نوجوانان باید از چه رفتارهای آزاردهنده ای اجتناب کنند؟


جشن جنون غدیری در نایین

تهران (پانا) – جوانان در موقعیت های مختلف با جوانان بسیار حساس و محتاط هستند و بسیار مراقب هستند که به آنها چیزی نگویند و به هیچ وجه مورد آزار قرار نگیرند، زیرا مهم نیست که چه چیزی باعث آسیب یا عصبانیت آنها می شود. .

به گزارش نمناک، نوجوانی یکی از حساس ترین دوره های زندگی هر فرد است. در این دوران والدین باید با فرزند نوجوان خود ارتباط خوب و صمیمانه ای برقرار کنند و شرایط این دوران را درک کرده و از اشتباهات ذکر شده در این قسمت اجتناب کنند تا زندگی این دوران حساس بهبود یابد.

مقایسه نوجوان با دیگران

یکی از بزرگترین اشتباهات والدین در سنین پایین، مقایسه آنها با دیگران است. والدین تصور می کنند که مقایسه فرزندشان با دیگران محرک رشد و تکامل خواهد بود، اما انجام این کار می تواند آسیب های روحی زیادی به نوجوان آنها وارد کند و با مقایسه فرزندشان با دیگران، خود را گم کنند. -تفکر انتقادی، اعتماد به نفس و خلاقیت.

مشاوره و سخنرانی

بیشتر نوجوانان از نصیحت و اطلاعات دوری می کنند، پس از نصیحت کردن و صحبت های طولانی بپرهیزید زیرا در بسیاری از مواقع نوجوانان توصیه ها و اطلاعات شما را درک نمی کنند و به آنها گوش نمی دهند، زیرا تا کودکان به تصمیمات درست برسند و راه حل های خود را پیدا کنند.

تبعیض والدین در بین فرزندان

بسیاری از والدین فرزندان خود را خواسته یا ناخواسته تقسیم می کنند. تبعیض در بین کودکان مشکلات زیادی را برای کودکان ایجاد می کند، بنابراین والدین باید بتوانند فرهنگ را کنترل کنند تا کودکان احساس تبعیض نکنند. تبعیض والدین باعث ایجاد احساسات منفی در کودک نسبت به والدین می شود که منجر به تنهایی و گوشه گیری می شود.

ناباوری نوجوان

به فرزندتان اعتماد کنید و طوری رفتار نکنید که فکر کند به او اعتماد ندارید، یعنی زیاد طردش نکنید و به طعنه صحبت نکنید، حتی اگر به او و توانایی او در حل مشکلات اعتماد دارید و اجازه دهید او تلاش کند .حل مشکلات

نگاه یک کودک به یک نوجوان

بسیاری از والدین حتی پس از رسیدن به سن بلوغ با فرزندان خود مانند کودکان رفتار می کنند، اما نوجوانان از اینکه مانند کودکان با آنها رفتار شود متنفرند و می خواهند که والدینشان مانند بزرگسالان به آنها نگاه کنند و از نامهربانی دست بردارند.

نکات مهمی که والدین باید بدانند

سعی کنید در مورد جوانان بیشتر بدانید و آنها را درک کنید.

هنگام برخورد با نوجوان و اشتباهات او آرام باشید و بر احساسات خود مسلط باشید.

فرزندتان را سرزنش نکنید و از احساس گناه برای فشار دادن به نوجوانان استفاده نکنید.

گوش شنوایی داشته باشید

اجازه دهید فرزندانتان بدانند که شما آنها را دوست دارید، حتی زمانی که اشتباه می کنند.

تا زمانی که انتخاب های نوجوان شما بد یا بد نیست، باید به نوجوان خود اجازه دهید انتخاب های مد و اشتباهات خود را انجام دهد.

علایق فرزندتان را دریابید و از او در توسعه هویت خود حمایت کنید.

مسخره کردن همسالان نوجوان یکی از بزرگترین اشتباهات والدین است.

سعی کنید در حضور اطرافیانتان از او تعریف کنید. نقاط قوت او را تحسین کنید و به او بگویید که پسر زیبایی هستید.

با نوجوان خود دوست باشید و با او وقت بگذرانید. به نوجوان اجازه استفاده از اینترنت را بدهید، اما زمان و نحوه استفاده او را کنترل کنید.