مدیر تئاتر منصوب شد


شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۴۷

نعیمی ذاکر

تهران (پانا) – پس از هفت ماه رایزنی، مقصود نعیمی ذاکر پس از استعفای شهرام گیل آبادی به عنوان مدیرعامل جدید خانه تئاتر منصوب شد.

به گزارش ایرنا، جلسه هیات مرکزی تئاتر امروز شنبه (اول مردادماه) برگزار شد و اکثر اعضا در آن حضور داشتند.

در پایان این جلسه که پس از جلسات متعدد در هفته های اخیر برگزار شد، مقصود نعیمی ذاکر از میان کاندیداهای محبوب به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب شد.

این انتخاب در شرایطی صورت گرفت که تقریباً هفت ماه پس از استعفای شهرام گیل آبادی، مدیرعامل خانه تئاتر، ایرج راد، رئیس هیات مدیره خانه تئاتر، بدون در نظر گرفتن دامنه، همچنان از کلیدواژه «به زودی» استفاده می کند. . این همایش در اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد که تا پایان با انتخاب مقصود نعیمی ذاکر تنها اتحادیه تئاتر کشور صاحب مدیرعامل جدید شد.

مقصود نعیمی ذاکر در سال ۱۳۳۸ در تهران متولد شد و از دانشگاه اقتصاد فارغ التحصیل شد.

سپس به گروه کودک و نوجوان شبکه یک رفت، سپس به گروه ادبیات و هنر شبکه دو و مدتی بعد به عنوان مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو، نقش فرهنگی و رسانه ای را بر عهده گرفت.

نعیمی ذاکر سپس سرپرستی مرکز صبا را برعهده گرفت و به کار خود در زمینه انیمیشن ادامه داد و در عین حال مشاور مدیر شبکه آموزش نیز بود.

وی مدتی به عنوان معاون مشاور رادیویی برای ایجاد شبکه رادیویی برای کودکان و نوجوانان مشغول به کار شد و در طول فعالیت رسانه ای خود کارگردانی کتاب های “لوک لک” را بر عهده داشت و مدیریت انتشار بیشتر کتاب ها را بر عهده داشت. کار برای کودکان و جوانان