نویسنده و متخصص تغذیه دیوید ولف در مورد اسطوره های تغذیه بحث می کند

کوین: بیایید در اینجا چرخشی دیگر را در نظر بگیریم و کمی در مورد برخی از چیزهای رایجی که امروزه مردم از سر می‌گذرانند صحبت کنیم و شاید اگر بتوانید فقط پیشنهاداتی در مورد آنچه که آنها می‌توانند برای کمک به آنها انجام دهند ارائه دهید. می دانم که برای شروع، با پوکی استخوان شروع می کنیم. بسیاری از خانم ها نگران پوکی استخوان هستند و نگران کلسیم هستند و این قرص های کلسیم را مصرف می کنند. می دانید، برخی از مزایا و معایب آن چیست؟

دیوید: خب، کشورهایی که بیشترین کلسیم مصرف می کنند، آمریکا، کانادا و اسکاندیناوی، بدترین پوکی استخوان را دارند و این به این دلیل است که تئوری معدنی سازی یا تئوری تغذیه ما نادرست است. نظریه کلی این است که صد سال پیش آنها شروع به بررسی استخوان های مردم کردند. دریاب خدای من این استخوان ها از کلسیم ساخته شده اند. زمانی که افراد تراکم استخوان کافی ندارند، ایده این است، اوه، آنها فقط باید کلسیم بیشتری بخورند زیرا این چیزی است که استخوان ها را می سازد. کلسیم استخوان‌ها را نمی‌سازد و این یکی از بزرگترین تصورات غلط است و در واقع به اصل مشکلات ما با علم می‌رود. و بدن انسان یک ماشین بیولوژیکی پیچیده با یک پازل باورنکردنی است. و شواهد قوی وجود دارد که نشان می دهد اگر مقداری کلسیم می خورید، فرض کنید کلسیم مرجانی است، مانند کلسیم صدف. تقریباً غیرممکن است که این چیزها را به استخوان های خود وارد کنید تا تراکم استخوان را افزایش دهید. میزان افزایش تراکم استخوان در بهترین حالت ۱ یا ۲ درصد است. به اندازه کافی خوب نیست.

چه چیزی باعث افزایش تراکم استخوان می شود؟ خوب، معلوم می شود که آنها دو ماده معدنی دیگر هستند که سیلیکون و منیزیم هستند. در حال حاضر، بهترین منبع طبیعی منیزیم کاکائو است و کاکائو برای دندان‌های شما مفید است. در واقع، مواد شیمیایی در کاکائو وجود دارد که ارگانیسم استرپتوکوک موتانس را که باعث پوسیدگی دندان می شود، از بین می برد. در واقع، این عصاره های شکلات اکنون در خمیر دندان در سراسر جهان ظاهر می شوند.

کوین: شوخی نیست؟

دیوید: شگفت انگیز است. این برای من فقط یک کنایه دراماتیک است.

کوین: شگفت آور.

کوین ولف: شکلات همیشه برای دندان های شما مفید بوده است. این قند است که بد بود، اما حتی در آن زمان نیز، مطالعاتی بر روی افرادی که شکلات را حتی با شکر می‌خورند، انجام شده است، و با مطالعه‌ای که در اسکاندیناوی در مورد این موضوع انجام شده است، مشخص شده است. مشخص شده است که حتی در آن زمان، افرادی که شکلات می خورند، نسبت به افرادی که شکلات نمی خورند، سلامت دندان بهتری دارند. برای من این شگفت انگیز است. اما بیایید به سراغ سیلیکون برویم زیرا امروزه سخت ترین ماده معدنی برای دریافت در رژیم غذایی است. سیلیکون چیست؟ فلزی است. شما آن را در پوست خیار دریافت می کنید. در پوست فلفل است. این پوست گوجه فرنگی است. این در گیاهان خاصی است که من نام می برم و می توانید آن را به عنوان چای بنوشید یا به صورت مکمل مصرف کنید و متوجه خواهید شد که به تراکم استخوان شما کمک می کند.

در اینجا گیاهان هستند. یکی از آنها دم اسبی نام دارد، دم اسب و نه دم اسب. در واقع یک گیاه دارویی است. یکی دیگر گزنه است. گزنه هزاران سال است که توسط کشیشان در بریتانیا خورده می شود و اگر می دانید چگونه آن را انجام دهید یا می توانید آن را خشک کنید یا از آن چای درست کنید، یکی از مهم ترین غذاهایی است که باید مصرف کنید. ، که من توصیه می کنم؛ دم اسب، گزنه، کاه جو دوسر. دانه یولاف موجود در علف جو دو سر یک نی کوچک در اطراف خود دارد. کمی رنگ داره کپسول بذر است. کاه جو یکی از غنی ترین منابع سیلیکون است. می توانید آن را از فروشگاه های مواد غذایی سالم خریداری کنید. می توانید آنها را به صورت عصاره در فروشگاه های مواد غذایی سالم تهیه کنید.

