فیلم بازتاب های مختلف; دو زن با پیشینه های بسیار متفاوت


فیلم بازتاب های مختلف; دو زن با پیشینه های بسیار متفاوت

توجه داشته باشید که پیام ممکن است تحریف شده باشد.

گزارش کردن گلو دوجنس گرایی یکی از آن موضوعات است، اگرچه در دهه گذشته در معرض و توجه آن افزایش یافته است، اما پدیده ای نوظهور یا منزوی برای یک دوره جدید نیست. فیلم آینه های روبرو به کارگردانی نگار آذربایجانی و تهیه کنندگی فرشته طائرپور محصول سال ۱۳۸۷ یکی از آثار متعددی است که تاکنون به این موضوع پرداخته است.

فرشته طائرپور در شانزدهم بهمن ۱۳۳۱ در تهران متولد شد و در ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ درگذشت. طائرپور پیش از مرگ بر اثر بیماری کرونا و عوارضش مشاور مالیاتی سینمای ایران بود.

فیلم آینه‌های مقابل داستان دو زن را روایت می‌کند که شخصیت‌هایشان آنقدر متفاوت است که مسیر یکسانی را در زندگی پیش رو دارند.

رعنا، زن متاهلی که به دلیل مشکلات مالی مجبور به سفر می شود، در جاده با آدینا آشنا می شود و کم کم متوجه تفاوت او با سایر دختران می شود.

رعنا به عنوان فردی که در ابتدا این بیماری را نمی‌شناسد، واکنش‌های عجیب و غریب و غیرعادی از خود نشان می‌دهد که آدینا را به گونه‌ای غمگین و تنها می‌کند که خانواده‌اش هرگز آن را نمی‌شناسند و او را با دختران دیگر مقایسه می‌کنند.

گرچه در قرن جدید، قاب بندی آینه ها زیباترین و زیباترین نیست، اما در زمان خود، بهترین یکی از پیشگامان آثاری است که در دهه هشتاد جرات انجام چنین جنبش مقاومتی را داشت.

فیلم آینه های روبه روی تو اثری روان و منسجم است که مضمون و دیالوگ اصلی خود را نشان می دهد و اضطرابی که در رخدادها نهفته است و احساسات افراد کمتر را به رخ می کشد. اثر در فیلم به دلیل همین روش اثری محبوب محسوب می شود

از جمله نکات مثبت این فیلم که شاید در دهه گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است، نشان دادن واکنش های نامناسب اطرافیان ترنس است که کار را به سمت حقیقت جامعه می کشاند.

این فیلم را می توانید از اینجا تماشا کنید پیریمو مواظب باش.

سایر فیلم های داخلی و خارجی را در این مطلب مرور کنید متصل خواندن.

انتهای پیام

نویسنده: هانیه شریعتی

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین