نیازی نیست از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید. در اینجا موارد اصلی وجود دارد.


در اینجا آنچه شما باید در مورد “غذاهای بسیار فرآوری شده” بدانید – چگونه آنها بر سلامتی شما تأثیر می گذارند و برای خانواده شما چه معنایی دارد.

من یک نسخه کوتاهتر از این مقاله را در صفحه رژیم غذایی و سلامت WebMD نوشتم.

صحبت درباره “غذای فرآوری شده” می تواند من را ناراحت کند. این به این دلیل است که بسیاری از آنها خراب می شوند ، به ویژه اولویت داشتن زمان و منابع برای انجام همه کارها در مکانی نامرتب.

توصیه بیش از حد در مورد غذاهای فرآوری شده پوچ است ، مانند “از همه چیز در بسته اجتناب کنید”. مثل اینکه! اگر در مزرعه زندگی نمی کنید و تمام روز را در آشپزخانه می گذرانید ، این غیرممکن است.

محصولات ALDI

بنابراین “غذاهای فرآوری شده” چیست؟

واقعیت این است که اکثر غذاها به نوعی پردازش می شوند ، از جمله بسیاری از غذاها که از ضروریات سالم محسوب می شوند.

کار به عنوان پاستوریزه کردن غذا را ایمن تر می کند ، کنسرو غذا را طولانی تر می کند و قفل های تغذیه ای دارد ، و حفاری به این معنی است که می توانید بدون آسیاب کردن آرد خود نان یا بیسکویت تهیه کنید. در اینجا چند روش دیگر برای انجام این کار آمده است:

 • کم آبی بدن
 • برش دادن
 • مخلوط کردن
 • خشك كردن
 • سرد
 • بسته ها
 • شفا یافت

به عبارت دیگر ، تأثیرگذار اینستاگرام که به شما می گوید “از همه غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید” ممکن است اکنون یک بشقاب بزرگ از آنها بخورد!

این مهمتر است

دقیق ترین و م effectiveثرترین روش برای فکر کردن در مورد غذاها این است درجه از کارهایی که انجام داده اند این قسمتها از آنجا می آیند طبقه بندی مواد غذایی NOVA:

 • غذاهای آماده یا حداقل فرآوری شده: آنها در حالت طبیعی خود هستند ، یا بسیار نزدیک هستند. این شامل میوه ها و سبزیجات یخ زده ، لوبیا و عدس خشک ، ماست ، آجیل خام ، شیر آب پز و گوشت یخ زده است.
 • غذاهای فراوری شده: اینها شامل نمک ، شکر یا چربی اضافه مانند کنسرو لوبیا و سبزیجات ، پنیر ، کنسرو ماهی تن ، کنسرو میوه و نان تازه است.
 • غذاهای بسیار فرآوری شده: آنها موادی هستند که دارای خواص زیادی از جمله رنگ ها ، تثبیت کننده ها و امولسیفایرها هستند ، از جمله غذاهای بسیار کوچک و فرآوری نشده. اینها شامل غذاهایی مانند بیسکویت ، غلات صبحانه شیرین ، مرغ ، نوشابه ، چیپس و آب گوشت کنسرو شده است. به نظر می رسد آنها دارای کالری بالا ، مواد مغذی کمی هستند و به شدت در بازار عرضه می شوند.

صبر کن ، آن چیست؟

شاید متوجه شده باشید که یک جهش بزرگ از “ساخته شده” به “بسیار ساخته شده” وجود دارد. این یک سیستم کامل نیست و بسیاری از غذاها بین دسته ها قرار دارند. غلات سبوس دار یا ماست سبک چطور؟ قطعا رنگ خاکستری زیاد است.

غذاهای بسیار فرآوری شده چه مشکلی دارند؟

اکثر ما غذاهای فراوری شده می خوریم. محققان می گویند حدود 60 درصد از کل غذای بزرگسالان در ایالات متحده از غذاهای بسیار فرآوری شده تامین می شود. بسیار کوچکتر از کودکان آمریکایی است (حدود 66 درصد).

تلاش برای رهایی از غذای خود (و غذای فرزندان) آنها ورزش و فسق و فسق بی فایده است. به عبارت دیگر ، موفقیت در پرورش کودکی که هرگز نوشابه یا میان وعده را با آب میوه ها لمس نکرده است.

