مزایای Elderberry چیست؟ یک متخصص تغذیه توضیح می دهد.


فواید سنجدک چیست؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، تعهد elderberry به پشتیبانی دفاعی و موارد دیگر را به اشتراک می گذارد.

مردم قرن ها از افراد مسن برای ارتقاء رفاه عمومی استفاده می کردند. این یک گیاه قوی برای تقویت سیستم ایمنی است و می تواند در صورت احساس آب و هوا در اولویت قرار گیرد.

در حالی که گاهی اوقات روشهای طبیعی می توانند بسیار خوب باشند ، اما لیست اول ترکیبات ضد التهابی را در صدر قرار می دهد. در این مقاله ، ما مزایایی را که علم از بزرگتر حمایت کرده است ، فاش می کنیم.

آلبالو چیست؟

Elderberry یک درخت بومی است Adoxaceae خانواده است و همچنین درخت پیر یا سمبوکوس نامیده می شود. در حالی که لوگا سنتی در سراسر جهان استفاده می شد ، بزرگتر بومی اروپا و آمریکای شمالی بود. مشخصه آن گلهای سفید و میوه بسیار کوچک سیاه و قرمز آن است.

با وجود اینکه آلبالو دارای شهرت درمانی است ، اما به دلیل کاربردهای تغذیه ای و م widelyثر آن به طور گسترده ای شناخته شده است.

تا به امروز ، از توت قدیمی برای تهیه مربا ، سس ، پای ، چای و حتی شراب استفاده می شود. علاوه بر این ، بومیان آمریکا از شاخه ها برای ساخت سوت ، سبد و سایر وسایل خانه استفاده می کردند.

دختری که دست پیرمرد را گرفته بود

فواید سنجدک چیست؟

مزایای دارویی Elderberry اغلب به تغذیه شگفت انگیز و علائم یکپارچه آن نسبت داده می شود. این همان چیزی است که آن را متمایز می کند.

1. Elderberry دارای مقدار زیادی فنولیک همراه است

الدربری مملو از ترکیبات طبیعی مفید به نام پلی فنول است.

به طور خاص ، آلبالو زیر گروهی از پلی فنول ها به نام آنتوسیانین را فراهم می کند. محققان هنوز در حال تلاش برای درک دقیق نحوه عملکرد آنتوسیانین ها در بدن هستند ، اما تحقیقات زیادی در مورد نقش امیدوار کننده پلی فنول در سلامت انسان وجود دارد.

برخی از مزایای پیشنهادی عبارتند از:

2. Elderberry آنتی اکسیدان می آورد

میوه های عمیق مانند انگور ، مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان را در مقایسه با رنگهای روشن تر خود ارائه می دهند.

آنتی اکسیدان ها برای برخی ویتامین ها (مانند ویتامین C) و ترکیبات فنولیک و فلاونوئیدی آنها (مانند مواردی که در بالا ذکر شد) یک اصطلاح چتری است. اینها توانایی متوقف کردن اکسید دست را دارند. به عبارت دیگر ، آنها به پاکسازی رادیکال های آزاد آسیب دیده کمک می کنند که به نوبه خود از استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

در واقع ، یک مطالعه نشان داد که افراد مسن تولید ROS اضافی (نوعی رادیکال) را 22 درصد از سلول های روده ای و آسیب اکسید DNA را 46 درصد کاهش می دهند.

با توجه به توانایی آنها در واسطه یا به تأخیر انداختن آسیب سلولی ، مزایای آنتی اکسیدانی در بسیاری از زمینه های سلامت انسان گسترده است ، از جمله:

  • مصونیت
  • سلامت قلب و چشم
  • پیری پوست

3. Elderberry از Immune Health پشتیبانی می کند

می توان گفت که نقش الدربری در حمایت از سیستم ایمنی بدن ما یکی از بهترین مزایای آن است.

محققان معتقدند افراد مسن با بهبود عملکرد گلبول های سفید از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می کنند. گلبول های سفید خون (مانند ماکروفاژها و لنفوسیت ها) سیستم ایمنی قوی هستند و برای عملکرد مطلوب مهم هستند.

مطالعات زیادی وجود دارد که تأثیر خوردن یک پیرمرد را بر سیستم ایمنی بدن بررسی کرده است.

تجزیه و تحلیل چهار آزمایش بالینی در سال 2019 نشان داد که در شروع علائم تنفسی فوقانی ، مکمل سالمندان مدت علائم و شدت علائم را در مقایسه با گروه های کنترل به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علائم ارزیابی شده با سرماخوردگی معمولی از جمله سرفه و احتقان بینی همراه بود.

اگرچه تحقیقات اخیر در مورد فواید گل سنبل در حمایت از سیستم ایمنی بسیار امیدوار کننده است ، اما تحقیقات مداوم برای تقویت تأثیر آن بر افراد سالم مورد نیاز است.

پختن دانه های افراد مسن برای تقویت سیستم ایمنی بدن

آنچه قبل از افزودن گلدانی می دانید

بدیهی است که نادیده گرفتن فواید پیرمرد سخت است. با این حال ، قبل از اضافه کردن آن به برنامه خود ، توجه داشته باشید که مرکز ملی سلامت و ادغام ملی مراقب است که به صورت خام نخورد.

خوردن قسمتهای مختلف گیاه قدیمی – از جمله پوست ، برگها و ریشه های آن – خطرناک است. در شکل خام ، گل سنبل حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک است که معده آن را جذب سیانید هیدروژن (HCN) می کند. HCN یک ترکیب سمی است که می تواند باعث ناراحتی دستگاه گوارش در حالت تهوع و استفراغ شود. در تعداد زیادی ، قرار گرفتن در معرض HCN حتی ممکن است نیاز به بستری شدن داشته باشد.

خبر خوب؟ توت های آب پز این خطر را ندارند. همچنین می توانید از اشکال ایمن اضافی مانند لثه های افراد مسن از جمله محصولات سالمندان استفاده کنید.

افکار نهایی

به طور خلاصه ، آلبالو گیاهی است که به طور سنتی برای حمایت از ایمنی بدن استفاده می شود. خاصیت شگفت انگیز پلی فنول و آنتی اکسیدان آن را به رقیبی بزرگ برای ارتقاء رفاه کلی تبدیل می کند. همچنین تحقیقات ملموسی دارد که از خواص درمانی آن پشتیبانی می کند.

برای ایمن ترین تجربه ، بهتر است میوه رسیده را بپزید – یا ترجیحاً به مکمل های بزرگسالان از جمله استخراج گیاه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید