مرمت حمام سالار سابق به پایان رسیده است


مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه از اتمام عملیات مرمت حمام تاریخی سالار در شهرستان سلطانیه خبر داد.

گزارش کردن گلو حسین عیدانی در سخنانی از میراث آریا و از روابط عمومی مدیرکل میراث فرهنگی، میراث و صنایع دستی استان زنجان، پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ گفت: مرمت و بازسازی حمام از جمله شکل سقف، سرمایش و آجرهای سنگفرش روی پشت بام، حذف آجرهای قدیمی و غیره.»

مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه گفت: این حمام یکی از زیباترین بناهای دوره قاجار در میان محوطه های معماری شهری و مهم ترین آن و گل سروج است.

وی گفت: مرمت مستمر بخش هایی از محوطه های تاریخی سلطانیه امسال انجام می شود، تمامی کارها با روش های فنی و نظارت کارشناسان پایگاه جهانی گنبد سلطانیه انجام می شود.

حرم مطهر بنایی مربوط به دوره قاجاریه است که در نزدیکی کاخ معروف الجایتو در شهر سلطانیه زنجان واقع شده است. موسس همام سالار فردی به نام اداره پلیس سیف علی خان معروف به سالارخان است. این بنا در اواخر دوره قاجار در سال ۱۲۹۳ هجری قمری ساخته شده است. انجام شد.

شهرستان سلطانیه یکی از شهرهای باستانی منطقه سلطانیه استان زنجان ایران است که در ۳۷ کیلومتری شهر زنجان واقع شده است، گنبد سلطانیه تنها اثر دولت در این شهر باستانی است و نمادهای تاریخی زیادی از این شهر وجود دارد. هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

تکمیل مرمت قسمت های آسیب دیده طبقه اول گنبد سلطانیه

آغاز پروژه حفظ، آماده سازی و مرمت گنبد سلطانیه است

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین