قطره ای از سهم مردم ایران از عناوین قبلی را از دست نمی دهیم


جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۹:۲۱

دیدار وزرای فیران ایران و قطر

تهران (پانا) – وزیر امور خارجه در بازدید از کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه از ریزش سهم مردم ایران از درگیری های گذشته و منطقه عبور نخواهیم کرد، گفت: ما از این موضوع عبور نمی کنیم.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در بازدید از کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به تشریح عملکرد ۱۱ ماهه وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقتصادی و صادرات محصولات کشاورزی، کیفیت آب و مسائل زیست محیطی از جمله نقش گرد و غبار

در این جلسه محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، سومیا رفیعی رئیس کمیته محیط زیست و سایر اعضای کمیسیون به بیان دیدگاه ها و انتظارات خود در خصوص ادعای ایران نسبت به هیرمند و ارس، علاقه مندی همکاری های ایران پرداختند. کشورهای منطقه به کار بر روی ماهیت گرد و غبار و همچنین پیروی از آنها سیاست باغداری فرامنطقه ای را پیشنهاد کردند.

امیر عبداللهیان از تشکیل کمیته مشترک آب ایران و ترکیه برای اولین بار در ماه های اخیر در موضوع ادعای ایران بر ارس یاد کرد.

اظهارات وزیر امور خارجه درباره ادعای ایران بر هیرمند و ارس: حتی اگر افتی در سهم خاک ایران از نظر ادعاهای تاریخی و ارضی باشد نمی گذریم.

وی با ارائه گزارشی از صادرات فرآورده های غیرنفتی کشورمان گفت: دستگاه دیپلماسی با همکاری دستگاه های ذیربط از جمله وزارت جهاد کشاورزی تلاش های خود را در این زمینه تشدید می کند.