نتانیاهو: آماده بازگشت به نخست وزیری هستم


«بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب «لیکود» بر اساس آخرین نتایج انتخابات کنست، امروز (چهارشنبه، دوم نوامبر) در جمع هواداران خود اعلام کرد که آماده بازگشت به سمت ریاست جمهوری است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی.

به گزارش پایگاه خبری «آی ۲۴»، نتانیاهو، رئیس حزب لیکود و فردی که طولانی ترین سابقه نخست وزیری تل آویو را دارد، امروز در میان هزاران حامی خود ظاهر شد و اولین نتایج را مشخص کرد. وی درباره پیروزی خود در انتخابات گفت که آماده بازگشت به نخست وزیری است.

وی در سخنان امروز خود ضمن تشکر از حامیان خود که به پای صندوق های رای آمدند، به رهبری خود در انتخابات دیروز اشاره کرد و گفت که علیرغم نتایج اولیه می تواند با اکثریت زیاد گروهی تشکیل دهد.

این در حالی است که آخرین نتایج شمارش آرا عصر امروز در حوزه های انتخابیه سرزمین های اشغالی نشان داد که حزب لیکود به رهبری نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی، رهبری انتخابات کنست را برعهده داشت. نتانیاهو ۱۶ سال نخست وزیر تل آویو بود.

رسانه های عبری ساعاتی پیش گزارش دادند که نتانیاهو، رهبر حزب لیکود، اولین مذاکرات خود را با رهبران احزاب راست افراطی که بخشی از دولت آینده وی خواهند بود، آغاز کرده است.

پیش از این، پایگاه خبری اسرائیلی «آی ۲۴» در گزارشی پس از پایان محاسبه ۶۲.۴ درصدی آرا تا صبح امروز چهارشنبه، نتایج نشان می دهد که حزب لیکود با ۳۳ کرسی در صدر نظرسنجی های کنست قرار دارد. ۱).

به طور کلی، نتایج تا کنون نشان می دهد که متحدان و احزاب همسو با ائتلاف نتانیاهو ۶۵ کرسی به دست آورده اند. حتی حزب مخالف، یایر لاپید، نخست وزیر کنونی کابینه تل آویو، ۵۰ کرسی به دست آورد.