نحوه پیشگیری از دندانپزشکان و دندانهای طبیعی | وبلاگ تغذیه HUM


آیا مشتاق لبخند هستید؟ بیاموزید که چه چیزی باعث زرد شدن دندان ها می شود و از آلودگی دندان های لوگا به طور ایمن و م preventثر جلوگیری می کند.

با افزایش سن ، برخی اتفاقات باید رخ دهد. در حالی که بهبودی لازم است ، می توانید برای جلوگیری از برخی شرایط مرتبط با علائم پیری مانند زرد شدن دندان ها اقدام کنید.

در دنیایی که به نظر می رسد مشغول جواهرات هستید ، دندانهای زیر دندانهای مروارید سفید اغلب با نگاهی ناسزا به نظر می رسند. در حقیقت ، در یک نظرسنجی در سال 2013 ، 89 درصد از اعضای کلیسای ارتدوکس آمریکا گزارش داده اند که بیماران آنها درخواست عمل دندانپزشکی کرده اند.

اما چرا پوسیدگی دندان یک نگرانی بزرگ است؟ آیا این فقط حریم خصوصی است یا می تواند به یک موضوع جزئی اشاره کند یا حتی منجر به مسائل جدید شود؟

در ذهن ما ، این س questionsالات ، ما با دو متخصص در زمینه بهداشت دهان و دندان صحبت می کنیم ، برای این است که دندانهای زائد و زرد را شناسایی کنیم ، از جمله نحوه جلوگیری از هر دو لوگ.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته جنیفر جابلو ، DDS ، دندانپزشک مشهور و مخترع IntelliWHiTE ، عوامل خارجی و داخلی می توانند باعث ایجاد تغییرات دندانی شوند.

نمرات خارجی

او می گوید: “زخم های خارجی اغلب توسط غذاها ، نوشیدنی ها یا سیگارها مشخص می شوند و ایجاد می شوند.” آنها می توانند باعث ایجاد خاک شوند زیرا دندان ها دارای سطح سوراخ شده هستند.

دکتر می گوید: “ما هر روز از اردوگاه های آلوده آنها غذا می خوریم و می نوشیم.” جابلو ، با اشاره به اینکه چرا مسواک زدن منظم مهم است. عصاره های غذایی و آشامیدنی (به نام کروموژن) روی سطح دندان ایجاد می شود. ” سایر ترکیباتی که باعث آلودگی مواد غذایی و نوشیدنی ها می شوند عبارتند از اسیدها و تانن ها. دکتر. جبلو به طور مشترک اظهار می دارد که این مسائل می تواند دندان ها را به رنگ زرد یا حتی قهوه ای در بیاورد.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند باعث زرد شدن و کثیف شدن دندان ها شوند عبارتند از:

 • قهوه
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا با رنگ اضافه شده
 • دانه های تیره رنگ
 • سس های اسیدی و معطر

نکات ذاتی

از طرف دیگر ، قرمزی از عاج (لایه داخلی) دندان ها ناشی می شود. وی گفت: “عاج تیره می شود و تغییر رنگ آن دشوار است.” جابلو “این نوع گچ ها می توانند زرد یا قهوه ای باشند ، اما همچنین می توانند خاکستری یا سفید باشند.”

در بیشتر موارد ، دکترها جبلو می گوید چنین زخم هایی می تواند ناشی از جراحات ، داروها و درخشندگی از سن باشد.

زنی که شراب قرمز می نوشد ، که می تواند باعث پوسیدگی و زردی دندان شود

آیا می توانید به راحتی دندان های زرد را برطرف کنید؟

به طور خلاصه ، این پاسخ بستگی به نوع خاک شما دارد.

وی گفت: “مسیرهای خارجی را می توان در معرض واکنش شیمیایی با پراکسید قرار داد که سنتز کروموژن را از بین می برد و باعث بی رنگ شدن می شود.” جابلو او برای از بین بردن آلودگی های روزمره ، پیشنهاد می کند از ژل سفید کننده روزانه IntelliWHiTE Power Boost استفاده کنید که می توانید آن را به خمیر دندان خود اضافه کنید.

در عوض ، وی خاطرنشان کرد: “تغییر آلودگی داخلی بسیار مشکل است و اغلب به برچسب ، تاج یا مفاصل نیاز دارد.”

