مرمت قلعه شاه دهلران و مرکز شهر سیروان در ایلام آغاز شد


مرمت قلعه شاه دهلران و مرکز شهر سیروان در ایلام آغاز شد

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی ایلام از آغاز عملیات مرمت و مدیریت کاخ شاه در روستای بردی از توابع زرین آباد شهرستان دهلران بزرگ خبر داد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی مدیر عامل میراث فرهنگی، میراث و آثار ایلام، فرزاد شریفی مدیرعامل کشور در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۰۱ با بیان این مطلب گفت: با وجوهی که از خزانه ملی تخصیص یافته به مبلغ یک میلیون. میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، بازیابی و مدیریت اداری” شهر شاه سابق روستای بردی بخش زرین آباد مرکز دهلران را آغاز کرد.

مرمت موزه شاخ دهلران

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی همچنین گفت: برخی از طرح هایی که در این یادمان قبلی اجرا می شود، آواربرداری از دیوارها و محوطه های مختلف کاخ، ترمیم شکاف ها و شکاف های ایجاد شده در بدنه کاخ است. دیوارها و گچ کاری سطح دیوار سنگی.»

شریفی تصریح کرد: قلعه شاه در روستای بردی از توابع زرین آباد مرکز شهرستان دهلران بر فراز تپه ای در دامنه کوه های تخت پیران قرار دارد که این بنا مربوط به دوره ساسانی و در زمان خود بوده است. موقعیت استراتژیک خوبی دارد.برج های ضلع شمالی قلعه شاه و تپه های مشرف به آن.

وی گفت: این ساختمان سابق در تاریخ ۲۷/۱۱/۸۷ به شماره ۲۴۶۱۸ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

مرمت شهر تاریخی سیروان ایلام

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از احیا، مدیریت و حفظ شهر سیروان پایتخت خبر داد.

همچنین به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی، مدیرکل میراث فرهنگی، میراث و آثار ایلام، فرزاد شریفی، مدیرکل کشور در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۱ با بیان این مطلب گفت: «و حدود ۳ بدهی تخصیص یافته است. میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، کارهای حفاظتی، احیا و پس از آن اداره شهر سیروان پایتخت آغاز شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی ایلام گفت: پایتخت سیروان متعلق به دوره ساسانی است که در مرکز شهر سیروان، خانه سراب کلان قرار دارد و این اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. عملیات در سال ۱۳۸۰ و شماره ثبت ۴۱۶۵.

شریفی تصریح کرد: این شهر در زمان شکوه و عظمت خود مرکز استان ماسبزن، یکی از شهرهای مهم و موفق ایران در زمان ساسانیان بوده و در وجود پل ها، راه ها، خیابان ها، عمارت های فراوان و روستاهای قدیمی که این منطقه را ساخته اند، اهمیت این شهر را نشان می دهد.»

مرمت قلعه شاه دهلران و مرکز شهر سیروان در ایلام آغاز شد
مرمت قلعه شاه دهلران و مرکز شهر سیروان در ایلام آغاز شد

حرم مسجد جامع فرومد در میامی بازسازی می شود

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن