لیست قبوض مربوط به باروری مردان و زنان – نعنا


امروزه ناباروری یکی از بزرگترین مشکلات دنیای پزشکی و زندگی زناشویی است که زن و شوهرهای زیادی را در بر می گیرد. در واقع حدود ۴۰ درصد موارد بی فرزندی در همین راستا، به همین دلیل مقاله ای در مورد قرص هایی که باعث ناباروری می شوند نوشتم. زیرا مصرف انواع داروها چه با تجویز پزشک و چه بدون نسخه یکی از عواملی است که می تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر باروری زن یا مرد تأثیر بگذارد.

خبر خوب این است که اگر قصد بارداری و گسترش خانواده خود را دارید، تیم سلامت نعنا راه حل قابل اعتمادی را به شما پیشنهاد می کند و آن بررسی وضعیت است. آیا فکر می کنید برای یک بارداری موفق آماده اید؟ توصیه می کنیم به برخی از سوالات به صورت جداگانه پاسخ دهید و به ما کمک کنید تا بر اساس آن برنامه ریزی کنیم تلاش برای بچه دار شدن ما آن را برای شما ترتیب می دهیم.

تحلیل روندها

چه قرص هایی باعث سقط جنین در زنان می شود؟

بیایید ابتدا در مورد رابطه قرص های ضدبارداری و ناباروری زنان صحبت کنیم و اینکه آیا قرص های ضدبارداری بر باروری آینده زنان تأثیر دارد یا خیر.

هیچ مبنای علمی وجود ندارد که تأیید کند اگر چنین قرص هایی را برای مدت طولانی مصرف کنید، با قطع مصرف آنها سودی نخواهید داشت.

در واقع، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که اگر قبلاً از این قرص ها استفاده کرده باشید، احتمال باردار شدن شما بیشتر است و شانس باردار شدن شما به اندازه فردی است که هرگز این قرص ها را در زندگی خود مصرف نکرده است.

قرص های ضد بارداری حاوی ترکیبی از هورمون ها هستند که از تخمک گذاری جلوگیری می کنند. این هورمون ها همچنین به سفت شدن پوشش داخلی رحم کمک می کنند و از رسیدن اسپرم به تخمک جلوگیری می کنند. بنابراین قبوض پیشگیری از بارداری جزو قبوض منتج به بی فرزندی نیست و بهتر است سایر علل ناباروری و سایر داروها

این دانش را باید به اثرات طولانی مدت مصرف یک سری دارو برای رشد اضافه کرد ذخیره تخمدان زن کافی نبود. اما داروهایی که سطح هورمون پرولاکتین را افزایش می دهند می توانند بر روند تخمک گذاری تأثیر بگذارند و باروری زن را کاهش دهند.

کلرپرومازین، پروکلروپرازین، هالوپریدول، ریسپریدون، متوکلوپرامید، متیل دوپا، سایمتیدین، برخی از داروهای ضد افسردگی سنتی مانند آمی تریپتیلین، مهارکننده های بازجذب سروتونین مانند سرترالین یا فلوکستین و بسیاری از داروهای دیگر در لیست قرص هایی هستند که باعث ناباروری کودکان می شوند..

داروهای ضد افسردگی بخشی از قرص هایی هستند که باعث ناباروری می شوند.

داروهای ضد افسردگی بخشی از قرص هایی هستند که باعث ناباروری می شوند.

همچنین باید اضافه کرد که داروهای سرکوب کننده ایمنی مانند سکلوفسفامید ذخیره تخمدان را کاهش می دهند. داروهای دیگری که می توانند بر باروری زنان تأثیر بگذارند اما هنوز به دقت مورد بررسی قرار نگرفته اند، قرص های سرکوب کننده سیستم ایمنی جدید مانند تاکرولیموس و سیرولیموس، داروهای ضد روماتیسمی مانند هیدروکسی کلروکین و متوترکسات هستند.

چه قرص هایی باعث ناباروری مردان می شود؟

این موضوع برای مردان نیز قابل بررسی است. بله، مصرف یک سری داروها باعث ناباروری مردان می شود. درمان تستوسترون، استروئیدهای آنابولیک، آرام بخش های مخدر، داروهای ضد افسردگی مانند سرترالین و ونلافاکسین، سولفاسالازین، سیگار کشیدن، الکل و مصرف ماری جوانا می تواند بر باروری مردان تأثیر بگذارد.

شمارش تعداد اسپرم و کیفیت آن آسان تر از اندازه گیری کیفیت تخمک های زن است.

تستوسترونداروهای جایگزین تستوسترون (همچنین به عنوان مکمل های تستوسترون شناخته می شوند) اثرات منفی بر تولید اسپرم دارند. وقتی تستوسترون مصرف می کنید، سیگنال های هورمونی را که به ماهیچه ها می گویند تستوسترون تولید کنند، مسدود می کند. در نتیجه، روند طبیعی تولید تستوسترون در بدن شما متوقف می شود.

این وضعیت باعث کاهش سریع سطح تستوسترون در قسمت ها و کاهش قابل توجه محافظت از تولید فعال اسپرم می شود. این احتمال وجود دارد که تراکم نان خیلی کم باشد مقدار نان دانه باید کاملاً زهکشی شود.

بنابراین، در اولین لیست از قرص های مربوط به ناباروری، باید داروهای تستوسترون را به خاطر بسپارید. البته این تأثیر برای بسیاری از مردان امکان پذیر است، اما برای بازگشت فرآیند تولید اسپرم به یک دوره ۶-۱۲ ماهه یا بیشتر نیاز است. به طور کلی، اگر قصد دارید پدر شوید، نباید سراغ هیچ یک از داروهای تستوسترون بروید.

استروئیدهای آنابولیکاین قرص ها که به نام استروئیدهای آندروژنی آنابولیک شناخته می شوند، داروهایی هستند که برای افزایش توده عضلانی یا کاهش چربی بدن استفاده می شوند. یادآوری می کنیم که تستوسترون یک استروئید آنابولیک است. مصرف این قرص در بین ورزشکاران و افرادی که ورزش نمی کنند روز به روز در حال افزایش است.

متأسفانه، مکمل های عضله سازی و تناسب اندام که از منابع کمتر قابل اعتماد به دست می آیند ممکن است با استروئیدهای آنابولیک آلوده شوند. این دسته از داروها بر باروری و تستوسترون مردان تأثیر می گذارد بی فرزندی آنها یک مزیت دارند.

آخرین کلمه

لیستی از قرص های مرتبط با ناباروری و در این مقاله به داروهای موثر بر باروری زنان اشاره کردیم که شامل مجموعه ای از قرص های مربوط به ناباروری بر باروری مردان می شود.

منبع: novaivfertility, clevelandclinic

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