قاتل روحانیان حرم رضوی کشته شد


دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ – ۰۷:۴۹

ایان سال ابوس اعدام

تهران (پانا) – حکم اعدام قاتل روحانیان رمضانی معبد رضوی در مشهد صبح امروز اجرا شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی دادگستری خراسان رضوی، غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص روند رسیدگی به این پرونده گفت: پس از فاجعه حمله تروریست ها به ۳ کشیش جهادی در ۱۵ فروردین ماه سال جاری. ماه مبارک رمضان در معبد رضوی که در نهایت منجر به شهادت یک نفر و شهادت دو عزیز دیگر شد، رسیدگی قضایی به این موضوع سر و صدا و تحقیقات گسترده تری را آغاز کرد.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی گفت: پس از انجام تحقیقات همه جانبه قضایی – امنیتی، در نهایت پرونده در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و پس از تنظیم کیفرخواست رسیدگی شد. برای ادامه رسیدگی در دادگاه انقلاب اسلامی.» مشهد مقدس آزاد شد و دادگاه در این زمان محاکمه پس از بررسی کلیه اسناد و مدارک مربوط به حادثه، جلسه علنی گسترده ای را در خصوص اتهامات وارده به عبداللطیف مرادی فرزند محمد طاهر در حین و پس از ابلاغ به دادگاه تشکیل داد. اتهامات متهم در مورد:

محاربه این کار را با کشیدن (نه با اسلحه) روی مردم به بهانه خودخواهی و ایجاد ترس انجام داد که به نوبه خود آنها را در منطقه ناامن کرد. مقدس حتی بدون آن.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی گفت: در این جلسه علنی خانواده شاهدان و وکلای آنان از متهم شکایت کردند و متهم و وکیل وی نیز به اتهام تاسیس رسیدگی کردند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی همچنین گفت: پس از پایان محاکمه متهم و ارائه رای شعبه اول دادگاه انتقالی اسلامی مشهد، پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع و رای صادره توسط دادگاه گردان مشهد که توسط شعبه نهم کشته شد.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی گفت: در همین راستا و با هدف اجرای سریع و عادلانه این مصوبه، جلساتی با شورای تامین و اعدام عبداللطیف مرادی به اتهام محاربه تشکیل شد. صبح ۲۹ خرداد ۱۴۳۱. دار در زندان وکیل آباد مشهد کشته شد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این مورد کلیه جهات شرعی و قانونی و کلیه تشریفات قانونی و جهات عدالت به طور کلی مورد توجه قرار گرفت و اصول سه گانه عدالت دقت و سرعت با زمانی معادل ۷۷ روز (از تاریخ) در نظر گرفته شد. زمان مشکل، تشکیل پرونده، رسیدگی در شعبه ویژه مصاحبه، رسیدگی و تشکیل جلسه علنی در دادگاه انقلاب اسلامی مشهد، تجدیدنظرخواهی در دیوان عالی کشور، رسیدگی به درخواست عفو در کمیسیون مربوطه. فراهم کردن شرایط برای اقدام و اجرای مجازات).

غلامعلی صادقی همچنین گفت: در نهایت فضای رسیدگی ویژه، دادگاه انقلاب اسلامی مشهد، کلیه نیروهای امنیتی و انتظامی و سایر مراجع ذیربط از جمله آستان قدس رضوی، دانشگاه ها، ستاد و خارج از کشور وجود دارد. -هکرهای دولتی. شورای تامین شهر، استان و شهرداری و خانواده. ما واقعاً از شاهدان، سربازان و شاهدان تشکر می کنیم.