نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث انقباضات می شود ، به سلول های ماهیچه های قلب شما کمک می کند تا آرام شوند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- انقباض ماهیچه ها
منیزیم نقش مهمی در ترمیم عضلات دارد. مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مانع طبیعی کلسیم عمل می کند و به آرامش ماهیچه ها کمک می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند ساختار این پروتئین ها را تغییر داده و باعث برخورد آنها می شود. منیزیم با کلسیم به دلیل نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما ممکن است منقبض شوند و باعث گرفتگی یا پیچ خوردگی شوند. به همین دلیل ، منیزیم اغلب برای درمان گرفتگی عضلات زیر نظر پزشک دوز مناسب توصیه می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک کلسیم طبیعی عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای بعد از زایمان کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها ممکن است منقبض شوند و علائمی مانند درد یا پیچ خوردگی عضلات را ایجاد کنند.

4- کنترل قند خون برای دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 غالباً سطوح کمی منیزیم دارند که می تواند وضعیت را بدتر کند زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند را از خون خارج کرده و به سلول های ذخیره می رساند. به عنوان مثال ، سلول های شما گیرنده های انسولین دارند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. اگر سطح منیزیم پایین باشد ، سلول ها نمی توانند از انسولین به درستی استفاده کنند و می توانند سطح قند خون را افزایش دهند. افزایش مصرف منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم سطح قند خون ناشتا را در شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع 2 به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. با این حال ، اثرات مفید کنترل قند خون ناشی از منیزیم فقط پیدا شده است در مطالعات کوتاه مدت

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم می تواند کیفیت خواب را با کمک به آرامش ذهن و بدن بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید