مدارس کانکس بم به منطقه امن تبدیل می شود


وزیر آموزش و پرورش

تهران (پانا) – وزیر آموزش و پرورش در بازدید از هر دو مدرسه مختلط روستای پشترود شهرستان بم، گفت: مدارس مختلط این شهرستان به واحدهای ایمن تبدیل شده اند.

یوسف نوری عصر پنجشنبه در حاشیه سفر به بم به همراه همکار امام مهدی (عج) از دبیرستان دوم تئوری، فنی و بازرگانی پسرانه روستای پشرود بازدید و وضعیت وی را مورد بررسی قرار داد. ۱۲۶ دانش آموز در این مدرسه تحصیل می کنند.

نوری بعدها با مراجعه به دبیرستان فنی و حرفه ای دخترانه و کارکنان آن کل اتصال ۶ کلاسه ۱۵ خرداد روستای پاشرود با ظرفیت ۱۰۶ دانش آموز از فرهنگ این مدرسه مطلع شد.

وزیر آموزش و پرورش همچنین با رئیس سازمان اصلاح، توسعه و تقویت مدارس کشور تماس گرفت و در این خصوص با وی در میان گذاشت.

وی در این بازدیدها درباره حضور ۹ مدرسه تابعه در بم به خبرنگاران گفت: این مدارس دارای ۲۲ کلاس است که در هر کلاس ۱۰ دانش آموز تحصیل می کنند و اداره اصلاحات مدارس قول مساعد برای تسریع بهسازی این مدارس را داده است. به کلاس های درس امن

نوری با اعلام خبر ساخت مدرسه در بم گفت: دو مدرسه مسکونی در بم وجود دارد که به دلیل احداث مدرسه ایمن دانش آموزان این مدارس مسکونی در این مدرسه می مانند.

وی با اشاره به اینکه اعتبار مورد نیاز برای ساخت مدارس تامین شده است، تصریح کرد: بخشی از این اعتبارات از سوی وزارت آموزش و پرورش، ۴۰ درصد از سوی ستاد فرمان حضرت امام (ره) تامین می شود. ) و بخشی دیگر توسط خیرین تامین می شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مجتمع فرهنگی آموزشی این شهرستان که ساخت آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شده و ادامه دارد، خاطرنشان کرد: این مجتمع و ۷۰ درصد پیشرفت بدنه هنوز مشخص نشده و نیاز به بیش از هشت میلیارد تومان است. بدهی، به دلیل سختی این دوره. چهار میلیارد تن بدهی برای آن در نظر گرفته شده است.

نوری همچنین درباره کارخانه تولید شیر که توسط خیرین در هنرستان دخترانه کاردانش ساخته شده است، بیان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید روزانه ۴ تن شیر به صورت پاستوریزه و هموژنیزه ساخته شده است که سال هاست بلااستفاده نمی ماند.

وی افزود: برای تبدیل این مکان به دانشکده کشاورزی به دانشجویان دانشکده شهرستان بم کمک می شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در بازدید از پژوهشگاه رازی این شهرستان قول اهدای یک دستگاه نانو را برای تکمیل کار این مرکز داد و همچنین طی تماس صاحبان اولین اپراتور تلفن، خواستار حمایت شد. این مرکز به صورت ویژه در اختیار این مدیر است.

قرار است رئیس جمهور و دیگر اعضای هیئت دولت در چارچوب سفر به استان کرمان عصر امروز وارد کرمان شوند.