نگاه ایران به ورزش پارالمپیک در جهان بی نظیر است


موهاد پولادگر

تهران (پانا) – رئیس توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: توجه نظام به ورزش پارالمپیک در دنیا کم نظیر و کم نظیر است.

نشست سالانه انجمن ورزش های جانبازان و معلولین امروز سه شنبه ۲۰ مرداد با حضور رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، محمد پولادگر مسئول ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش برگزار شد. و جوانان، محمد شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، محمد طبیب، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک. آرش فرهادیان، رئیس اداره هماهنگی فدراسیون های ورزشی و روسای هیئت های ورزشی. در تئاتر کمیته ملی پارالمپیک.

پولادگر: برخورد ایران با ورزشکاران معلول در دنیا بی نظیر است

محمد پولادگر در خصوص اهتمام دولت به ورزش معلولین و معلولین گفت: حمایتی که از ورزش معلولان و نظامیان در ایران انجام می شود در کشورهای دیگر دیده نشده است. البته تا جایی که بتوانیم به بازیکنان مسن و معلول کمک ویژه می کنیم.

وی همچنین با اشاره به اعتراض یکی از اعضای مجمع برای جداسازی برخی رشته های ورزشی معلولان از فدراسیون خاطرنشان کرد: تفکیک مجازات سربازان و معلولان و پوشش برخی مجازات ها توسط گروه های هر گروه نیست. به ضرر ورزشکاران دارای معلولیت، من با این موضوع موافق نیستم، البته معتقدم باید از آنها حمایت کرد.

صالحی امیری: اخلاق محور کاری است که انجمن جانبازان و معلولان انجام می دهد

در ادامه این جلسه سید رضا صالحی امیری در خصوص حضور خود در این رویداد گفت: محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک منشاء کارهای خوب برای این ورزش گفت من به این جلسه آمدم آرزوی قلبی من علاوه بر این، این ورزش حتی قبل از آن هم پرید و این جوهر این گروه است.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه می دهد: ما با کمیته ملی پارالمپیک همسایه نیستیم، بلکه دو سازمان و نهاد و دو خانواده در یک ساختمان زندگی می کنند. به ویژه بین مجموعه ما و کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان توافق و همدلی وجود دارد. ما شراکت داریم و این در نوع خود منحصر به فرد است.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: دشمنان نظام بخش های مختلف را مورد هدف قرار می دهند و در حوزه ورزش نیز تهدیداتی وجود دارد، اما ما عاقلانه از این مشکلات عبور کردیم. همچنین سعی کردیم در این مدت جنبه فرهنگی را در ورزش تقویت کنیم.

صالحی امیری درباره چهار سال حضور خود در راس کمیته ملی المپیک نیز گفت: در این مدت تلاش کردیم موزه ملی ورزش را با ۲۶۰۰ شغل و در تاریخ شفاهی ورزش ایران تکمیل کنیم. باید امکانات و اعتبارات افزایش یابد و ورزش قهرمانی در اولویت ذهن مسئولان باشد. تمرکز ما با سایر مسئولان فقط مدال آوری نیست، بلکه روابط انسانی، اخلاقی و فرهنگی را گسترش داده ایم زیرا معتقدیم رسیدن به مسابقات کف کار سختی نیست، اما راه رسیدن به زمین کشتی سخت است.

اسبقیان: اقدامات تیم نظامی در مسابقات قهرمانی و عمومی قابل حفاظت است

در این زمینه شروین اسبقیان با بررسی عملکرد این گروه در سال گذشته گفت: از بین ۲۴ مدال کسب شده در بازی های پارالمپیک توکیو ۱۴ مدال متعلق به جانبازان و معلولان بود، ان شاءالله بازیکنان ما در این دوره از بازی ها موفق باشند. . همچنین در بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین از ۱۴۸ مدال کسب شده ۷۵ مدال مربوط به سالمندان و معلولان بوده است.

وی گفت: علیرغم شرایط سختی که سال گذشته در اجرای برنامه های ناشی از کرونا با آن مواجه بودیم، طبق گزارش دومین ورزش وزارت ورزش و جوانان، رتبه دوم را در بین رویدادهای ورزشی منطقه داریم. بخش ورزش.”

رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین همچنین گفت: زمانی که مدیریت این سازمان را برعهده گرفتم ۹۰ کارمند در این مرکز حضور داشتند و در راستای ارتقای کیفیت در حال حاضر با ۶۳ کارمند مشغول به کار هستیم.

در پایان این نشست گروه های پیشرو توسط فدراسیون معلولان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. همچنین قوانین انجمن ورزش های جانبازان و معلولین به تصویب اعضای همایش رسید.