میثاق‌نامه مدیران ایران‌خودرو برای خداحافظی با خودروهای ناقص


دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ – ۲۰:۵۵

 صنعت خودرو ایران

تهران (پانا) – مدیران ایران‌خودرو در راستای اجرای فرامین ریاست‌جمهوری، وزارت صمت و مدیرعامل این گروه صنعتی، میثاق‌نامه‌ای امضا کرده که براساس آن متعهد به تولید خودروی کامل و بدون کسری قطعه از ابتدای خرداد ماه شدند.

به گزارش ایسنا، هفته گذشته، مهدی خطیبی مدیرعامل ایران‌خودرو از توقف تولید خودروهای ناقص از خردادماه خبر داد و آن را از جمله ریشه‌ای‌ترین اقداماتی دانست که اجرای آن هم‌زمان چند مشکل را حل خواهد کرد.

وی وعده کرد که دیگر این گروه صنعتی معضلی به نام خودروی کف و ناقص نخواهد داشت.

به دنبال این موضوع، امروز (دوشنبه) مدیران ارشد این گروه خودروسازی، در راستای اجرای فرامین ریاست محترم جمهوری، وزارت صمت و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو مبنی بر افزایش تولید، همراه با ارتقای کیفیت، میثاق‌نامه‌ای تعهد به تولید کامل را امضا کردند.

طبق اعلام ایران‌خودرو، بر اساس این تعهدنامه، از ابتدای خردادماه تولید خودروی کسری‌دار متوقف خواهد شد و ضمن تلاش بیشتر برای رعایت الزامات کیفی، فرآیند تولید عبور مستقیم خودرو از خط تولید به دست مشتریان، تبدیل به فرهنگ تولیدی در گروه صنعتی ایران خودرو خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو نیز که راهبری اجرای میثاق‌نامه را برعهده دارد، آن را اقدامی ماندگار در تاریخ ایران‌خودرو دانسته است.