نحوه خواندن برچسب مواد غذایی


اطلاعات تغذیه ای روی برچسب مواد غذایی می تواند راهی عالی برای انتخاب سالم هنگام خرید مواد غذایی باشد. با این حال ، تابلوی اطلاعات تغذیه گاهی می تواند بسیار پیچیده و پیچیده باشد و همیشه آنطور که ما می خواهیم م effectivelyثر گزارش نشده است!

بنابراین ، ما یک راهنمای برچسب زدن مواد غذایی را با همه چیزهایی که باید برای تعریف اطلاعات بدانید و به شما کمک کند آنچه را که می خرید و برای بدن خود وارد می کنید ، بدانید ، گردآوری کرده ایم.

راهنمای گام به گام

کمیسیون های تغذیه به طور کلی اطلاعاتی در مورد انرژی ، اندازه و مقدار یا ارزش روزانه ریز مغذی ها ، ویتامین ها و مواد معدنی ارائه می دهند.

هنگام نگاه کردن به موارد روبرو:

تاریخ

از قبل بهترین ها را بررسی کنید یا برای تازه بودن از خرما استفاده کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که به خانه بیایید و نتوانید غذایی را که دوست داشتید یا پخته اید بخورید زیرا قسمت مهم آن قدیمی است! این برای خطرات بالقوه سلامتی واجد شرایط نیست.

نظم مواد

به نظر می رسد که ترکیبات محصول غذایی به ترتیب (از نظر وزن) باشد. هنگامی که غذا تولید می شد ، قسمت اول فهرست حداکثر مقدار و آخرین قسمت فهرست حداقل مبلغ را پرداخت می کرد. به عنوان مثال ، اگر شکر در یکی از اولین مواد ذکر شده باشد ، به این معنی است که محصول دارای قند بیشتری نسبت به سایر مواد ذکر شده در زیر است.

سرو به اندازه

این معمولاً توسط کسب و کار غذایی که محصول را تولید می کند تعیین می شود و گاهی اوقات می تواند متفاوت باشد. این اطلاعات می تواند در برآورد میزان مواد مغذی مورد استفاده شما مفید باشد. به عنوان مثال ، اگر از رژیم غذایی کم سدیم پیروی می کنید ، از ستون “در هر وعده” استفاده کنید تا میزان سدیم موجود در آن سرویس غذایی را دریابید.

برای 100 گرم

اعداد زیر این ستون همان درصد است. بنابراین اگر محصول حاوی 20 گرم قند در 100 گرم باشد ، محصول 20٪ شکر است.

سونکور

ما دوست داریم یک محصول حدود 10-15 گرم قند یا کمتر از 100 گرم دریافت کنیم. خرید محصولات قندی ذکر شده به عنوان مواد اولیه را محدود کنید. نامهای متداول دیگر قند برای بررسی عبارتند از گلوکز ، شربت ، شکر خردل ، شربت ذرت و بسیاری دیگر.

چاق

محتوای چربی ترانس / ترانس را بررسی کنید. ما دوست داریم که کمتر از 3-5 گرم 100 گرم را هدف قرار دهیم. محصولات “کم چرب” را به خاطر بسپارید زیرا اغلب می تواند به معنی قند زیاد یا شیرین کننده های مصنوعی یا نگهدارنده باشد.

سدیم / نمک

دولت های استرالیا و نیوزلند به بزرگسالان توصیه می کنند که روزانه 2000 میلی گرم سدیم بخورند. این مقدار معادل 5 گرم یا 1 قاشق چایخوری است. ممکن است نمک پنهان در بسیاری از غذاهای بسته بندی شده مانند نان ، غلات ، تنقلات ، چیپس و آجیل پخته وجود داشته باشد. طبق دستورالعمل های کلی برای محصولات بسته بندی شده ، ما 250 تا 300 میلی گرم در هر 100 گرم یا کمتر هدف داریم. بیش از 400 میلی گرم سدیم در 100 گرم مصرف نکنید زیرا این مقدار زیاد تلقی می شود!

گفتن ترکیبات سخت است

آیا قبلاً در مورد مطالب شنیده اید و می توانید آن را تلفظ کنید؟ اگر نمی توانید ، احتمالاً کلمه دیگری برای قند یا نوعی ضد التهاب ، شیرین ، غلیظ یا امولسیفایر است. شیرین کننده های مصنوعی (آسپارتام) و الکل قند را بررسی کنید. ما می خواهیم همه مواد طبیعی را هدف قرار دهیم!

به یاد داشته باشید ، گاهی اوقات طبیعی است که به دستورالعمل های بالا گوش ندهید و غذاها را بر اساس آنچه احساس می کنید از آن لذت می برید بخورید – فقط این کار را آگاهانه انجام دهید و هر لقمه را بچشید. همیشه متعادل باشید!

منابع:

Goyal R ، Deshmukh N. خواندن برچسب غذا: قبل از غذا بخوانید. توسعه آموزش سلامتبه 2018؛ 7:56 منتشر شده در 3 آوریل 2018.

استانداردهای غذایی.gov.au 2021 محل اقامتبه [online] موجود در: [Accessed 16 September 2021]به

استانداردهای غذایی.gov.au 2021 کمیته های اطلاعات تغذیهبه [online] موجود در: [Accessed 16 September 2021]به

دیدگاهتان را بنویسید