می توانید آن را به صورت خام تهیه کنید و از آن چای درست کنید. می توانید این سه را با هم ترکیب کنید و بخواهید یونجه را اضافه کنید که منبع عالی سیلیکون نیز هست. شما هم می توانید از آن چای درست کنید و هم می توانید آن را از هر راهی که پیدا کردید مصرف کنید. و اگر سه نوع چای پررنگ درست کنید متوجه خواهید شد

از آن روز شما شروع به افزایش تراکم استخوان خود خواهید کرد، اما چگونه؟ سیلیکون است. حال، چگونه سیلیکون کلسیم را افزایش می دهد؟ منظورم این است که منطقی نیست. دلیلش این است که نظریه ما درباره کانی ها نادرست است. نظریه اتمی ما نادرست است. این بدان معناست که اگر غذای غنی از سیلیکون بخورید، بدن شما از طریق قدرت آنزیم ها، آن را به کلسیم و سیلیکون را به کلسیم تبدیل می کند. این را یک محقق بزرگ فرانسوی به نام لویی کورون، نامزد جایزه نوبل، کشف کرد که پنج کتاب و ۵۰۰۰ صفحه تحقیق در این زمینه نوشت. سیلیکون و کلسیم چگونه با یکدیگر ارتباط دارند؟

او در فرانسه به خوبی مورد احترام است و در علم آنچه در فرانسه می گذرد بسیار در هم تنیده است. اما به دلیل مانع زبانی، تحقیقات او هرگز به کشورهای انگلیسی زبان نرسید.

کوین: جالب است که ما هنوز از صدف های دریایی و همه قرص های کلسیم می خوریم.

دیوید: به خدا توصیه می کنم، می دانید، این موضوع در مورد کلسیم به قدری در ذهن ما جا افتاده است که اگر در این مورد گیج شده اید، به اینترنت بروید و دقیقاً پیدا کنید که چه کسانی نتایج معدنی کردن مجدد استخوان های خود را دریافت می کنند و افرادی را خواهید یافت که اینها را مصرف نمی کنند. اشکال سمی کلسیم، کلسیم پوسته صدف و تا حدودی کلسیم مرجانی.

کوین: حالا استخوان ها قلیایی هستند و اسیدیته گوشت و قند استخوان ها را نمی خورد؟ منظورم این است که آیا این ثابت شده است یا این فقط یک نظریه است که من فکر می کنم، می دانید؟

دیوید: خب، این یک سوال عالی است و آن طرف دیگر معادله در مورد پوکی استخوان است. اولین مورد این است که ما باید مطمئن شویم که تغذیه مناسبی برای ساختن استخوان های قوی دریافت می کنیم. طرف دیگر معادله این است که ما باید مطمئن شویم که کارهایی انجام می دهیم که به استخوان هایمان آسیب نمی زند. خوردن قند زیاد یکی از بدترین کارهایی است که می‌توانیم برای سلامت کلی دندان‌هایمان انجام دهیم، یعنی استخوان‌های زنده و تراکم استخوان‌هایمان، زیرا وقتی شکر زیاد می‌خوریم، بدن باید از کلسیم استفاده کند و کلسیم را از استخوان‌ها بیرون بکشد. برای رقیق کردن یا خنثی کردن اسیدیته شدید شکر. همانطور که اشاره کردید کلسیم بسیار قلیایی است. استخوان‌های ما قلیایی هستند و بنابراین وقتی در معرض اسیدهای قوی واقعی قرار می‌گیریم، مواد معدنی قلیایی مصرف می‌شوند. شکر یک اسید بسیار قوی است. منظورم این است که می‌دانید، ما خوردگی پایانه‌های باتری اتوبوس خود را با پرتاب نوشابه پاپ‌آپ روی آن ذوب می‌کردیم، زیرا آن قند فقط حل می‌شود و اسید فسفریک فقط تمام خوردگی روی ترمینال باتری را از بین می‌برد. منظورم این است که شما نمی خواهید آن را در بدن خود قرار دهید. این خطرناک است.

کوین: بیایید کمی وارد مکمل شویم. وارد یک فروشگاه مواد غذایی سالم می شوید و به معنای واقعی کلمه هزاران مورد از آنها وجود دارد. چگونه می‌توانید به آنها دسترسی پیدا کنید تا افرادی را پیدا کنید که به کاهش وزن و طول عمر کمک می‌کنند، چیزی که من فکر می‌کنم واقعاً درباره چشمه جوانی است؟ کدامیک بهتر است؟ منظورم رودیولا، زردچوبه، دارچین است. منظورم این است که مردم باید روی کدام یک تمرکز کنند، نه لزوما آنها را اما باید روی آنها تمرکز کنند؟

دیوید: این یک سوال عالی است. کار من اساسا هدایت مردم به فروشگاه های مواد غذایی سالم و ایجاد نظم از هرج و مرج است. چیز های زیادی وجود دارد. خب، به نظر من مهمترین چیزی که می توانید از فروشگاه مواد غذایی بهداشتی در این بخش خریداری کنید ویتامین C است.

