محوطه تاریخی قلعه اولتان توسط باستان شناسی سنجیده شده است


محوطه تاریخی قلعه اولتان توسط باستان شناسی سنجیده شده است

اداره کل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان اردبیل از بررسی باستان شناسی یا باستان ژئوفیزیک محوطه باستانی قلعه اولتان طی قراردادی با دانشگاه شهید بهشتی خبر داد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و هنری استان اردبیل، نادر فلاحی در ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ گفت: بنا به قراردادی که با دانشگاه شهید بهشتی تهران انجام شد، محوطه باستانی این کاخ توسط باستان ژئوفیزیک کاوش خواهد شد.»

مدیر کل میراث فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تحقیقات باستان شناسی این محوطه از هفته آینده آغاز می شود و طی آن اطلاعاتی از معماری، بناهای احتمالی و کالاهای این مکان گرفته می شود.

وی تاکید کرد: هدف اصلی از تحقیقات باستان ژئوفیزیکی این منطقه تهیه کلیه اسناد و ارسال جامع به این وزارتخانه به منظور استقرار شالوده جزیره اولتان قالاسی است که یکی از نیازهای واقعی این منطقه است. مردم قبیله. منطقه.”

فلاحی در خصوص اهمیت ایجاد پایگاه ملی در قلعه اولتان گفت: ایجاد پایگاه ملی اولتان قالاسی و سایر موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن تاریخی در سراسر ایالت قدرتمند است و حوزه میراث نیز از آن بهره خواهد برد. برای جذب گردشگران از جنوب به شمال ایالت.” »

قلعه اولتان نام دژی باستانی است که در شمال استان اردبیل ایران و در نزدیکی شهر پارس آباد قرار دارد.

این خانه در کنار رودخانه ارس و در همسایگی روستای کهن اولتان قرار دارد.

بر اساس تمام نظریه های علمی، بیشتر کاخ ها هنوز در زیر خاک مدفون هستند.

شواهدی از فعالیت صنعتی متالورژی در شهداد

آغاز سومین دوره کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد اوج است.

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین