مصوبات امروز شورا چیست؟


بازدید از یکی از معتبرترین موسسات کشور.

تهران (پانا) – در جلسه هیئت دولت صبح چهارشنبه به میزبانی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، موضوع صدور مجوز برای واردات کالاهای اصل به صورت دسته‌ای و نارگیل از مبدأ قیمتی متفاوت مطرح شد.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه، هیات وزیران قرار است از گروه‌های منطقه‌ای کشور در تعدادی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی حمایت کند، در حالی که طول قانون در حال بررسی است، دولت برای صدور مجوز واردات کالاهای اصل از طریق گروه‌های سابق. و نارگیل از قیمت خارجی، با فروش خارج از کشور، مقدمات این امر را فراهم خواهد کرد.

تصویب ضوابط اداری مربوط به مالیات سالانه خودروهای سواری و وسایل نقلیه دو طبقه

دولت در اجرای حکم مندرج در بند (و) تبصره (۶) قانون دارایی ۱۴۰۱ کل کشور برای پرداخت مالیات سالانه خودروهای سواری و خودروهای دو طبقه، ضوابط عملیاتی آن تصویب شد. .

بر اساس قوانین فوق، انواع خودروها و خودروهای دو اتاقه (کابین) و وام جریمه شخصی توسط مالکان به ارزش هر یک از ابتدای سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ میلیارد ریال می باشد. ترتیبات

نرخ مالیات سالانه برای انواع خودروهای سواری و خودروهای دوگانه در این قانون به شرح زیر است:

خودروهای تا ۱۰ میلیارد روپیه (با نرخ مالیات سالانه غیر درصدی)

وسایل نقلیه از ۱۰ میلیارد و یک ریال تا ۱۵ میلیارد ریال (با نرخ مالیات سالانه یک درصد)

خودروهای ۱۵ میلیارد و یک ریالی تا ۳۰ میلیارد ریالی (با نرخ مالیات سالانه ۲ درصد)

درآمدها از ۱۰ میلیارد روپیه تا ۴۵ میلیارد روپیه (با نرخ مالیات سالانه ۳٪) متغیر است.

خودروهای بیش از ۴۵ میلیارد دلار (با نرخ مالیات سالانه ۴ درصد)

لازم به ذکر است که محاسبه مالیات این قانون مشمول مالیات هر یک از خودروهای مشمول خواهد بود.

همچنین اداره مالیات زمین موظف است ارزش روز انواع خودروهای سواری و خودروهای دو اتاقه (کابین) را با توجه به سال ساخت، واردات و یا مشابه جداول ارزش خودرو منتشر شده در اواخر دهه ۱۴۰۰ تعیین کند. مبنای شناسایی خودرو و مالک آن، اطلاعات مندرج در شناسه وسیله نقلیه صادر شده توسط پلیس (برگ سبز) است.

کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی مکلفند مالیات سالانه وسایل نقلیه تحت پوشش خود و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به نرخهای مقرر در این قانون تا پایان بهمن ماه ۱۳۰۱ بعد از آن بپردازند. در صورت عدم پرداخت مالیات متعلق توسط واجدین شرایط تا پایان بهمن ماه ۱۴۰۱، سازمان می تواند با مراجعه به سامانه و تشریفات اداری ماده ۹ ماده ۴ قانون مالیات متعلق را وصول کند.

دولت ضوابط اداری موادی از قانون جامع خدمات رسانی به نیروهای مسلح را اصلاح کرد.

هیأت وزیران با اصلاح مواد (۳۸)، (۳۹)، (۴۰)، (۵۳) و (۵۵) قانون جامع خدمات رسانی به نیروهای مسلح، درصدد رسیدگی به ایرادات هیأت بررسی و اجرای مصوبات دولت برآمد. و مقررات

لذا حقوق و مزایای جدید از شهود، سربازان و مشمولان وظیفه تحت بند (۱) ماده اصلاحی قانون استفاده از سلاح گرم، سربازان، مجرمان و کارگران مفقودالاثر دریافت خواهد شد. انقلاب اسلامی و جنگ داخلی. و ماده (۳۸) قانون ضوابط مندرج در ماده (۴۰) قانون جامع خدمات رسانی به نیروهای مسلح.
– مصوب ۱۳۸۶ – تبصره های آن به عنوان مستمری تعیین شده است.

ضوابط اداری مربوط به مالیات املاک مسکونی و باغ های ساختمان های گران قیمت تصویب شد

هیأت وزیران در اجرای مفاد بند (ق) جدول (۶) قانون دارایی کشور ۱۴۰۱، ضوابط حاکم بر این بند از قانون مالیات مناطق مسکونی و باغات را تصویب کرد. از ویلاهای گران قیمت

تجدید نظر در تصمیم دولت برای حمایت از مؤسسات آموزشی

دولت تصمیم برای حمایت از مؤسسات آموزشی را بازنگری کرد و هدف آن اطمینان از این بود که همه مؤسسات آموزشی بتوانند از فرصت‌های ارائه شده توسط بانک‌ها و سایر شرکت‌های کارت اعتباری و بانک‌های پشتیبانی استفاده کنند.

لذا کلیه بانک ها، مؤسسات مالی غیربانکی و مؤسسات اعتباری و غیر مالی که به موجب قانون یا مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده اند، موظفند در خصوص واگذاری زمین توسط صنایع کوچک و شهرهای اداری ایران و شرکت ها قرارداد منعقد کنند. و شهرستان های کشاورزی و قراردادهای مربوط به واگذاری زمین برای اجرای طرح های صنعتی روستایی و طرح های دامپروری، آبزی پروری و کشاورزی از سوی وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص و قراردادهای مربوطه صادر شده است. همچنین خدمات ساختمانی در شهرهای تحقیق و توسعه، پایگاه های علمی و فناوری، مراکز کارخانه و نوآوری بر اساس اسناد رسمی و همچنین درخواست اعتبار و موسسات قانونی مرتبط می پذیرد و به اسناد معتبر آن قراردادها پایبند است.

دولت قوانین اداری فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی را اصلاح کرد

ضوابط حاکم بر بند (۱۴) بند (ب) ماده (۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده برای فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی با تصویب هیأت وزیران از مالیات و عوارض آن جدا شده است. قانون تصحیح شده است.

بنابراین، ارائه خدمات پژوهشی (تحقیق و فناوری) و آموزشی توسط مدارس، مراکز و مؤسسات فناوری، دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی، مؤسسات تحقیقات فنی و سایر مؤسسات و مؤسسات و اشخاص دارای مجوز از مراجع نظارتی. و وابسته های علمی دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش بهداشت، مرکز آموزش و مدیریت.
دانشگاه‌ها از جمله ارائه فعالیت‌های ورزشی توسط انجمن‌ها و ادبیات ورزشی، مدارس، باشگاه‌ها، اتحادیه‌ها و سازمان‌ها، تیم‌های ورزشی و افراد پذیرفته‌شده توسط موزه ورزش و جوانان، مشمول این آیین‌نامه هستند.

موافقت نامه های مربوط به رد مطالبات و بدهی های شرکت های خصوصی و دولتی زیرمجموعه وزارت نیرو

دولت موافقت کرد که مجوزهای نظافت را اصلاح کند و به اداره مالیات اجازه دهد تا با شرکت دولتی که بدهکار است برای تسویه مطالبات و بدهی های برخی شرکت های خصوصی و دولتی زیر نظر این وزارتخانه همکاری کند. انرژی