مطالعه ۸۶۸ دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران; سالانه ۲ هزار دانشجوی غیر ایرانی انتخاب می شوند


شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۰۵

نشست خبری رئیس دانشگاه تهران

تهران (پانا) – رئیس دانشگاه تهران گفت: اکنون ۸۶۸ دانشجوی خارجی از افغانستان و عراق در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

محمد مقیمی در نشست خبری امروز با خبرنگاران که به منظور تشریح گزارش کار یکساله در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: جهاد علمی شعار دانشگاه تهران برای شناخت دانشگاه کارآفرین و جهاد علمی است که عقلانیت، روحیه می خواهد. و عمل گرایی

رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه علم باید به محیط اجتماعی وارد شود، گفت: مردم به متخصصان اعتماد زیادی دارند، البته این اعتماد در سال های اخیر کاهش یافته است زیرا کمتر مردم طرف آن ها را می بینند و مشکلاتشان را حل می کنند. باید دانشمندان و اساتید را وارد دنیای اجتماعی کرد تا مردم بفهمند که علم می تواند مشکلات آنها را حل کند. از این نظر یکی از برنامه های دانشگاه تهران ساماندهی منطقه ای بر اساس الگوی اجتماعی سلامی است.

مقیمی تصریح کرد: با مدیریت فنی و حرفه ای هماهنگی کرده ایم و مکانی در اشتهارد در فاصله ۵ دقیقه ای از دو شهر صنعتی وجود دارد که به گونه ای طراحی شده است که دانش آموزان بیش از مهارت های تجاری و فرهنگی بتوانند در آن مستقر شوند و به خوبی درس بخوانند. .

رئیس دانشگاه تهران درباره ثبت نام دانشجویان خارجی در این دانشگاه گفت: اکنون ۸۶۸ دانشجوی خارجی از کشورهای افغانستان و عراق در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل هستند. این تعداد بسیار کم است و در نظر داریم سالانه ۲ هزار دانشجو جذب کنیم.

جزئیات در حال تکمیل است…