قبل از اقدام به بارداری چه کنیم؟ (بایدها و نبایدها برای یک سبک زندگی سالم)


تلاش برای بچه دار شدن می تواند یک چالش بزرگ برای زوج ها باشد. هدف این است که هم زن و هم مرد برای بچه دار شدن آماده باشند، اما زوج ها باید قبل از اقدام برای بچه دار شدن بدانند که چه کار کنند. این مقاله نیز در همین موضوع نوشته شده است و توصیه می کنیم اگر قصد دارید پدر یا مادر شوید حتما آن را بخوانید.

چگونه می توانم در مدت زمان بسیار کوتاه باردار شوم؟ 🤰

با استفاده از اپلیکیشن نعنا ۲ تا ۶ ماهه می توانید باردار شوید 😇 می توانید جنسیت فرزند آینده خود را اعم از پسر یا دختر انتخاب کنید 👶👧 همین الان وارد Apply Mint شوید و شرایط خود و همسرتان را انتخاب کنید. توسط پزشک به صورت رایگان آنالیز می شود.

تعدادی از تغییرات وجود دارد که باید قبل از انجام این کار در نظر بگیرید. این اقدامات می تواند بر باروری شما و سلامت کودک تأثیر بگذارد. فراموش نکنید که سلامت شما قبل از بارداری بر سلامت طولانی مدت کودک پس از تولد تأثیر می گذارد. با پیروی از دستورالعمل های توضیح داده شده در این مقاله، می توانید:

بهره وری خود را افزایش دهید.

سلامت نوزاد آینده باید تضمین شود.

مشکلات رایج در دوران بارداری کاستن

همانطور که برای بچه دار شدن آماده می شوید، تغییری که نیاز دارید به شما آرامشی می دهد که به عنوان یک مادر یا پدر نیاز دارید.

قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد؟

اطلاعات زیر را با حوصله بخوانید و در روزهای قبل از عمل آماده انجام اطلاعات باشید:

 • سلام سیگار
 • از نوشیدن الکل خودداری کنید
 • تحویل مواد مخدر
 • مصرف منظم اسید فولیک (بدن شما برای ساختن ویتامین B9 به زمان نیاز دارد)
 • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید
 • کنترل مصرف قهوه
 • مدیریت وزن سالم برای بارداری
 • انجام آن به طور منظم و صحیح
 • عملکرد تست پاپ پانی
 • واکسن سرخجه را دریافت کنید
 • از مصرف داروهای جدید یا قطع داروهای قدیمی بدون نظر پزشک خودداری کنید
 • اطمینان از سلامت خود در صورت عفونت اختلالات ژنتیکی

اگر دقت کرده اید که بدانید قبل از اقدام به بارداری چه کاری باید انجام دهید؟ لازم نیست کار خاصی انجام دهید یا خیلی پیر باشید. نگاه به امید به زندگی حرف اول را می زند.

با سیگار خداحافظی کنید

فراموش نکنید که سیگار می تواند تأثیر منفی بر باروری شما داشته باشد، مردان و زنان این را نمی دانند. اگر همین الان در حین خواندن این جمله برنامه ای برای ترک سیگار دارید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت.

مراقب باشید سیگار کشیدن به DNA جنین آسیب نرساند. استعمال دخانیات در دوران بارداری یک عامل خطر بزرگ برای عوارض جدی است. بنابراین به تغییر فکر می کنید و واقعاً روی آنچه که باید قبل از اقدام به بارداری انجام دهید تمرکز کنید؟

مصرف اسید فولیک را شروع کنید

همانطور که در بالا برای شما توضیح دادیم، بدن به زمان بیشتری برای ساخت این ماده نیاز دارد تا بهترین راه برای محافظت از کودک شما در برابر بیماری های هنگام تولد در نظر گرفته شود. بسیاری از زنانی که در عرض یک ماه باردار می شوند، دو ماه قبل از قطع مصرف آن را شروع می کنند اسید فولیک آنها کار میکنند.

تصویر

اگر به تازگی مصرف آن را قطع کرده اید، مصرف ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک در روز را شروع کنید و این روند را تا هفته دوازدهم بارداری ادامه دهید. به طور کلی، برخی از زنان ۵ میلی گرم اسید فولیک مصرف می کنند.

قبل از اقدام به بارداری چه باید کرد؟ رعایت یک رژیم غذایی سالم تولید مثلی

بله، کاملا، زیر یک میوه بخور سلام می توانید بارداری بی خطری داشته باشید. بهترین انتخاب ها غلات کامل، چربی های غیراشباع و پروتئین های گیاهی مانند حبوبات هستند.

به یاد داشته باشید که آنچه قبل و در طول بارداری می خورید می تواند بر رشد جنین در رحم و سلامت او پس از تولد تأثیر بگذارد. به بیان ساده؛ هر چیزی که در یک رژیم غذایی سالم می خورید، باید به رژیم بارداری هم فکر کنید.

به این ترتیب، کمک یک متخصص تغذیه واقعا به شما کمک می کند تا با توجه به عادات خود، غذاهای مناسب را برای برنامه غذایی خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر از دیابت یا کمبود وزن رنج می برید، داستان متفاوت است!

مصرف کافئین را کاهش دهید

بسیاری از مردم می خواهند بدانند قبل از اقدام به بارداری چه باید بکنند؟ آنها ممکن است از تأثیر کافئین بر باروری و سلامت جنین آگاه نباشند. بد نیست بدانید که طبق تحقیقات، مصرف زیاد کافئین در دوران بارداری، خطر ابتلا به نقایص مادرزادی را افزایش می دهد.

این مطالعات نشان می دهد که کافئین بیش از حد در دوران بارداری می تواند تأثیر منفی بر رشد و ساختار کودک داشته باشد. پس اگر قصد دارید مادر یا پدر شوید، بهتر است در کنترل مصرف روزانه قهوه خود دقت کنید. و به ۲۰۰ میلی گرم در روز افزایش دهید.

حفظ وزن سالم

شاخص توده بدنی (BMI) اندازه گیری بر اساس قد و وزن شما برای تعیین اینکه آیا اضافه وزن دارید یا خیر. باید اضافه کرد که BMI ایده آل قبل از عمل بین ۱۸.۵-۲۴.۹ است.

بیش از حد سنگین

قبل از اقدام به بارداری چه برنامه ای باید داشته باشیم؟ اگر به فکر کنترل وزن خود هستید، باید بگوییم که اضافه وزن (BMI بالای ۲۵) خطر و خطر شما را کاهش می دهد. افزایش وزن در دوران بارداری به تدریج افزایش یابد. البته مردان نیز در این مورد مستثنی نیستند.

وزن خیلی کم

همچنین اگر لاغر هستید (۱۸.۵ یا کمتر)، ممکن است در زایمان مشکل داشته باشید و معمولا در دوران بارداری دچار مشکل خواهید شد. پس بهتر است با کمک یک متخصص تغذیه، قبل از ورزش از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و وزن خود را افزایش دهید.

من با تو صحبت میکنم

بارداری در نگاه اول آسان به نظر می رسد. اما داستان آسان نخواهد بود و شما مامان و بابا نخواهید شد. نه، نگران نباش! برای باردار شدن فقط زندگی خود را بهبود ببخشید. و چطور

آیا به اطلاعاتی در مورد آنچه که باید قبل از اقدام به بارداری انجام دهید نیاز دارید؟ به روز رسانی؛ سیگار نکشید، کافئین نخورید، ورزش کنید، برای باروری خوب غذا بخورید و البته صبور و امیدوار باشید.

منبع: tommys

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