موسیقی با اهمیت و انقلاب اسلامی رشد کرد


وزیر فرهنگ در دیدار با شرکت کنندگان در جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر:

یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ – ۲۳:۰۳

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

تهران (پانا) – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با شرکت کنندگان در اولین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر گفت: بهترین و ماندگارترین اجراهای موسیقایی کشور در مضامین مجسمه سازی و انقلابی به کار گرفته می شود و با این مضمون این کار شکوهمند می شود. هنر به. هنر مردمی که اکنون یکی از مشهورترین افتخار آفرینان نهضت انقلاب اسلامی به شمار می رود.

به گزارش روابط عمومی دولت به نقل از وزارت فرهنگ و رهبری، محمدمهدی اسماعیلی در این مراسم ضمن گرامیداشت این مراسم افزود: سرود یک مرجع مردمی است و یکی از محبوب ترین نوآوری های فرهنگی و فناوری به شمار می رود. فناوری هنری که شکوفا شد و در کنار انقلاب اسلامی شکوفا شد. .ریهیتی.

وزیر فرهنگ گفت: با توجه به تشکیل سازمان مردمی سرود، سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه انجام خواهد شد و به ارتقای سطح فرهنگی جامعه کمک بیشتری خواهد کرد.

عضو شورای کل تغییر فرهنگی در بخشی دیگر از سخنان خود با ابراز استقبال گسترده از آهنگ سلام فرمانده گفت: حقیقت موضوع اصلی در ساخت آهنگ سلام فرمانده است و باعث شد امتیازی که در این اثر می درخشد این است که امروزه شاهد تلاوت این سرود به زبان ها و گویش های مختلف زبان های کشورهای مختلف برگرفته از روحیه جهادی و اخلاص سازندگان آن هستیم.

وی با ادعای اینکه کارهای مهم و پربار در عرصه فرهنگ و هنر نیازمند روحیه جهادی و انقلابی گری است، تاکید کرد: کارهایی که در قالب جهادی و صادقانه انجام شود، عنایات و عنایات خداوند متعال را از دست نخواهد داد. مثل اتفاقی که این روزها برای آهنگ سلام فرمانده افتاد.

موسیقی نقش مهمی در حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و پایداری ملت داشت. به ارائه آماری برای شرکت کنندگان در این مراسم پرداخت و درباره مناسب بودن اجرای این رویداد موسیقایی بیان کرد: موسیقی و از ابتدای انقلاب اسلامی با پاسداشت مقدس، تغییر صداها در زمان انقلاب مورد توجه قرار گرفت و فرصتی موثر برای حفظ ارزش ها بود. انقلاب اسلامی و ملت سازی.

مصطفی ثابتی نژاد ادامه می دهد: استاد اعظم همچنین از موسیقی به عنوان یک اقدام رودخانه ای یاد کردند که به عنوان باد بهاری مؤثر است.

به گفته وی، ساخت سرود و موسیقی بر اساس موضوعات جشنواره جهانی سرود فجر از جمله «امید به آینده»، «ائمه اطهار(ع)»، «مقامات ملی و مذهبی (ائمه و شهدا، مفاخر استانی) بوده است. خانواده های شهدا و جانبازان و…))”” جوانان ایرانی، آینده ساز ایران”، “سبک زندگی (ایرانی-اسلامی)”، “میراث ایرانی، اقتصاد مقاومتی و به بار آوردن نتایج عالی”، مقاومت و جهان نوین اسلام، مبارزه با غرور بین المللی و صهیونیسم، ایران در مسیر پیشرفت و اقتدار، مبارزه با کرونا، شاهدان و حامیان سلامت، خانواده و جمعیت، و سخنران گام دوم، قدرت، عدالت از جمله اهداف و نکات کلیدی این همایش موسیقی است.

وی همچنین گفت: داستان شخصیت و مکتب سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس از بخش های ویژه این جشنواره است.