مسواک زدن بعد از صبحانه یا قبل از آن؛ کی بهتره؟


اسمواک زدن

تهران (پانا) – ورزش صبحگاهی یکی از موثرترین چالش ها قبل یا بعد از صبحانه است.

به گزارش نمناک، مدت هاست که این سوال در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد که آیا مسواک زدن قبل از صبحانه صحیح است یا بعد از صبحانه؟ شاید فکر کنید، این سوال موضوع مهمی نیست، اما یک سفارش در این فعالیت ها تاثیرات زیادی بر سلامت ما دارد. حال در این قسمت پاسخ را برای شما توضیح می دهیم.

اهمیت این جدول چیست؟

لایه بیرونی دندان پلاک است که بافت اصلی دندان است. تشعشع سخت ترین چیز برای تشخیص در اعضای بدن است. جذب اسید در صبحانه قوی است و صبحانه باید اسیدی باشد.

بر اساس تحقیقات، باید بلافاصله بعد از خوردن صبحانه دندان های خود را مسواک بزنید تا لایه بالایی پلاک تمیز و از بین برود. با وجود شدت علائم دندان، مسواک زدن می تواند سطح را نرم کند و از پوسیدگی و حفره دندان جلوگیری کند.

غذایی که می خورید چه تاثیری روی دندان های شما دارد؟

برخی از غذاها برای دندان ها مفید هستند، برخی برای دهان مفید هستند و صبحانه یکی از آنهاست. غذاهای سرشار از کلسیم، مانند ماست، پنیر یا دانه‌های چیا برای صبحانه، برای دندان‌ها راحت‌تر و راحت‌تر می‌شوند.

اگر می خواهید سلامت لب های خود را بازیابی کنید، باید ویتامین A و ویتامین C دریافت کنید. این ویتامین ها ارزش غذایی بالایی دارند و در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شوند.

برخی از میوه ها بسیار اسیدی هستند و برای کاهش اسیدیته باید با آب نوشیده شوند و همزمان می توان از غذاهای غیر اسیدی مانند ماست نیز استفاده کرد.

بنابراین، غذاهایی مانند سبزیجات، میوه ها و ماست برای سلامت جسم و دندان مفید هستند.

آیا می توانید قبل از صبحانه از مسواک زدن خودداری کنید؟

صبحانه دندون گیر و صبحانه را نباید فراموش کرد. مثل این است که ۳۰ دقیقه قبل از خواب پست های اینستاگرام را چک کنید.

مسواک زدن در صبح مهم است زیرا دهان و دندان های شما را آماده می کند و باکتری هایی را که در طول شب در دهان شما مستقر شده اند از بین می برد. باکتری ها نفس صبحگاهی شما را آلوده می کنند و قند را به اسید تبدیل می کنند. به همین دلیل است که شکر برای دندان مضر است.

مسواک زدن دندان ها در صبح باعث بیدار شدن دندان ها و افزایش سلامت آنها می شود زیرا آنها تمیز هستند. وقتی قبل از خواب دندان های خود را مسواک می زنید، نمی توانید تمام باکتری ها را از دندان های خود پاک کنید. برخی از باکتری‌هایی که در صبح روی دندان‌های شما ظاهر می‌شوند می‌توانند باعث مشکلات دندانی شوند و فقط با مسواک زدن قبل از صبحانه از بین می‌روند.

آیا می توانید صبحانه را حذف کنید؟

این برای سلامتی شما بسیار بد است. اولین لقمه ای که در وعده صبحانه می خورید شما را تا آخر شب سیر نگه می دارد، از طرفی برای یک صبحانه سالم که بتوانید در مدت زمان کوتاهی تهیه کنید، به چیز زیادی نیاز ندارید. بهتر است صبحانه ای سبک تهیه کنید که مغذی باشد و روی دندان شما آسان باشد.

قبل از صبحانه باید دندان های خود را مسواک بزنید

بنابراین پس از بیدار شدن از خواب حتی برای مدت کوتاهی دهان خود را بشویید و قبل از خوردن هر چیزی حتی کوچک مسواک بزنید. بعد از صرف صبحانه باید ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس مسواک بزنید تا دندان ها فرصت تنفس پیدا کنند و در عین حال بدن بتواند از قند مصرف شده استفاده کند بدون اینکه بر ضعف خود تأثیر بگذارد.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن قبل از صبحانه پلاک ها و باکتری ها را از دندان های شما پاک می کند، قند و کربوهیدرات ها را از دندان های شما خارج می کند و به شما امکان می دهد دندان های خود را مسواک بزنید. بعد از صبحانه، دهان خود را بشویید و نخ دندان بکشید، سپس بیرون بروید.

بنابراین بهتر است مسواک زدن را صبح انجام دهید و دندان ها و لب ها را به مدت دو دقیقه با مسواک تمیز کنید و صبح ها مسواک زدن را فراموش نکنید.