نشان دهید که سازمان ملل برای حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی آماده است


رادو بار و سازمان ملل

تهران (پانا) – برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) آمادگی خود را برای کمک به ایران برای حل مشکل گرد و غبار و خشکسالی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سخنگوی برنامه توسعه سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی مبارزه با افسردگی در مدیریت منابع زیست محیطی و مدیریت اقتصادی گفت: خشکسالی و ضایعاتی که حد و مرز نمی شناسد، این معضل خواهد بود. تشدید شد. هر سال در جهان

کلودیا ویداس افزود: «خشکسالی و ویرانی تأثیر زیادی بر جوامع و اقتصاد، بلکه بر همکاری مردم محلی در مناطق مختلف، خشکسالی و کمبود آب و غذا دارد.

وی گفت: در این شرایط، مدیریت ضعیف منابع آب بر زندگی ۳.۲ میلیارد نفر در سراسر جهان تأثیر خواهد گذاشت.

ویداس همچنین گفت: ایران به دلیل نزدیک بودن به خط استوا از خشکسالی، زباله و گرد و غبار رنج می برد، بنابراین ارگان های زیادی از جمله وزارت منابع طبیعی و سازمان زمین شناسی وجود دارند که سال هاست در این فضاها کار می کنند. و کار با ما.. ” مشکلی نیست.

وی با قدردانی از تلاش‌های ایران در زمینه منابع طبیعی و زیست‌محیطی گفت: ایران در شرایط سخت تحریم و استعمار گسترده قرار دارد، اما اقدامات متعددی برای مبارزه با بیابان‌زایی و کاهش اثرات زیست‌محیطی انجام شده است. بلایا و مدیریت منابع طبیعی. است.

نماینده برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) نقش آموزش و پرورش را کاهش تأثیر اقلیم و منابع انسانی بر محیط زیست و منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: آموزش کودکان و نوجوانان نسبت به مسائل زیست محیطی حساسیت ویژه ای دارد.

وی همچنین بر لزوم سرمایه گذاری و یکپارچگی برای مبارزه با خشکسالی و زباله تاکید کرد و از سازمان های دولتی خواست که به پروژه های زیست محیطی به عنوان گران قیمت نگاه نکنند، بلکه به عنوان سرمایه گذاری نگاه کنند.

ویداس ادامه داد: بخش کشاورزی باید به این فکر کند که چگونه می تواند مصرف آب را در این منطقه بهینه کند و در عین حال اقتصاد و معیشت مردم را بهبود بخشد.

وی اهمیت نمادگرایی برای لمس گرد و غبار را برشمرد و گفت: ایران در شرایطی قرار دارد که مسائل همسایگانش متفاوت است و ظرفیت آموزشی در این کشور می تواند به شناخت موقعیت محیط زیست کمک کند.

یکی از اعضای برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز گفت: این وزارتخانه آماده کمک به ایران در مقابله با گرد و غبار و خشکسالی است.