دهنده مشکل در خط اصلی بازوی محرک است. پزشک در مورد این علائم و بیشتر آنها به شما می گوید:

 • درد شکم (به خصوص درد شکم)
 • اکنون
 • خونریزی روده (مدفوع تیره یا خونی)
 • بوی بد دهان
 • بی اعتبار
 • درد شدید هنگام بلع یا گاهی اوقات پس از آن
 • و…

بلافاصله پس از مشاهده یا شنیدن این علائم، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است از عفونت ناحیه اصلی یا محتویات آن رنج برده باشید.

هزینه یک جاروبرقی دستی چقدر است؟

بسته به نوع، برند و کیفیت شارژر، قیمت آن متفاوت است. معمولاً پزشک در اولین ویزیت در مورد هزینه صحبت می کند. از آنجایی که این کمپرسورها انواع مختلفی دارند، هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی دارند، در این دسته از هزینه غلاف درایو خودداری می شود.