مهدی صباغی بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما درگذشت


در پایین خانه و داخل نگهداری شود

مهدی صباغی بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما درگذشت

مهدی صباغی هنرمند تئاتر، سینما، رادیو و تلویزیون شب گذشته (پنجشنبه ۱۳ خرداد) درگذشت.

بر اساس گزارش ها لونی به گزارش خبرآنلاین، زنده یاد مهدی صباغی که چند سال پیش بر اثر این بیماری درگذشت، با مداواهای متعدد در بیمارستان بستری و دیروز با حال وخیم به بیمارستان شریعتی ماهدشت کرج منتقل شد، شامگاه پنجشنبه درگذشت.

این بازیگر و کارگردان متولد ۱۳۳۰ در مشهد به مدت ۳ سال درام های زیادی را در آن شهر اجرا کرده است که از آن جمله می توان به «بلبل سرگردان»، «پاتوق»، «بعضی مجروحین» و «بی گناه» و «بی گناه» اشاره کرد.

صباغی پس از انتقال از مشهد به تهران در فیلم هایی چون «فرار از شهر»، «گردو»، «زمزمه»، «طوبی»، «سایه خیال»، «کافه ستاره»، «راننده تاکسی» نیز حضور داشت. و “آسمان هشتم” سپس در سریال “سالهای دور از خانه”، “سلام”، “دفتر شماره ۱۳″، “جاده بی پایان”، “پلیس جوان” و عقیق بازی کرد.

او از دهه ۱۹۵۰ در برنامه های رادیویی متعددی از جمله «صبح جمعه با شما» و «کوچه نشاط» حضور داشته است.

بازی در سریال مرز خوشبختی ساخته حسین سهیلی زاده و سرزمین مادری در کارنامه او دیده می شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مهدی صباغی در نگارخانه بهشت ​​رضا(ع) به خاک سپرده می‌شود.

محمدحسین زاده در گفت وگو با ایسنا، درگذشت مهدی صباغی را تسلیت گفت و گفت: خانواده پیکر مهدی صباغی در حال برگزاری مراسم تشییع هستند و منتظر تصمیم خود و پس از قرائت از طریق هنرمند ژنرال هستند. کارگردان «روایات و پیشوایان اسلامی معرفی خواهند شد».

وی افزود: تا آنجا که اطلاع دارم مراسم تشییع ایشان در بهشت ​​رضا(ع) مشهد به پایان رسیده است اما منتظر تصمیم خانواده صباغی هستیم که برای مراسم تشییع فوت کرده اند.

مدیرکل معارف اسلامی و رهبری خراسان رضوی گفت: مهدی صباغی یکی از بهترین، صادق و تاثیرگذارترین بازیگران مشهدی است که در سرتاسر او از جامعه هنری تشکر می کنیم.

مهدی صباغی که از یک سال گذشته از بیماری آلزایمر رنج می‌برد و چند ماهی است که در رختخواب دراز کشیده است، هنوز در برنامه‌های رادیویی و نمایشی حضور نداشته است، با پایان یافتن صبح امروز ۱۳ خرداد، بازگشت به زادگاهش را لغو کرد. .

انتهای پیام/

دغدغه های ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن

شناسه پست: ۲۶۹۱۶۰ ساعت گفتگو: ۱۳:۵۸