نحوه تمرین حافظه خوردن


احتمالاً در مورد فواید غذا خوردن از نظر ذهنی شنیده اید ، اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه یادگیری غذا خوردن را با تمرکز حواس بیاموزید.

عادات غذایی به تازگی طوفانی بر سلامت ، رفاه و تغذیه ایجاد کرده است. بر اساس میزان موفقیت اعضای ما پس از استفاده از غذای آگاهانه ، من نیز اینجا هستم تا دلیل بیاورم!

اگر به دنبال یادگیری نحوه رفتار منطقی و پایدار با غذای ذهنی هستید ، در مکان مناسب هستید.

چرا تمرین خاطرات مهم است

هنگامی که در مورد غذا خوردن می شنوید ، ممکن است معنی خوردن غذا را به آرامی یا با دقت قبل از غذا بخورید.

اگر دوست دارید اینطور به نظر برسد ، اما اصل غذا خوردن را در نظر نمی گیرد.

هدف از خوردن آگاهانه این است که شما را در تطبیق بدن و تجربه غذایی راهنمایی کند تا بر اساس آنچه بدن شما نیاز دارد ، آنچه شما می خواهید و میزان تعادل مناسب بین این دو ، یک رژیم غذایی عمدی انتخاب کنید.

آگاهانه غذا خوردن این است که بر تجربه خود در زمان غذا تمرکز کنید. این راهی برای خوردن در حال حاضر است ، با تامل و ترویج شیوه ای متعادل و مغذی از غذا خوردن.

اولین باری که چیزی در مورد غذا در ذهن می شنوید ، ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد. چندین مشتری جدید از من س questionsالاتی پرسیدند مانند: “آیا او غذا در ذهن دارد؟ در حقیقت تعییری ایجاد کن؟ ”. قول می دهم اینطور باشد.

تحقیقات نشان داده است که خوردن ذهنی می تواند به بسیاری از اختلالات رژیم غذایی و تغذیه ای کمک کند. به عنوان مثال ، می تواند به درمان عادات غذایی نامنظم کمک کند و به افراد در دستیابی به اهداف مرتبط با وزن نیز کمک کند (1).

نحوه یادگیری حافظه 10 روش

به خواندن ادامه دهید تا 10 راهی را که می توانم امروز آگاهانه شروع کنم ، بیابید.

1. بدون خودتان غذا بخورید

یعنی نه تلفن ، نه تلویزیون ، نه کامپیوتر و نه کار. عجیب به نظر می رسد ، درست است؟ این روزها رژیم های شلوغ بسیار رایج هستند. بخشی از فرهنگ ماست!

وقتی از شر همه سر و صدا و همه هیاهوها و هیاهوهایی که بخشی از غذا خوردن شده است خلاص می شویم ، واقعاً فقط غذا می خوریم. این به شما این امکان را می دهد که هنگام تغذیه خود تمرکز داشته باشید و فکر کنید.

2. سر سفره غذا بخورید

بیشتر کجا غذا می خورید؟ آیا دیده اید که چگونه این امر بر انتخاب غذای شما تأثیر می گذارد؟ جایی که می خورید می تواند بر میزان خوردن غذا ، میزان رضایت بعد از آن و گوارش شما تأثیر بگذارد.

سعی کنید بیشتر تنقلات و میان وعده های خود را روی میز بخورید و دریابید که چقدر می توانید رژیم غذایی خود را تجربه کنید و با بدن خود ارتباط برقرار کنید و تأثیر آن بر عادات غذایی شما.

3. آن را پایین بیاورید

هر چه زودتر کاری را انجام دهیم ، م effectiveثرتر است ، درست است؟ خوب ، نه از نظر غذا خوردن.

وقتی سریع غذا می خورم ، تکرار آن غیرممکن است.

