مردم باید به کتابخانه های کشور احترام بگذارند و به آن توجه کنند


یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۲:۲۱

স্তে কার্বে সিয়ুমিন্যান বেন্যানিয়ুমিন্যান বেন্যান্যান্ক

تهران (پانا) – دومین برنامه فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کتابخانه های عمومی کشور از جمله مراکزی هستند که به همه مردم فارغ از سلیقه و دستور کارشان خدمات ارائه می دهند. به عبارت دیگر، افراد در همه سطوح باید مورد احترام و مراقبت کتابخانه های عمومی کشور باشند.

جلسه معارفه معاونت توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور صبح یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ و با حضور جمعی از مدیران و مسئولان فرهنگی کشور به میزبانی تهران برگزار شد. کتابخانه مرکزی پارک شهر.

در این دیدار یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی رئیس موسسه کتاب و ادبیات ایران، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمد سرشار فرهنگ و جامعه حضور داشتند. ، معاون رئیس جمهور، محمدمهدی رحیمی، مدیرکل روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری، محمدرضا هراتی، معاون توسعه نهاد کتابخانه های ملی کشور، محمد الهیاری، معاون اداره موسیقی وزارتخانه فرهنگ و اسلام مدیران و جمعی از مدیران کتابخانه های عمومی کشور آنجا بودند.

احمدوند درباره خاستگاه کتابخانه های عمومی کشور گفت: کتابخانه های عمومی کشور از جمله نهادهای فرهنگی برآمده از انقلاب اسلامی هستند. به عبارت دیگر، بنای بلند و حاصل نیاز جامعه فرهنگی ایران، پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. این جنبه از نهاد چشم انداز دستیابی به اهداف و اصول انقلاب اسلامی را بالا می برد. امیدواریم تحولات جدید در کتابخانه‌های عمومی کشور موجب تسریع کار در راستای اهداف انقلاب اسلامی شود.

به گفته وی، اگر ارتباط نهاد و مردم تقویت شود، می توان گفت انطباق قانونی حاصل شده است. مدیریت کتابخانه های عمومی کشور در مراکزی است که به همه افراد فارغ از سلیقه و شرایط ارائه خدمات می کنند. به عبارت دیگر، افراد در همه سطوح باید مورد احترام و مراقبت کتابخانه های عمومی کشور باشند. تلاش برای رسیدن به این هدف سخت اما شیرین است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متعهد به همکاری و حمایت با مسئولان کتابخانه های عمومی است.