همچنین اگر برخی از غذاهای فرآوری شده را در خانه خود ذخیره می کنید (ما این کار را می کنیم) نیازی به احساس گناه یا شرمندگی نیست. در عین حال ، من فکر می کنم مهم است که بدانیم این غذاها چگونه می توانند با سلامت بزرگسالان و کودکان ارتباط داشته باشند.

طبق چنین مطالعاتی ، هرچه بیشتر از این غذاهای بسیار فرآوری شده بخوریم ، از سلامت کمتری برخوردار خواهیم بود:

 • یک مطالعه منتشر شده مجله پزشکی بریتانیا میزان بالای سرطان را در افرادی که از غذاهای فراوری شده استفاده می کردند ، پیدا کردند.
 • یک مطالعه اخیر بزرگسالان فرانسوی به این نتیجه رسیده اند که خطر مرگ زودرس در ارتباط با غذاهای بسیار فرآوری شده وجود دارد.
 • مطالعه بیش از 9000 کودک انگلیسی مشخص شد که شاخص تراکم بدن ، چگالی چربی ، وزن و دور کمر در کودکان ، نوجوانان و نوجوانانی که غذاهای فرآوری شده بیشتری می خورند بیشتر است.

چرا؟ غذاهای بسیار فرآوری شده در مقایسه با غذاهای کمتر فرآوری شده بیشتر دارای چربی ، نمک و قند و فیبر کمتری هستند. محققان می گویند این عوامل به همراه غذاهای افزوده شده ، مواد شیمیایی موجود در بسته بندی مواد غذایی و روش های تولید مانند گرمایش در دمای بالا ، ممکن است به مشکلات سلامتی کمک کنند.

غذاهای سالم برای کودکان یخچال دار

با غذاهای فرآوری شده چه کنیم

من درخواست هایی برای اجتناب از غذاهای بیش از حد پخته شنیده ام ، اما فکر نمی کنم چنین چیزی امکان پذیر باشد – و به نظر می رسد آشپزی دیوانه کننده و گیج کننده است. در اینجا چیزی است که من به جای آن توصیه می کنم:

 • هنگام خرید لیست مواد اولیه را بخوانید. قانون کلی ساده تر و بهتر است. اگر گزینه هایی وجود داشته باشند که شامل افزونه هایی نباشند که بتوانم آنها را تهیه کنم ، معمولاً آن ها را انتخاب می کنم.
 • اغلب آشپزی کنید. برخی از میان وعده ها برای زندگی شلوغ ضروری هستند. غذاهای منجمد مانند ماهی سرخ شده یا گاهی اوقات راویولی یخ زده اشکالی ندارد. اما شما همچنین می توانید غذاهای بسیار ساده با حداقل مواد فرآوری شده مانند برنج و لوبیا یا پوره تخم مرغ با میوه های جانبی تهیه کنید.
 • انواع خانگی را آزمایش کنید. نوجوان من تسلیم نمی شود لباس گلوگاه مورد علاقه اش (او همچنان با سالاد سبز و چوب هویج نوازش می کند!). اما او از خوردن غذا خوشحال است سس BBQ خانگی، ترکیب چاشنی تاکو، سیب، و ماکارونی و پنیربه (در اینجا لیستی از کارهایی است که من معمولاً با خراش انجام می دهم– لیست شما ممکن است متفاوت باشد ، و این خوب است!)
 • به تعادل فکر کنید. بعد از تعطیلات آخر هفته در مادربزرگ یا بعد از چرت زدن ، تنقلات و تنقلات را سرو کنید. به احتمال زیاد ، فرزند شما به هر حال ممکن است آن را میل کند. اگر فرزندان شما هفته گذشته یک جعبه غلات شیرین قند داشتند ، این هفته به صبحانه مانند تخم مرغ ، شیرینی و بلغور جو دوسر تمایل داشته باشید. اگر فرزندان شما ناهار را در یک جعبه چیزکیک می خورند ، سیب و گلابی را به نصف بریزید.
 • خود را قطع کنید. آنچه می خورید اغلب این چیزی است که مهم است بر غذاهای فرآوری نشده از جمله میوه ها و سبزیجات زیاد تمرکز کنید و اغلب از هات داگ یا بیسکویت جعبه ای عرق نکنید.دیدگاهتان را بنویسید