کوین: خوب. از چه طریقی؟

دیوید: خب اشکال مختلفی داره اکنون، من به شما توصیه می کنم شروع به آزمایش کنید، از اشکال مصنوعی ویتامین C یا اسید اسکوربیک که هنوز هم هستند و هنوز برای شما مفید هستند، فاصله بگیرید و به گیاهان پودری بروید که واقعاً ویتامین C بالایی دارند. به عنوان مثال، می توانید آسرولا بخورید. این یک توت استوایی است که سرشار از ویتامین C است. این مانند ۱ یا ۲٪ ویتامین C است و کاری که آنها اساسا انجام می دهند این است که این توت ها را پرورش می دهند. آن را خشک می کنند، پودر می کنند و می پیچند یا در ظرف شیشه ای می گذارند و به عنوان ویتامین C در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی می فروشند. اکنون، این یک راه عالی برای دریافت مقدار زیادی ویتامین C طبیعی با همه کوفاکتورها است. ویتامین C به کوفاکتورهایی مانند روتین و بیوفلاونوئیدهایی که به طور طبیعی در آن پودرها وجود دارند، مانند آسرولا، نیاز دارد. می توانید آن را به عنوان مکمل در کپسول مصرف کنید یا به اسموتی های خود اضافه کنید. می توانید به معنای واقعی کلمه آن را در آبی که صبح می نوشید بریزید و نوعی شیرین کننده است. برای شیرین کردن آب کار می کند، اما برای شیرین کردن آب کار نمی کند.

کوین: گرفتمت.

دیوید: ویتامین C شیرین است اما شیرین نیست. بنابراین نوشیدن آب در صبح را آسان می کند. این یک چیز است، ویتامین C. چیز بعدی، به نظر من، بزرگترین کشف گذشته است — احتمالاً ۱۰۰ سال گذشته در زمینه تغذیه به غیر از ویتامین C و آنزیم ها و آن سولفور، MSM، متیل سولفونیل متان است. MSM نوعی گوگرد زیستی است که به طور طبیعی هم در غذاهای وحشی و هم در غذاهای فرآوری نشده یافت می شود. ما اصلاً به آن دسترسی نداریم. منظورم این است که تقریبا تمام مواد غذایی ما برای ما پرورش می یابد. به طور معمول از باران آبیاری نمی شود. من در مورد گوگرد طبیعی صحبت می کنم که در اقیانوس ها تولید می شود و به تشکیل ابرها کمک می کند و سپس به خشکی می ریزد که از نظر تغذیه ای برای تولید کلاژن الاستیک به آن نیاز داریم. حالا این در دنیا یعنی؟ این به این معنی است که گوگرد پوست الاستیک و بافت ماهیچه ای الاستیک تولید می کند. در اصل، چین و چروک ها را متوقف می کند و کلاژن و دیسک ها را افزایش می دهد، مفاصلی که استخوان های ما را از یکدیگر جدا می کنند. مهمتر از همه، رشد مو و ناخن ما را افزایش می دهد، به طوری که رشد مو و ناخن هایمان ضخیم تر و غنی تر است. همه اینها را می توان به راحتی ظرف دو هفته پس از مصرف MSM تجربه کرد.

کوین: مانند علف های هرز رشد خواهد کرد.

دیوید: واقعا غیر قابل باور است و افرادی که خواهان رشد سریع ضخیم مو و ناخن خود هستند همیشه از قدرت MSM کاملا شوکه می شوند. می توانید آن را به شکل کپسول تهیه کنید. می توانید آن را به صورت پودر تهیه کنید. اکنون در هر فروشگاه مواد غذایی سالم موجود است. وقتی شروع کردی

با نگاه کردن به آن، و به خصوص زمانی که آن را می گیرید، این چیزی است که شما کشف خواهید کرد. متوجه خواهید شد که این یکی از مهمترین کارهایی است که تا به حال انجام داده اید. من به طور تصادفی از صدها نفر در مورد مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند نظرسنجی کرده ام. من تقریباً همیشه از افرادی که قبلاً آن را مصرف کرده‌اند، به T روی می‌آورم. اوه، MSM زندگی من را تغییر داد. من ده ها بار آن را شنیده ام، دقیقاً همین نقل قول. اوه، MSM زندگی من را تغییر داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر