مخالفت با ساخت تله کابین در منطقه طاق بستان کرمانشاه


مخالفت با ساخت تله کابین در منطقه طاق بستان کرمانشاه

گزارش کردن گلو مراسم «نه به تله کابین در منطقه باستانی و تاریخی طاق وسان (طاق بستان) کرمانشاه» در حال برگزاری است.

در گزیده ای از متن این کمپین خطاب به رئیس جمهور آمده است:

آقا، در جلسه ای که در ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۷ با مجموعه داران محیط زیست ملاقات کردید، همانطور که نگرانی های خود را در مورد محیط زیست بیان کردید، قول دادید که به سرعت به چالش ها و مسائل محیط زیست رسیدگی کنید و به درخواست های محیط زیست پاسخ دهید. هواداران نگرانی های خود را بیان کنند.

در این جلسه اظهار داشتید که ساخت هر انبار، تاسیسات زباله، کارخانه و کارگاه به آن بستگی دارد، محیط زیست باید حفاظت شود تا توسعه در حفاظت از محیط زیست و آموزش قضات رسیدگی کننده به پرونده های زیست محیطی موثر باشد. .

طبق ماده ۵۰ این قانون، حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی تلقی می شود.

متاسفانه اجرای پروژه های تله کابین در محورهای توسعه و شبهه گردشگری در عرصه های تاریخی، جنگلی و طبیعی کشور به بیانیه ای تکراری و مخرب تبدیل شده است.

بر اساس دیدگاه کارشناسان محیط زیست، جغرافیا، آب‌سنجی‌های محلی و کارشناسان میراث فرهنگی، اجرای این طرح غیرانسانی برای هزاران سال بعید به نظر می‌رسد که به محیط زیست آسیب برساند. مخزن آب در منطقه دشت کاهو و منطقه چیهل هزاران سال از دو شاخ و دشت کاهو و گونه های گیاهی و جانوری تخریب شده، سرزمین و فرهنگ تاریخی، وزن خودرو و جمع آوری زباله.

اینها فقط نتایج بحرانی است که برای کسانی که از تهدید گردشگری، درآمدزایی و ایجاد شغل سود می برند تجربه خواهند کرد که میراثی را که طی قرن ها در این منطقه ایجاد شده از دست خواهد داد.

مهم‌ترین این گنجینه‌ها، اشعار، نمادها و افسانه‌ها، ترانه‌ها، داستان‌ها، خاطرات و تمثیل‌ها و متل‌هایی است که مردم برای خود ساخته‌اند و ویرانی دست به دست هم داده است.

مهم ترین نتیجه این ناکارآمدی از بین رفتن هویت شهری است که بحران هویت کنونی را تشدید می کند. باید توجه داشت که ادامه شهرنشینی ابزاری نیست که گذشته را حفظ کند.

علاوه بر این، اجرای این طرح مخرب بدون حضور کارشناسان، بلافاصله ثبت طاق وسان (طاق بستان) را از فهرست میراث جهانی طبق استانداردهای یونسکو لغو می کند.

متأسفانه این طرح که با حمایت جلسه نمایندگان استان و چراغ سبز مسئولان عالی کشور ساخته می شود، نتایجی را در پی خواهد داشت که اگر اقدام قابل توجهی صورت نگیرد، قابل رفع نیست.

از جناب آقای استاندار به عنوان رئیس اداره که قبلاً رئیس قوه قضائیه بودید. بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی، حذف محیط زیست و اجرای ماده ۲۲ قانون آیین دادرسی کیفری در حمایت از حقوق شهروندی و ماده ۵ برای حفاظت از آثار باستانی و سنن در اماکن دائمی و کمیاب طاق بستان استدعا داریم. (طاق بستان) و اقدامات جاهلانه مسئولین

برای ثبت نام در این کمپین تبلیغاتی به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده سایر تبلیغات و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن