فروش حشرات سبک


خواهر من

تهران (پانا) – نمونه خاک سبک برگرفته از معده سوسک هایی که مدفون شده بودند.

به گزارش ثریا، از جوانه های سوسک هایی که مدفون شده بودند، نمونه خاک سبک گرفته شد.

نمونه کوچکی از زمین سبک در سال ۱۹۶۹ توسط فضانوردان در پروژه آپولو ۱۱ به زمین بازگردانده شد، اولین انسانی که بر روی ماه فرود آمد و آن را به بازار فروخت. این نمونه از این جهت منحصر به فرد است که از شکم سوسک سرچشمه می گیرد.

گرد و غبار با احتیاط از معده سوسک ها پاک شده است و سه سوسک که خاک ماه را بلعیده اند به صورت تجاری در دسترس هستند.

RR Auction، یک شرکت مستقر در نیوهمپشایر که در یادآورهای فضایی تخصص دارد، این موارد را برای فروش گذاشته است. خرید از پنجشنبه (۲۶ مه) آغاز خواهد شد و تا ۲۳ ژوئن ادامه خواهد داشت.

او می‌گوید: «از آنجایی که آپولو ۱۱ مهم‌ترین رویداد است، هر بار که چیزی در مورد آن کشف می‌کنیم واقعاً هیجان‌انگیز است، اما چیزی شبیه سوسک و یک ماده شیمیایی دریافت می‌کنید.» بابی لیوینگستون، مدیر بازاریابی RR. وجود چراغ تغذیه نشان می دهد که پروژه آپولو چقدر متنوع بوده است. برای ما که در ۱۲ یا ۱۳ سالگی کلاس علمی داشته ایم، این مسئله مهمی نیست، اما شگفت انگیز است.

حشرات ماه

برای درک اینکه چرا برخی از مدل‌های ماه از سیستم سرده سوسک‌ها (Blattellas germanica) و سوسک‌های آلمانی مشتق شده‌اند، باید به طور خلاصه در مورد حشرات ماه صحبت کنیم.

در حالی که اولین ماموریت بارگذاری انسان بر روی ماه را پیش می بردند، دانشمندان نمی دانستند چه اتفاقی برای کهکشان ها می افتد. اگرچه روباتیک قبلاً برای آزمایش فرود بر روی ماه به ماه فرستاده شده است، برخی از برنامه ریزان ماموریت می ترسیدند که شناگران یا قایقرانان در لایه ضخیم چیزی شبیه به شن های روان پوشیده از نور غرق شوند. بنابراین شرایط برای خروج سریع از ماه فراهم شد تا نیل آرمسترانگ و باز آلدرین بتوانند در صورت نیاز به سرعت ماه را جدا کنند.

در حالی که بیشتر زیست‌شناسان به خوبی می‌دانستند که ماه حیات اصلی ندارد، اما نمی‌توانستند این احتمال را که ستاره‌شناسان میکروب‌ها و «حشرات سبک» را در زمین منتشر کرده‌اند را رد کنند. بنابراین پاروها، قایق‌های دوربردشان و هر چیز دیگری به کشور بازگشتند و از زمانی که به مدت یک ماه تا چند هفته پس از عزیمتشان، ۲۱ روز در انزوا ماندند و با موفقیت به کشور بازگشتند.

در آزمایشگاه دریافت، مرکز ویژه ناسا برای جداسازی انسان و اجرام قمری از جهان خارج، محققان به کمک رایانه آزمایش‌های پزشکی انجام دادند که آنها بی‌مهرگان بسیاری از ماهی گرفته تا جوندگان و البته سوسک‌ها را شناسایی کردند. گرد و غبار برای بررسی واکنش آنها مورد بررسی قرار گرفت.

نزدیک به ۱۰ درصد از ۲۲ کیلوگرم موشک ماهانه که توسط ماموریت آپولو ۱۱ به زمین بازگردانده می شد، برای آزمایش های فاجعه استفاده شد. هیچ کس فکر نمی کرد پس از تغذیه دوباره ماهی و حشرات را ببیند.

فقط ماریون بروکس، دامپزشک دانشگاه سنت لوئیس. پل، با ناسا قرارداد بست تا سوسک هایی را که از غبار ماه تغذیه می کنند، مطالعه کند. اگرچه دوره قرنطینه گذشته است و هیچ یک از حیوانات (یا دانشمندان) در تماس با خاک ماه نمرده اند، وزارت فضایی اعلام کرد که باید اثرات مضر اشیاء خارجی بر انسان یا موجودات زنده را به دقت بررسی کند.

بنابراین، در حالی که سایر محققان در سراسر جهان منتظر حذف غبار سنگ و ماه برای تحقیق بودند، بروکس اولین کسی بود که به نمونه‌ها دسترسی پیدا کرد، حتی اگر نمونه‌ها در بدن ۸ مگس نگهداری شوند.

اگرچه او توضیح داد که می تواند غبار نور را در حشرات از طریق چشم غیرمسلح تشخیص دهد، اما آن را مدلی دقیق برای تجزیه و تحلیل میکرو توصیف کرد. او با گروهی از سوسک ها کار می کرد که نیمی از آنها خاک سبک و نیمی غذای معمولی می خوردند و دسته ای دیگر از خاک از بین می رفت.

او در آن زمان به یک روزنامه گفت: “من هیچ نشانه ای از دستگیری افسران پیدا نکردم.” وی افزود که هیچ نشانه ای مبنی بر سمی بودن خاک ماه یا مضر بودن آن برای سوسک ها وجود ندارد.

بروکس در سال ۱۹۸۶ از دانشگاه بازنشسته شد، اما اندکی بعد بقیه کارهای خود را با الگوهای ماه به عنوان خاطره گرفت. او نمونه‌هایی از بافت حشرات، بریده‌ای از روزنامه‌ای که مطالعاتش را نشان می‌دهد، کارتی از مرکز فضاپیمای سرنشین دار، معروف به مرکز فضایی جانسون، کپی نشان یادبود آپولو ۱۱ را ذکر می‌کند. او زیر نور نشست و پاکت یادبودی گذاشت. با یک مهر در پوسته، و یک ظرف شیشه ای کوچک از نمونه های بیولوژیکی به دست آمده از آزمایشات بیولوژیکی با سه سوسک در وسط.

او سپس یادبودها را به دیوار خانه اش آویخت.

بروکس در سال ۲۰۰۷ در سن ۸۹ سالگی در خانه اش درگذشت.

سه سال بعد، این قاب با دو میکرو فیلم ساخته شده از سوسک های ماه و ۶۶ فیلم آزمایشگاهی دیگر، به قیمت ۱۰۰۰۰ دلار در فروش سابق Regency-Superior فروخته شد.

ظرف این پوسته حاوی ۰.۰۰۱۴ اونس (۴۰ میلی گرم) از این ماده است. در آوریل سال جاری، Bonhams یک مدل میکرو از سطل زباله سبک وزن آپولو ۱۱ را خریداری کرد که وزن آن ۵۰۴۳۷۵ دلار بود.

گفته می شود کالاهای ذکر شده در همین فروش به قیمت ۴۰۰ هزار دلار فروخته شده است.