میزان موفقیت میکرواینجکشن چقدر است؟


خوشبختانه ما در زمانی زندگی می کنیم که روش های زیادی برای آن وجود دارد درمان ناباروری میکرواینجکشن به عنوان یکی از جدیدترین آنها شناخته شده است. این روش مانند بسیاری از درمان ها، شانس باروری و بارداری زوج نابارور را با استفاده از سلول های انسانی با کیفیت افزایش می دهد. اما سوالی که ذهن بیمارانی که این روش درمانی را دنبال می کنند درگیر می کند این است که موفقیت میکرواینجکشن برای باردار شدن چقدر محاسبه می شود؟

اگر هنوز باردار نیستید، حتما این بخش را بخوانید!

ناباروری مشکلی است که قابل حل نیست. تیم سلامت نعنا با طراحی مجموعه ای از سوالات خود درمانی برای کمک به شما شروع کرده است. اگر شما و همسرتان پس از شش ماه تا یک سال تلاش برای باردار شدن ناموفق بوده اید، پرسیدن این سوالات به شما شانس موفقیت ۹۰ درصدی می دهد. تمرکز این سوالات بر روی تست های سلامت، رژیم غذایی، زنان و مردان است. پس بیایید با صداقت و صداقت مطلق با هم کار کنیم!

تحلیل روندها

میکرواینجکشن چیست؟ آیا میزان موفقیت میکرواینجکشن بالاست؟

میکرواینجکشن یا تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم ICSI یکی از روش های جدید لقاح کمکی با استفاده از روش است. IVF است. این روش از سال ۱۹۹۲ در بلژیک اجرا شده است و نتایج خوبی دارد.

خبر خوب این است که این روش در سطح وسیعی در ایران اجرا شده است. اگر بخواهیم در مورد آن بیشتر توضیح دهیم از میکرواینجکشن زمانی استفاده می شود که اسپرم خیلی و سریع حرکت نکند تا به تخمک برسد و به آن نفوذ کند. در این شرایط، نمونه‌های اسپرم و تخمک باید در آزمایشگاه آزمایش شوند.

آیا ICSI انجام می شود؟

معمولا این روش با علامت بیماری بد و بد فرزندی در زوجین انجام می شود و هیچ روش دیگری برای کمک به خانواده وجود ندارد. ICSI زمانی مجاز است که تعداد اسپرم یا تعداد اسپرم مردان کم باشد آزواسپرمی (بدون اسپرم) بوده است.

به طور کلی، میزان موفقیت میکرواینجکشن زمانی قابل تخمین است که یکی از شرایط زیر برای سلامت اسپرم تایید شود:

تعداد نان کم است یا الیگوزواسپرمی

عدم وجود اسپرم در مایع منی یا آزواسپرمی

تهیه نان بد یا غیرمعمول

پودر سوخاری کوچک است

سابقه وازکتومی قبلی

جراحی فوری برای برداشتن بیضه یا اپیدیدیم (لوله اسپرم)

آسیب یا شکست لوله فالوپ مرد

چشم انداز

شکست یا عوارض در درمان IVF

وجود آزواسپرمی غیر انسدادی یا وجود اسپرم در بافت بیضه و عدم وجود آن در مایع منی

اختلال در نعوظ در مردان مبتلا به دیابت، آسیب نخاعی و غیره

کشیش دستور استفاده از نان یخ زده را می دهد

تعداد تخمک در تخمدان زن کم است

وجود برخی بیماری های ژنتیکی

چگونه برای میکرواینجکشن آماده شویم؟

برای تعیین میزان موفقیت میکرواینجکشن و احتمال موثر بودن حداکثر، بهتر است از نظر روحی و جسمی آماده باشید. در ادامه نکات مفیدی را برای افزایش رابطه با همسرتان به شما نشان خواهیم داد:

انطباق میوه بخور– اولین قدم برای کار تا روز تولد داشتن یک رژیم غذایی سالم و سرشار از پروتئین و ویتامین است. به دنبال سبزیجات، میوه‌ها، ماهی، غلات، محصولات لبنی تازه و کم‌چرب، آجیل و دانه‌ها و تمام ویتامین‌ها (طبیعی و مکمل) باشید. علاوه بر این، به این معنا نیست که قبل و بعد از درمان باید آب زیادی بنوشید.

درصد موفقیت میکرواینجکشن زمانی مشخص می شود که رژیم غذایی خود را بدون گوشت قرمز، نمک و الکل (تا زمان زایمان) دنبال کنید.

شاخص توده بدنی سالم – وزن متعادل می تواند به شما کمک کند در حرفه خود موفق شوید و بچه دار شوید. این را فراموش نکنید افزایش وزن و بارداری آنها از اقوام نزدیک هستند. پس تغذیه سالم و ورزش را فراموش نکنید.

رهایی از عادات بد غذایی – از همان ابتدای شروع، بهتر است از عادت های بدی مانند سیگار کشیدن و نوشیدن الکل دوری کنید و سراغ نوشیدنی های کافئین دار و میان وعده های ناسالم نروید.

اجتناب از استرس – البته تجربه بارداری استرس زا است، اما مهم این است که بتوانیم این استرس را با هم مدیریت کنیم. فراموش نکنید که استرس و اضطراب می تواند بر میزان موفقیت درمان تاثیر بگذارد. از آنجا که تغییراتی در سطح هورمون ها و گردش خون شما ایجاد می شود، درمان در نهایت بی اثر می شود.

تکنیک های تنفس شکمی، یوگا و مدیتیشن در طول روز استرس را قبل از درمان میکرواینجکشن کاهش می دهد.

میزان موفقیت میکرواینجکشن در ایران چقدر است؟

خوب است بدانید میزان موفقیت IVF با یا بدون ICSI تفاوت چندانی ندارد و حدود ۳۰-۴۰ درصد است. اما تاکنون بارها تاثیر میکرواینجکشن در درمان بسیاری از علل ناباروری موفقیت آمیز بوده است.

من با تو صحبت میکنم

میکرواینجکشن یک روش درمانی در IVF است که بر اسپرم مرد تاثیر می گذارد. در صورت وجود مشکل در سلامت اسپرم یا اختلال نعوظ، این روش به عنوان یک درمان توصیه می شود.

خوشبختانه میکرواینجکشن تاکنون در ایران بسیار موفق بوده است و بسیاری از موارد ناباروری با این روش منجر به بارداری موفقی شده است.

منبع: laadinahealth

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