وقتی از نظر ذهنی غذا می خورید ، مهم است که رژیم خود را کند کنید. بین نیش ها استراحت کنید یا نفس عمیق بکشید ، سپس قبل از لقمه بعدی بطور کامل بجوید و قورت دهید. کاهش اشتهای شما نه تنها به لاغر ماندن شما کمک می کند ، بلکه به افزایش احساس سیری و همچنین هضم مطلوب نیز کمک می کند.

4. تنفس را فراموش نکنید

بس کن و نفس بکش!

این یکی از نکات مورد علاقه من برای ارائه به مشتریان است. اگر قبل از شروع رژیم غذایی برای تنفس به سادگی 30 ثانیه توقف کنید ، می توانید مغز خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

نفس کشیدن عمیق حتی می تواند سیستم عصبی پاراسمپاتیک را تحریک کند ، بنابراین بدن شما می داند که در حالت آرامش قرار دارید. نیازی به فشار بر غذا نیست.

این تمرین ساده می تواند به شما در تمرکز در هنگام غذا خوردن کمک کند ، این به شما کمک می کند تا در نظر داشته باشید که چه چیزی می خورید ، چرا غذا می خورید ، علائم گرسنگی چیست و از حواس خود برای لذت بردن از غذایی که قرار است بخورید استفاده کنید.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
این به تنهایی می تواند بینش بسیار کمی در مورد عادات غذایی شما داشته باشد و به شما در مورد آنچه برای شما و بدن شما بهتر است راهنمایی کند.

5. هنگام غذا خوردن به خوردن فکر کنید

خیلی ساده به نظر می رسد ، درست است؟ هنوز زیاد نیست.

وقتی به این فکر می کنیم که روز بعد چه می گذرانیم ، در وعده بعدی خود چه می خوریم و داستان استرس زایی که در آن روز داشتیم ، هیچ فرصتی برای خوردن ذهنی ما وجود ندارد.

قبل از اینکه بدانید غذا از بین رفته است و شما به راحتی آن را چشیده اید!

یک دقیقه وقت بگذارید و غذای خود را ببینید. چگونه مزه کنم؟ چه شکلی است؟ چه چیزی را بیشتر دوست داری؟ دفعه بعد که آن غذا را می خورید چه چیزی را می توانید تغییر دهید؟

تفکر فعال در مورد رژیم غذایی به شما امکان می دهد یک وعده غذایی به یاد ماندنی را تکرار کنید.

6. وعده های غذایی خود را آماده کنید

حالا من نمی گویم باید فقط غذایی را که در خانه تهیه کرده اید بخورید ، این امکان پذیر نیست. چه کسی غذای شیرین بیرون را دوست ندارد؟

اما آنچه من می گویم این است که شما باید تا جایی که می توانید وعده های غذایی خود را آماده کنید. هنگامی که وقت خود را صرف پخت و پز ، برش ، صابون ، بو و مشاهده غذای جمع آوری شده خود می کنید ، مجبور می شوید آن را در نظر داشته باشید. این باعث می شود که شما غذا بخورید.

احساسات مربوط به حضور است. این در مورد آگاهی و تدبیر است. آشپزی یک روش فوق العاده برای این کار است!

7. دستورالعمل های گرسنگی و رضایت خود را دنبال کنید

ما در این مورد زیاد صحبت می کنیم زیرا مهم است. برای تمرین یک رژیم غذایی به یاد ماندنی ، باید به بدن خود گوش دهیم.

یک لحظه وقت بگذارید و قبل از غذا مکث کنید ، چقدر گرسنه هستید؟ آیا بعد از صرف غذا احساس سیری می کنید؟

نادیده گرفتن نکات گرسنگی و سیری یکی از رایج ترین روش های خوردن غیر عاقلانه است. این به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که ما طبق برنامه غذا بخوریم یا اندازه وعده را به دلیل غذا ، حذف یا تمیز کردن محدود کنیم.

گوش دادن به گرسنگی و سیری به شما این امکان را می دهد که بیشتر به اندازه وعده غذایی فکر کنید و میزان اشباع و سیری پایان غذا را افزایش دهید.

