مهم ترین روش های کلاهبرداری آنلاین را بشناسید


لاه برداری

تهران (پانا) – سارقان سایبری علاوه بر اینکه تا زمان افشای کلاهبرداری بر اساس استفاده از هوش خود دیده نمی شوند، موفق می شوند به اهداف خود برسند و افراد را به مجرم تبدیل کنند.طلا.

آنها همچنان از بهترین روش ها برای موفقیت کسب و کار خود استفاده می کنند و به راحتی می توان حساب افراد را شکست و دارایی های آنها را به ظروف نقره تبدیل کرد. با این حال، با وجود صدها هشدار پلیس و تبلیغات در مورد آزار و کلاهبرداری سایبری، مردم همچنان در هنجارهای قدیمی قرار می گیرند.

;ترفند جدید چیست؟

جدیدترین روش کلاهبرداران اینترنتی ارسال پیامک حاوی بدافزار است. مدتی است که با افزایش استفاده از فضای مجازی، کلاهبرداران در این زمینه فعال شده اند و قصد دارند با روش های جدید مردم را فریب دهند.

روش جدید کلاهبرداری ارسال پیامک های حاوی بدافزار است تا افراد مخرب بتوانند به راحتی به حساب های بانکی و تلفن های افراد دسترسی پیدا کنند و مرتکب کلاهبرداری شوند.

بیشتر این فعالیت های کلاهبرداری تحت عنوان سیستم قضایی انجام می شود و فرد لینک احضاریه قضایی را برای شهروندان ارسال می کند و به دلیل وجود لینک در بدافزاری که حاوی این پیامک است، فرد به این پیامک آلوده می شود. بدافزار بعدا روی این لینک کلیک کنید

برخی از مردانی که وارد حساب بانکی آنها شده بودند مشکوک به دیدن ثنا بودند و یک دقیقه بعد حساب بانکی آنها خالی بود.

در ماه‌های اخیر هفته‌ای نیست که پلیس یا قوه قضائیه نسبت به این کلاهبرداری هشداری نداده و اعلام نکرده باشند که برای حساب‌های شخصی و حساب‌هایی که نشان داد محاکمه عنوان دارند، اخطاریه صادر نمی‌شود. علاوه بر این، هیچ اطلاعیه آزمایشی با فاکتورهای شخصی یا پیامک ارسال نخواهد شد.

برای اینکه در دام این کلاهبرداری نیفتید، بهتر است پیامکی با عنوان دادنامه صادر شده به شماره های مختلف بدون نام، شماره ثبت و انصراف باز نکنید.

کلاهبرداری کارت به کارت ادامه دارد

یکی از قدیمی ترین ترفندهای موجود در بازار سهام در پایان دهه هشتاد و دو هزار نفر که تحت تأثیر حرص و طمع قرار گرفتند، راه برنده شدن در مسابقات رادیویی یا لات ها بود.

به این معنا، مردم قربانیان خود را به نام مجری تلویزیون و رادیو یا شرکتی صدا می زنند و به بهانه اینکه در قرعه کشی و ثروت برنده شده اند، از مردم می خواهند برای تحویل گرفتن وسایل خود به صندوق مراجعه کنند. . .

زمانی که مجرمان با فحاشی و تغییر زبان دستگاه افراد بی گناه را به داخل ماشین پولشویی کشانند، پول وارد حساب شخص نمی شود و برداشته می شود و پول موجود در حساب آنها به حساب کلاهبرداران واریز می شود. .

در نهایت این روش پس از هشدارهای فراوان به فراموشی سپرده شد اما اخیرا با ورود شبکه های اجتماعی این روش در واتس اپ ادامه پیدا کرده و نام گوشی های موبایل و کنترل کننده های صوتی رادیویی افراد را به ظن برنده شدن در مسابقه مورد آزار و اذیت قرار می دهند. یا مقدار زیادی

تنها راه جلوگیری از این کلاهبرداری این است که بدانیم اگر پولی به حساب ما وارد شد، نباید به دستگاه حواله بانکی مراجعه کنیم و به سادگی کارت های اعتباری را در اختیار مردم قرار دهیم. همچنین اگر پیامکی حاوی کد برای ما ارسال شود، آن کد را با افراد دیگر به اشتراک نمی گذاریم زیرا ممکن است دوباره از آن کد برای فریب دادن ما استفاده کنند.

فیشینگ یک عمل قدیمی اما مداوم است

یکی از اولین جرایم سایبری در کشور فیشینگ بود. توسط مجرمان سایبری برای خرید کالا با طراحی وب سایت هایی مشابه مکان اصلی با حداقل تغییرات استفاده می شد.

به این ترتیب وقتی افراد برای پرداخت آنلاین به صفحه ورودی بانک دسترسی پیدا می‌کنند و کار را انجام می‌دهند، اخطار خطای کاری دریافت می‌کنند که توسط متخلفان سابق برای ارسال افراد به کیف پول‌های جعلی با ایجاد بستری مشابه سایت اصلی ارسال شده است. و بس . با آوردن اطلاعات حساب آنها، بانک تنها چند دقیقه بعد در دسترس خواهد بود.

البته این روش در حواله قبل از فعال شدن کدهای فعال سازی بسیار فریبنده است، اما برخی افراد به دلیل دکمه اشتباه همچنان پول خود را از دست می دهند.

مهمترین راه برای جلوگیری از افتادن در دام کلاهبرداران فیشینگ، پیروی از پروتکل HTTP است. همچنین اگر می خواهید وارد ورودی یک سایت بانکی شوید، خودتان وارد آن شوید زیرا کلاهبرداران با ایجاد فضاهای جعلی که فقط یک حرف متفاوت از محل اصلی دارند، سعی می کنند کیف پول شما را فیشینگ و سوء استفاده کنند.

بازاریابی تقلبی

یکی دیگر از تکنیک های محبوب برای کلاهبرداران، اسکیمر است. در این روش با نصب دستگاهی به نام اسکیمر، افراد شرور می توانند با دسترسی آسان به تمام اطلاعات کارت، کارت بانکی را دور بزنند و پس از صحبت با فرد رمز عبور، به او اجازه می دهید کارت بانکی شما را نگه دارد.

مجرمان کلاهبردار که معمولاً در قالب فروشندگان خیابانی ظاهر می شوند، پس از کپی مشخصات بانکی خود، آنها را روی کارت صفحه می نویسند، سپس با دانستن اولین رمز عبوری که به شما گفته اند، شروع به خرید طلا و اشیای قیمتی با کارت شما می کنند.

تنها راه برای جلوگیری از گرفتار شدن توسط هکرها این است که همیشه رمز کارت را خودتان وارد کنید.

انجمن ۲۴