ما نباید وارد جنگ لفظی شویم


فازیر فارغان و رشد اسلامی

تهران (پانا) – محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ، اربعین حسینی را یکی از اصلی ترین واژه های تداوم انقلاب اسلامی در ایران دانست و گفت: امسال نشانه های پیوستن نزدیک به ۵ میلیون ایرانی عاشق به این کشور است. میلیون ها نفر از آنها برادران عراقی حماسه بزرگ اربعین را جشن می گیرند.

به گزارش مرکز روابط و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ عصر روز پنجشنبه دهم شهریورماه در ادامه سفرهای استانی خود در یادواره شهدای روستای درده حضور یافت. . شهرستان فیروزکوه در ابتدای این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ادای احترام به ۲۳ شهید روستای درده گفت: با توجه به جمعیت کم این روستا ۲۳ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، از معجزات اسلام است. انقلاب ایران توسط امام خمینی (ره) رهبری شد.

وی همچنین انقلاب‌های مردمی جهان را با انقلاب اسلامی ایران مقایسه کرد و گفت: اکثر انقلاب‌های مردمی در دنیا ادامه پیدا نمی‌کنند و این وضعیت را نمی‌توان با انقلاب اسلامی مقایسه کرد زیرا انقلاب اسلامی درست است. به حضور وزرا و نقش رهبر دینی از سازمان گسترده و منسجم بوده است.

وی همچنین گفت: انقلاب اسلامی انقلابی است که در تقویم شیعه وقایع مهمی دارد و این وقایع اغلب در مساجد، مساجد و امامزاده‌ها رخ داده است. به این معنا که.

وی افزود این روزها حال و هوای کشور به فضای اربعین حسینی تبدیل شده و زائران آماده حرکت هستند. وی گفت: طبق پیش بینی ها امسال حدود ۵ میلیون ایرانی عاشق به میلیون ها برادر عراقی خود خواهند پیوست و حماسه بزرگ اربعین را رقم خواهند زد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ما از حماسه بزرگ اربعین حسینی هراس دارند، تصریح کرد: ما هویت گذشته خود را از زمان ارتحال امام حسین(ع) داریم و انقلاب اسلامی را نادیده می گیرند. با توجه به قدرت ما در رویدادهای فرهنگی و مقابله با دشمن، این قدرت در اکوسیستم ایران شیعه وجود دارد و امروز یکی از مواردی است که می‌توانیم از آن برای حمله به دشمن استفاده کنیم. اربعین حسینی.

وی با بیان اینکه مردم ایران از ماه محرم و صفر خوشحال خواهند شد، گفت: با حضور در مناسبت های ماه محرم و صفر همه تمهیدات اجتماعی خود را تقویت می کنیم چرا که ایثار، گذشت، ایثار و عشق. در جماعت امام حسین (ع) یافت می شود. ) ما یاد گرفته ایم.

وزیر فرهنگ همچنین به جنگ بزرگ رسانه ای دشمنان انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز وارد یک جنگ بزرگ رسانه ای می شویم به گونه ای که به دنبال آن هستیم که دشمنان بر موضوعات کم اهمیت تاکید کنند و اظهارات خود را بیان کنند تا مردم هم از انقلاب اسلامی ناراحت باشید، اما چشم رسانه های دشمن به افتخارات فراوان مردم ایران در عرصه های مختلف بسته است.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در صحبت از افتخارات انقلاب اسلامی و جنگ لفظی نباید غافلگیر شویم، گفت: امروز جنگ، جنگ اطلاعاتی است و دشمن به دنبال آن خواهد بود. برای دشمنی با مردم ایران با تمام وجود چون دشمن قسم خورده مردم ایران هستند خوب می دانند که از نظر نظامی و اطلاعاتی جرات مبارزه با جمهوری اسلامی را ندارند لذا ترور می کنند. دانشمندان و رهبران در اعمال بزدلانه.

وی افزود: بدون شک هیچ قدرتی در دنیا جرات حمله به ایران عزیز را ندارد چرا که اگر حتی ذره ای نیت شکست ما را داشته باشند باز هم دست به کارهای بد می زنند.

وی همچنین گفت: ایران امروز به برکت خون شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری قدرت اصلی منطقه است، از این رو کشورهای اروپایی برای رهایی از زمستان و تاریکی با ایران وساطت کرده اند. در مقابل

لازم به ذکر است وزیر فرهنگ پنجشنبه شب ۱۹ شهریور در نشست مردمی روستای درده روستای پشتکوه شهرستان فیروز کوه استان تهران حضور یافت.

همچنین وزیر فرهنگ اواخر شب پنجشنبه این روستا را به مقصد ساری ترک کرد تا از صبح جمعه یازدهم شهریورماه در ادامه سفرهای استانی خود به استان مازندران باشد.