آیا برای سفید کردن دندان ها از روش های طبیعی استفاده می کنید؟

اینترنت پر از نکات و روش های طبیعی برای سفید کردن دندان ها است ، مانند:

 • لیمو ترش
 • سرکه سیب
 • Fixiso

اما به گفته شانون ام نان ، RDH – دندانپزشک و مدیر روابط حرفه ای در Curaden USA – مشکل این است که بسیاری از آنها دارای اثرات مضر بر ساختار طبیعی دندان شما هستند. به همین دلیل ، شاید بهتر باشد با هم ارتباط برقرار کنید.

نان گفت: “آهک می تواند دندان های شما را سفیدتر کند ، اما اسید می تواند مینای دندان شما را خراب کند.” نان با اشاره به اینکه مینای دندان یک لایه بیرونی نازک است که از حفره ها و احساسات دندان شما محافظت می کند. همچنین ، او گفت که مقداری پراکسید هیدروژن ، خمیر دندان جوش شیرین (یا ترکیبی از مصنوعی) می تواند دندان های شما را ثابت کند ، اما آنها بسیار ناراحت شده و مینای دندان را نیز ریخته اند.

نحوه پیشگیری و زرد شدن دندانپزشکان

صرف نظر از هر چه که باشد ، بهترین روش شما برای سفید کردن طبیعی دندان ها این است که در وهله اول از احتقان جلوگیری کنید. در اینجا شش راه وجود دارد که می توانید از طریق عادات و انتخاب شیوه زندگی از زرد شدن و سایر اشکال تغییر رنگ جلوگیری کنید.

1. نوشیدنی های تیره همراه با نی بنوشید

دکتر. جابلو می گوید که نوشیدن نی به محدود کردن ارتباط بین نوشیدن آلوده و دندان های شما کمک می کند.

2. بعد از خوردن غذاهای آلوده شستشو دهید

برای کمک به فیلتر کردن هر یک از آلودگی ها و جلوگیری از افتادن آنها بر روی سطح دندان ها ، دکتر جبلو توصیه می کند که بعد از خوردن هرگونه نوشیدنی یا نوشیدنی که به یبوست کمک می کند ، دهان خود را با آب شستشو دهید.

3. یک استراتژی بخورید

سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذای آلوده ، سالاد یا سبزیجات تیره (جایگزین اسفناج) بخورید. این به ایجاد یک فیلم خمیر دندان برای کاهش آلودگی کمک می کند. ” جابلو

همچنین ، او می گوید پس از یک رژیم کثیف همراه با خارش ، غذاهای سالم می توانند کمک کنند. این میوه دارای چندین میوه و سبزیجات است که “می تواند به عنوان خمیر دندان طبیعی عمل کند” ، مانند:

 • سیب
 • توت فرنگی
 • کرفس
 • هویج
 • گل کلم
 • خیارها

زنی که از خمیر دندان برای از بین بردن آلودگی و تغییر رنگ استفاده می کند

4. مراقب مسواک های “سفید کننده” بسیار سخت باشید

دکتر. جابلو اشاره می کند که مسواک هایی که ادعا می کنند دندان ها را سفید می کنند واقعاً چنین کاری نمی کنند. در عوض ، به نظر می رسد که آنها فقط خاک را از سطح حذف می کنند. در هر صورت ، او از آنها می خواهد مراقب باشند زیرا آنها “بارهای بدی دارند”.

نان موافق است. وی گفت: “من توصیه می کنم Curaprox Black یک خمیر دندان سفید کننده برای بیماران من است.” “

5. سرمایه گذاری -مسواک الکترونیکی ژلی

سرانجام ، نان می گوید مسواک های برقی صوتی هنگام برداشتن خمیر دندان خارجی م effectiveثرتر از مسواک های دستی هستند. اگر دندانهای شما در اصل زرد رنگ هستند ، خرید مسواک های الکترونیکی و کیفیت بالا بهترین سرمایه گذاری است.

6. از یک برنامه بهداشتی دقیق دندان پیروی کنید

در یک دفتر خاطرات ، توصیه نان ساده است: “بهترین کاری که می توانید برای درخشندگی و سفیدتر شدن دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، هر روز مسواک بزنید یا از مسواک استفاده کنید ، دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنید و غذاهای آلوده شما را محدود کنید. دندان ها ”

در مجموع ، نکات بالا را دنبال کنید تا بدون خطر آلرژی یا آسیب دندان ، به درخشان ترین و درخشان ترین لبخند برسید.دیدگاهتان را بنویسید