8. دلیل خوردن خود را وارد کنید

وقتی از نظر ذهنی غذا نمی خوریم ، می توانیم چیزهایی بخوریم که هیچ ربطی به گرسنگی ندارد. برخی از شایع ترین علل استرس ، اضطراب و علائم محیطی هستند.

با بررسی رژیم غذایی خود از قبل ، می توانید مطمئن باشید که در واقع به این دلیل غذا می خورید که می خواهید غذا بخورید ، نه به این دلیل که می خواهید از استرس یا اضطراب دوری کنید.

اگر این احساسات را احساس می کنید ، می توانید به جای اتکا به غذا ، به طور مناسب با آنها برخورد کنید.

9. قدردانی را تمرین کنید

وقتی برای آنچه می خوریم و هر چیزی که وارد غذا می شود ارزش قائل شویم ، بسیار فکر می کنیم و در لحظه باقی می مانیم.

به این فکر کنید که برای تهیه غذایی که در اختیار دارید چقدر طول کشیده است ، طعم آن خوب است ، چقدر شکرگزار هستید که چنین غذایی را صرف کرده اید.

همه اینها تمرکز و توجه را به تجربه غذا به شیوه ای مثبت و آگاهانه به ارمغان می آورد.

10 -خوب بجوید

اگرچه ساده است ، اما می تواند دنیایی از تغییر را در زمینه خوردن ذهن آگاهی ایجاد کند!

وقتی غذایمان را خوب نمی جویم ، وقت نداریم که در طول تجربه غذا خوردن حضور داشته باشیم. ما همچنین غذای ضعیف هضم شده ای داریم که می تواند حواس ما را در زمان غذا پرت کند.

دفعه بعد که برای صرف غذا می نشینید ، به طور جدی به جویدن فکر کنید و من تضمین می کنم که سرعت خود را کمی کاهش دهید!

11. به معشوق ، معشوق و عاشق خود گوش دهید

وقتی می خواهید به آن برسید ، آنچه را که واقعاً می خواهید داشته باشید بخورید.

ما نمی خواهیم در نتیجه آنچه که احساس می کنیم هستیم غذا بخوریم باید یا این نیست دارند.

هر زمان که با خواسته ها ، دوست داشتن ها و دوست نداشتن های خود مطابقت دارید ، می توانید در طول تجربه غذا خوردن بمانید و فکر کنید.

غذا باید تجربه شود و از آن لذت ببرید ، نه یک کار!

تمرین غذا خوردن امروز را به خاطر بسپار

اگر برای تازه غذا خوردن تازه کار هستید و به دنبال این هستید که امروز شروع کنید ، بهترین توصیه من این است که از انجام همه کارها به طور همزمان اجتناب کنید.

این 10 روش تغذیه ذهنی همه شگفت انگیز هستند ، اما برای شروع فقط با انتخاب یک یا دو روش شروع کنید. این به شما این امکان را می دهد که به راحتی این عادات جدید را به جای غلبه بر آنها ادغام کنید.

وقتی عادت های جدید شما کمی طبیعت دوم پیدا می کند ، انگار در برنامه روزانه شما ادغام شده است ، می توانید یکی یا دو عادت دیگر را به آن اضافه کنید.

تا زمانی که فرهنگ غذایی خود را توسعه نداده اید ادامه دهید!

سیستم تغذیه حافظه

خوردن آگاهانه به تعداد بیشماری از متخصصان تغذیه کمک کرده است تا با عادات غذایی خود به تعادل و پایداری برسند.

رویکرد ما می آموزد که چگونه این عادات را به آسانی در ذهن ایجاد کنیم نه استرس زا و از لذت بردن به جای رضایت.

امروز می توانید با پیوستن به سیستم تغذیه روانی ، سفر خود را با عادات غذایی متعادل آغاز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید